Ajax van dag tot dag fotografie Sander Nieuwenhuys Klaas Vos is nieuw in het 24-kop- pige orgaan. Woensdag 16 november Tsjechië, met alleen Zdenek Grygera in de basis omdat Tomas Galasek is geschorst, plaatst zich voor het WK. In eigen huis boekt Tsjechië een 1-0 zege op Noorwegen. Tomas Ver- maelen weet zich met Jong België toch niet te plaatsten voor het EK. Jong Oekraïne wint namelijk met 1-3. Vrijdag 18 november Ajax verlengt het contract met Wesley Sneijder. De in Amsterdam opgeleide middenvelder tekent bij tot 2009. Zaterdag 19 november Ajax Al kan een uur lang goed meekomen met PSV maar wordt vervolgens op het middenveld over lopen. De Eindhovenaren winnen met 1-0. Ajax wint eindelijk weer eens een competitiewedstrijd in de eigen ArenA. Tegen FC Twente wordt het 2-0. Majstorovic schiet de bal fraai langs zijn eigen doelman Sander Boschker, maar in blessure tijd rondt Markus Rosenberg een imposante solo beheerst af. Maandag 21 november Jong Ajax speelt met 1-1 gelijk tegen het hoger geklasseerde Willem II. Bij de beloften maakt Angelos Charisteas na een langdurige hoofd blessure zijn rentree. Dinsdag 22 november De UEFA eert vier legendarische Ajacieden voor hun bijdragen aan vijftig jaar Europees clubvoetbal. Johan Cruijff en Marco van Basten ontvangen een Champions of Europe-plaquette, terwijl postuum ook Rinus Michels en Stefan Kovacs gehuldigd worden. Ajax wint met 2-1 van Sparta Praag dankzij twee goals van Nigel de Jong. Daarmee is het zeker dat de Amsterdammers overwinteren in de UEFA Champions League. Vrijdag 25 november Ajax verlengt het contract met Thomas Vermaelen tot 1 juli 2010. Michael Krohn-Dehli is vanaf volgend seizoen weer Ajacied. De Deen, die dit seizoen voor RKC Waalwijk uitkomt, heeft een contract voor drie jaar getekend. Ajax Al verliest in de beker wedstrijd tegen Feyenoord. In de Amsterdam ArenA wordt het 1-3. Zondag 27 november Ajax verliest van FC Utrecht. Het doelpunt van oud-Ajacied Dwight Tiendalli is doorslaggevend. Scheids rechter Johan Verbist keurt in bles suretijd een treffer van Yannis Anastasiou ten onrechte af. Maandag 28 november Edgar Manucharyan, die zondag tegen Utrecht al na 18 minuten uitviel met een bovenbeenblessure, zal zes weken moeten herstellen van de opgelopen spierscheuring. Dinsdag 29 november De voetbalwereld wordt opge schrikt door de dood van David di Tommaso, basisspeler van Utrecht en zondag nog tegenspeler van Ajax. Woensdag 30 november Het is de laatste werkdag van alge meen directeur Arie van Eijden. Donderdag 1 december Maarten Fontein begint aan zijn werk als algemeen directeur van Ajax. Vrijdag 2 december Danny Blind wil rust rond zijn ploeg en besluit een besloten training af te werken in de ArenA. In het Amstel Hotel neemt de voetbalwereld afscheid van Arie van Eijden, die met pensioen gaat. Zaterdag 3 december Sinterklaas is op bezoek in de ArenA en onder andere John Heitinga moet bij hem op schoot. Zondag 4 december Het competitieduel tegen RKC Waalwijk wordt met ruime cijfers gewonnen. Dankzij goals van Hedwiges Maduro, Wesley Sneij der, Markus Rosenberg en Ryan Babel wordt een 0-1 achterstand omgebogen in een klinkende 4-1 overwinning. Januari 2006 67

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 67