Leukste tijd van het jaar Zondag was het kerst. De Ajacieden hoefden zich die dag niet te melden bij de club voor een training en konden genieten van hun familie. 'Ik vind kerst de leukste tijd van het jaar,' glundert Heitinga. 'Zowel de eerste als tweede kerstdag hebben we met de familie gevierd. Het is zo gezellig. De cadeautjes, de liedjes, het eten.' Daar was dus, ondanks de training op maandag, tijd genoeg voor. Maar toch ging er iets mis, want op dinsdag, de dag van Ajax - FC Groningen, ontbrak Heitinga in de Amsterdam ArenA. 'Ik denk dat ik iets verkeerds gegeten had. De hele nacht had ik goed geslapen, maar toen ik 's ochtends wakker werd, was ik heel beroerd. Toen heb ik naar de club gebeld en gezegd dat ik ziek was. We zouden het tot twee uur aan kijken en dan moest ik weer bellen hoe het ging. Ik moest vaak uit bed. Als het voed sel er eenmaal uit is, gaat het meestal wel beter. Deze keer niet en ik moest me om twee uur definitief afmelden. Ik baalde enorm natuurlijk, want ik wil altijd spelen.' Het was ook een noviteitje geweest zo'n eerste keer rond Kerstmis te spelen. 'Aan de ene kant vind ik het wel leuk. Normaal zet je op kerst de televisie aan om Engels voetbal te kijken, maar nu doe je het zelf. Aan de andere kant speel je langer door en misschien gaat dat je fysiek wel parten spelen.' Nu moest Heitinga van onder zijn dekbed de wedstrijd beleven. 'Ik heb af en toe gekeken hoe de stand was en later heb ik de samenvatting gezien. Daaruit kan je niet alles opmaken wat er is gebeurd, maar ik kon wel zien dat we veel kansen hebben gehad en dat we de betere ploeg waren. Ik ben blij dat het 3-2 werd. Het was een nuttige overwinning.' Een dag later was hij er weer en kon hij de training hervatten om fit aan de aftrap te verschijnen tegen SC Heerenveen. 's Middags kon hij zelf zijn trouwe viervoeters weer uitlaten. 18 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 18