De week van John Heitinga De week van John Heitinga was achteraf gezien een nogal wisselvallig weekje. De week begon met een bekerduel, kende gezelligheid tijdens Kerstmis, maar ziekte erna en eindigde met een nederlaag in de sneeuw. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst Makkie Donderdagochtend konden de spelers zodoende fit en uitge rust op weg naar Eindhoven. Deze keer niet om de grote concurrent PSV te ontmoeten, maar om de strijd aan te binden met FC Eindhoven uit de Gouden Gids Divisie. Ajax was immers aan deze kleinere Eindhovense club gekoppeld in de achtste finale van de Gatorade Cup. 'Iedereen denkt op papier dat dat een makkie is. Maar we moeten het nog wel doen,' aldus John Heitinga. Met een 6-1 uitslag haalde Ajax de volgende ronde overtui gend. 'Ik benader zo'n wedstrijd exact als elke andere wed strijd, namelijk als de eerstvolgende. Of het nou een Champions Leagueduel tegen Arsenal is of een bekerduel tegen Eindhoven. Dat maakt voor mij niets uit. De Gatorade Cup is de kortste weg naar een prijs. Als je vier wedstrijden wint, ben je winnaar van de beker. In geen land is er een snel lere weg naar een prijs. Ik vond het leuk om in het stadion van Eindhoven te spelen. Vooral die poppetjes die ze achter het doel hadden neergezet zodat het leek of er publiek stond vond ik grappig. Ik kijk weieens op televisie naar de Gouden Gids Divisie en de stadions zijn nooit vol. We spelen overwegend in grote stadions en dan is het weieens leuk om hier te spelen. Voor mij persoonlijk ging het ook lekker. Vooraf wordt natuurlijk gehamerd op scherpte, op een snelle balcirculatie en dat we snel een goal moeten maken. En het ging heel snel.' Binnen 20 minuten stond het 4-0 en was de wedstrijd gespeeld. Uiteindelijk werd het 6-1 en speelde John Heitinga de volle negentig minuten. Toen op woensdag het personeel van Ajax zich naar de jaar lijkse kerstborrel begaf, zaten de spelers al hoog en droog thuis. Geen verplichtingen, geen drukte, maar rust. 'Want op donderdagavond hadden we een bekerwedstrijd, dus moeten we de dag ervoor veel rust pakken,' doceert Heitinga. En zo geschiedde. 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 16