Joop Saan benoemd tot bestuurslid en commissaris Ajax treft Internazionale Julien Escudé naar Sevilla Gerrie Kleton overleden De aftrap Joop Saan bij de buitengewone algemene vergadering aandeelhouders. Joop Th.M. Saan is op maandagavond 12 december door de ledenraad van de vereniging AFC Ajax unaniem benoemd tot bestuurslid financiële zaken. Saan, gebo ren op 20 augustus 1958, is in het dagelijks leven algemeen directeur van Koninklijke Saan BV. Hij stu deerde bedrijfseconomie aan de HES te Amsterdam, op zijn 32ste werd hij algemeen directeur van de Koninklijke Saan BV. Met de benoeming van Saan treedt Hein Blocks na vijf jaar af als bestuurslid. Ajax wil Hein Blocks bedanken voor het vele en goede werk dat hij voor de club heeft gedaan. Waar nodig zal Ajax in de toekomst een beroep doen op Blocks' aanzienlijke ervaring met financiële zaken. Saan werd op vrijdag 13 januari tijdens de buitenge wone algemene vergadering van aandeelhouders benoemd tot lid van de raad van commissarissen van AFC Ajax NV. De aandeelhouders toonden zich buitengewoon content met de komst van Saan. De vertrekkende Hein Blocks werd tijdens de verga dering door voorzitter John Jaakke bedankt voor de deskundige wijze waarop hij een zeer positieve bij drage heeft geleverd in de afgelopen vijf jaar. Ajax speelt in de achtste finales van de Champions League tegen Internazionale. De Amsterdammers spelen op woensdag 22 februari eerst thuis tegen de Italianen, de return is op dinsdag 14 maart in Milaan. Een ploeg die de laatste jaren vaak oogde als een dolend collectief, maar die soms ook fantastisch voetbal laat zien. Zo karakteriseert Danny Blind Internazionale. 'Het is een lastige, maar ook een aansprekende tegenstander,' oor deelde de trainer. Dat Ajax aan de nummer twee van de Italiaanse Serie A werd gekoppeld, leidde binnen de Amsterdamse selectie tot vreugde noch verdriet. Danny Blind: 'We wisten op voorhand dat er geen zwakke broeders bij zaten en wel een aantal topploegen. Daar is Inter er een van. Het is een gerenommeerde ploeg, met grote namen. Ze hebben de afgelopen jaren aardig wat goede spelers binnengehaald. Cambiasso, Figo, Adriano, noem ze maar op. We kennen Inter als een ploeg die al een aantal jaren dolend is, met spelers die geen eenheid vormen, maar dit jaar hebben ze ook een aantal sprankelende wedstrijden gespeeld. Ik heb er zelf een paar gezien op Canal+. Ik ga niet in percentages pra ten, maar we hebben in ieder geval een kans. Ajax in goeden doen kan over twee wedstrijden van Inter win nen. Dat is het mooie van het knock-outsysteem.' Op 18 januari hebben Ajax en Sevilla FC overeenstem ming bereikt over de transfer van Julien Escudé per direct. Het contract van de Franse verdediger met Ajax liep nog tot en met juni 2007. Escudé kwam in de zomer van 2003 over van Stade Rennais FC. In zijn eerste seizoen in Amsterdam behaal de hij met Ajax het landskampioenschap. In totaal speelde Escudé 61 competitiewedstrijden en wist hij zes maal te scoren. In de UEFA Champions League kwam Escudé negen maal in actie. De laatste keer dat de 26- jarige verdediger voor de hoofdmacht van Ajax uit kwam, was tijdens de competitiewedstrijd tegen Feyenoord op 28 augustus 2005. Escudé tekende voor drieënhalf jaar bij de nummer acht van de Primera Division. Aanvoerder Julien Escudé met de mascotte van de wedstrijd Ajax - Feyenoord, Dylan Nieuwenhuijs van Ajax D2. Gerrie Kleton, voormalig eerste-elftalspe- ler van Ajax, is maandag 9 januari op 52- jarige leeftijd overleden. De aanvaller, die vanaf zijn tiende bij Ajax speelde, was al geruime tijd ziek. Gerrie Kleton werd al op jonge leeftijd gezien ais een groot voetbaltalent. Hij speelde in het Amsterdams elftal, het Nederlands jeugdelftal en de UEFA-jeugd. Bij de jeugd van Ajax speelde Kleton samen met onder anderen Gerard van der Lem en Pim van Dord. Kleton maakte deel uit van de selectie van Ajax die in het begin van de jaren zeventig grote Europese successen behaalde, al had de tweebenige aanvaller in die tijd Piet Keizer voor zich als linksbuiten, zodat zijn optre dens in de hoofdmacht spaarzaam waren. Na Ajax kwam Gerrie Kleton uit voor MW, Haarlem, Cercle Beerschot, AZ '67 en RKC. Vooral bij Haarlem groeide hij uit tot een waardevolle kracht. De linksbuiten van weleer verhuisde naar het midden veld en werd spelverdeler. Met Haarlem promoveerde Kleton naar de eredivisie en hij behaalde met de Noord-Hollandse club korte tijd later Europees voetbal. Ondanks zijn omzwervingen bleef Gerrie Kleton een Ajacied in hart en nieren. Hij was een vaste kracht bij Lucky Ajax en een graag geziene gast bij de club. Tijdens het oefenduel tussen HFC Haarlem en Ajax op woensdag 11 januari droegen de spelers rouwbanden. Voor de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de oud speler van beide clubs. februari 2006 1 3

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 13