DECEMBER NOVEMBER Jan Wouters en Frank Rijkaard in de wedstrijd FC Utrecht - Ajax. niet meer. Zij zijn vertrokken naar res pectievelijk LASK Linz en KV Mechelen. 2 oktober: Ajax - FC Porto 0-0 6 oktober: Ajax - Feyenoord 1 -2 9 oktober: Ajax - Sparta 3-0 20 oktober: FC Utrecht - Ajax 1 -0 27 oktober: Ajax - Haarlem 5-1 dacht op. In Voetbal International ver dedigt Cruijff zijn ideeën met een groter doel: 'Een ding staat vast. Binnen heel Ajax blijven we deze offensieve strijd wijze hanteren. Op de langere termijn zal het de redding van het vaderlands voetbal betekenen.' Het WK wordt niet Marco van Basten in optima forma tegen Sparta. Over de rug van doelman Van Noortwijk brengt de spits Ajax op 4-0. Van Basten scoorde in deze wedstrijd zes (van de negen) doelpunten. gehaald (en Arnesen gaat niet naar Ajax maar naar PSV). 2 november: FC Den Bosch - Ajax 0-3 10 november: Ajax - Fortuna Sittard 4-1 13 november: Ajax - NEC 2-0 Rob de Wit op snelheid in de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch. Een verschil van vier klassen Met een gemiddelde van zes doelpunten per wedstrijd is december voor Ajax wel een heel feestelijke maand. Cruijffs voorspelling dat thuis onverminderd vol op de aanval zal worden gespeeld, krijgt een bijna ultieme uitvoering tegen Sparta: 9-0. Slechts 11.500 toeschou wers zien Marco van Basten zes keer scoren; de spits krijgt in Voetbal Inter national een 10 in het puntenklasse- Ronald Koeman gemangeld door twee Porto-spelers. De redding van het vaderlands voetbal Voor het eerst wint Cruijff dit seizoen een 'topper', bij FC Den Bosch, dat boven Ajax op de ranglijst staat. Cruijff doet - eindelijk, menen sommigen - con cessies aan zijn strijdwijze; Ajax speelt in Den Bosch verdedigender, maar niet van harte. Cruijff: 'Dit moet je ook beheersen, maar het gaat wel ten koste van het kijkgenot. Bovendien leren de spelers niets van zo'n wedstrijd. Thuis zullen we dan ook blijven spelen zoals we altijd gedaan hebben.' Dat lukt tegen Fortuna en NEC niet helemaal. Na het matige spel tegen NEC krijgen de spelers allemaal een boete van 500 gulden. Frank Arnesen van Anderlecht staat in de belangstelling van Ajax. Deze maand slokt de beslissingswed strijd tegen België om deelname aan het WK voetbal van volgend jaar veel aan- januari 2006 61

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 61