Dinsdag 25 oktober - zondag 4 december Dinsdag 25 oktober Jong Ajax plaatst zich met zeven spelers uit de A-selectie moeizaam voor de achtste finale van de Gatorade Cup. De ploeg van trainer John van den Brom wint dankzij een doelpunt van Olaf Lindenbergh in de 116de minuut van AGOW. Woensdag 26 oktober Ajax F1 wint door soevereine over winningen het HET-toernooi op de Toekomst. Jong Ajax en Ajax worden voor de achtste finale van de Gatorade Cup gekoppeld aan Brabantse ploegen. Jong Ajax treft Helmond Sport en Ajax 1 ontmoet ook al een Eerste Divisionist, Eindhoven. Vrijdag 28 oktober Drie talenten worden vastgelegd. John Goossens, Jeffrey Sarpong en Murat Yildirim tekenen een contract voor drie jaar. Ajax weet voor de derde keer op rij niet te scoren in een competitieduel. Omdat Maarten Stekelenburg de nul houdt, blijft het tegen Heerenveen 0-0. Hatem Trabelsi valt uit met een ham stringblessure. Zaterdag 29 oktober Ajax Al wint met 2-0 van Excelsior. Maandag 31 oktober Hatem Trabelsi is onvoldoende fit om met het team mee te reizen naar Zwitserland waar woensdag de wed strijd tegen FC Thun wordt gespeeld. Danny Blind, die zelf ook door de perskamer strompelt met een blessu re, kan ook nog geen beroep doen op Angelos Charisteas. Jong Ajax is zichzelf nog niet. Ook in de kleine Klassieker tegen Jong Feyenoord zijn de Amsterdammers de mindere. Met liefst 1-5 winnen de Rotter dammers. Jeffrey Sarpong maakt wel zijn debuut in Jong Ajax. Steven Pienaar accepteert het schikkings voorstel van de KNVB. De Zuid- Afrikaan trapte na in het duel tegen PSV en mag drie duels niet mee spelen. Stanley Aborah, speler van Jong Ajax, wordt een jaar verhuurd aan FC Den Bosch. Woensdag 2 november Ajax wint in blessuretijd de Champions Leaguewedstrijd van FC Thun. Terwijl de strijd onbeslist in 2-2 lijkt te eindigen (Wesley Sneijder en Yannis Anastasiou maken de Amsterdamse goals), slaat Ajax in de extra tijd via Nigel de Jong en Nourdin Boukhari toe, 2-4. Donderdag 3 november Jong Ajax wint ook weer eens een wedstrijd. Jong Heracles wordt met 3-0 opzij geschoven. Doelpunten zijn er van Jan Vertonghen, Michael Timisela en Robbert Schilder. Vrijdag 4 november De ledenraad van de vereniging AFC Ajax benoemt Hennie Henrichs (51) tot lid van het bestuur, belast met technische zaken. Urby Emanuelson wordt voor het eerst in zijn jonge carrière geselecteerd voor het Nederlands Elftal, dat gaat oefe nen tegen Italië. De linksback is niet de enige Ajacied. Ook Nigel de Jong, Wesley Sneijder, Hedwiges Maduro en Ryan Babel krijgen een uitnodiging. Zaterdag 5 november Tomas Galasek reist niet mee naar Nijmegen voor het competitieduel tegen NEC. De aanvoerder heeft te veel last van een onwillige ham string. Ajax Al wint met 4-0 van FC Utrecht. Zondag 6 november Het gaat niet goed met het eerste elf tal. Ajax verliest alweer voor de vierde keer dit seizoen. Dit keer is NEC met 1-0 te sterk. Maandag 7 november Wesley Sneijder moet zich gebles seerd afmelden voor Oranje. Jong Ajax pakt met een uitblinkende Julien Ecudé een punt tegen NEC. Het blijft 0-0. Donderdag 10 november Jong Ajax speelt een oefenwedstrijd tegen Oranje -18. Het Nederlands elf tal heeft veel spelers in de gelederen die uitkwamen op het WK in Peru, onder wie Ajacieden de Jeffrey Sarpong en John Goossens. Jong Ajax wint met 3-0. Rydell Poepon en Rachid Tiberkanine (2x) scoren voor de Amsterdammers. Zaterdag 12 november Tomas Galasek en Zdenek Grygera doen met Tsjechië uitstekende zaken in Noorwegen. De eerste wedstrijd in de play-offs voor WK-plaatsing wordt met 1-0 gewonnen. Galasek krijgt wel een gele kaart en is daardoor geschorst voor de return. Markus Rosenberg scoort voor Zweden in de vriendschappelijke wedstrijd tegen het Zuid-Korea van Dick Advocaat. Het duel eindigt in 2-2. Oranje, dat speelt met Ryan Babel in de basis, verliest met 3-1 van Italië. De Ajacied scoort het enige Nederlandse doelpunt. Nigel de Jong valt in. Jong België wint in de twee strijd met Jong Oekraïne het uitduel met 2-3. Thomas Vermaelen lijkt zich op te kunnen maken voor het EK. Jong Oranje, zonder huidige Ajacieden maar wel met Daniël de Ridder, speelt in Slovenië gelijk en heeft daardoor ook een goede uit gangspositie voor plaatsing. Hans Vonk neemt afscheid van het Zuid- Afrikaans elftal. Het oefenduel tegen Senegal, dat met 2-3 wordt verloren, is zijn laatste interland. Ook Steven Pienaar komt in dat duel in actie. Roemenië verliest met Bogdan Lobont onder de lat met 1-2 van Ivoorkust. Maandag 14 november Oud-Ajacied Zlatan Ibrahimovic wordt gekozen tot Zweeds voetballer van het jaar. Urby Emanuelson meldt zich bij Jong Oranje om in de return tegen Slovenië te kunnen spelen. Dinsdag 15 november Jong Ajax wordt uitgeschakeld in de strijd om de Beloften Beker. Jong Heerenveen neemt na een 0-0 eindstand de strafschoppense- rie beduidend beter. Aron Winter wordt gekozen in de ledenraad van de vereniging Ajax. Ook 66 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 66