Arie van Eijden warm uitgeluid Maarten Fontein Steun Ajax in voor- en tegenspoed! Hierbij wil ik mij graag aan u voorstellen als de jflHk nieuwe algemeen directeur van Ajax, een functie die ik vanaf 1 december officieel bekleed. Technisch directeur Martin van Geel, financieel directeur Jeroen Slop en ik vormen nu samen de nieuwe tkmk directie van AFC Ajax. We zitten in de nationale competitie in een moeilijke fase en ons eerste elftal kan een ieders steun zeer goed gebruiken. Er is een reeks over winningen nodig om het vertrouwen terug te krijgen, maar één ding staat vast: deze groep kan absoluut voetballen. En vergeet niet dat vorig seizoen de achterstand op AZ op een bepaald moment zeven punten bedroeg en dat Ajax die achterstand ruim heeft goedgemaakt. Alles is nog niet verloren. Het goede nieuws is dat Ajax voor de derde keer in tien jaar bij de beste zestien clubs van Europa hoort in de Champions League. Daarnaast won Ajax met overtuiging de laatste thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. Tijdens deze wedstrijd heb ik ook nader kennis gemaakt met verschil lende supportersgroeperingen. Ik heb om te beginnen een bezoek gebracht aan het supportershome en mijn gezicht laten zien op de F-side, in Vak 410 en in de ABA Lounge. Dat is niet eenmalig. Het is ongelofelijk belangrijk dat wij als directie ook andere supporters bezoe ken om zelf een gevoel te krijgen wat er leeft bij alle Ajacieden en op die manier de afstand tussen supporters en directie blijvend te verkleinen. In dit verband is het ook goed dat de directie het overleg met de Ajax Supporters Delegatie (ASD) hervat heeft. Deze sportief mindere periode doet mij denken aan het seizoen 1964-1965, waarin Ajax ook matig presteerde. De heropbouw van het elftal onder leiding van een nieuw bestuur betekende toen het begin van een zeer succesvolle periode. Wij als directie zien dan ook mogelijk heden om een nieuwe fase te beginnen. Echter, alles kan niet in één keer gerealiseerd worden. Ons doel blijft onveranderd het 'ouderwetse' Ajax terug te krijgen. Een team dat dominant speelt met strijd, aanval lend, creatief voetbal met een beetje kapsones en een absolute wil om te winnen. Ik wens u en uw familie prettige kerstdagen en een gezond en voor spoedig nieuwjaar toe met vele Ajax-successen. Maarten Fontein fotografie Louis van de Vuurst De Nederlandse voetbalwereld heeft begin december Arie van Eijden uitgeluid tijdens een zeer druk bezochte afscheidsreceptie in het Amstel Hotel in Amsterdam. John Jaakke, Henk Kesler en Michael van Praag spraken mooie woorden tot de afscheid nemende direc teur van Ajax. 'Ik zal bijna op een wolk naar buiten zweven als ik deze mensen, zo hoor,' aldus de ontroerde Van Eijden, die zelf verkoos met beide benen op de grond te blijven staan. Al vanaf het moment dat de receptie begon in de prachtige Spiegelzaal van het imposante Amstel Hotel stroomden de mensen toe om Arie van Eijden hun respect te betuigen. Na 29 jaar Ajax kwam de tijd van afscheid voor de Amsterdammer. Dat zoveel bekenden uit de voetballerij de weg naar Amsterdam wisten te vinden, deed hem zichtbaar goed. Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik overviel Arie van Burgemeester Job Cohen en voormalig hoofdcommissaris van Eijden op zijn laatste werkdag met een verrassing: een politie Joop van Riessen vonden tijd om persoonlijk afscheid afscheidslunch in Rotterdam. 'Dat vond ik een heel bijzonder van de Ajax-directeur te nemen, mooi gebaar van Feyenoord. Zo kan je ook met elkaar omgaan.' De werkrelatie tussen 'gabber' Leo Beenhakker en Arie van Met Johan Neeskens voetbalde Arie van Eijden samen bij RCH. Eijden voert ver terug. Van Eijden stelde Beenhakker aan als jeugdtrainer, trainer en technisch directeur. 8 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 8