Maarten Stekelenburg geeft @ntwoord Mijn Ajax Via een e-mail aan de Ajax-website kon je een vraag stellen aan Maarten Stekelenburg. Dat deden jullie massaal. Uit alle vragen selecteerde de redactie de meest gevraagde of interessantste en de doelman gaf antwoord. Waarom ben je eigenlijk keeper geworden en ben je weieens speler geweest? Tim van Duijn, Katwijk Ik heb door het hele elftal gezwor ven, van spits tot laatste man. Toen ik dertien jaar was, stopte onze keeper er mee en mijn voetbal- maten zeiden dat ik maar moest gaan keepen. Daar had ik zelf eigen lijk nooit zo over nagedacht, maar ik heb het een wedstrijd geprobeerd en dat ging best goed. Hoe zou je het vinden als je geselecteerd werd voor het WK met Oranje? Marelle, Koog aan de Zaan Leuk natuurlijk! Het WK is het hoogste podium waarop je kan spelen. Ik zie wel of ik er bij kom. Ik denk dat de bondscoach drie keepers meeneemt. Ik zal dan moe ten concurreren met de doelmannen die er nu bij zitten, Henk Timmer en Oscar Moens, maar ik ben er nu niet mee bezig. Ajax is het belangrijkste. Welk keepersshirt vind je het mooiste, het blauwe of het gele? Ricky van Overveld, Roosendaal Het gele! Als het even kan, trek ik dat aan. Geel vind ik gewoon een mooie kleur. Het lijkt of je elke wedstrijd nieuwe keepershandschoenen aan hebt. Of je moet ze zo goed onderhouden dat ze nieuw lijken. Hoe zit dit, krijg je elke keer nieuwe, of maak je ze op een bepaalde manier schoon? Daan, Hoofddorp Ik keep gemiddeld twee wedstrijden met de handschoenen. Ze zien er altijd zo schoon uit, omdat ik ze na de wedstrijd meeneem onder de douche. Jij hebt je knap teruggeknokt in het eerste elftal. Maar hoe gaat het elftal zich terug- knokken naar de eerste plaats? Paul Winkelmolen, Ell Op inzet. We moeten er voor meer dan honderd procent voor gaan. Ik zeg zeker niet dat dat nu niet gebeurt, maar we moeten er alles aan doen. Dan komen we er vanzelf uit. Voel je je weer helemaal fit na je blessure? Jorian van As, Huizen Ja. Pas op het moment dat ik hele maal fit was, mocht ik weer keepen. Ik heb nooit meer last gehad van mijn blessure. Tot dusver blijkt Danny Blind content te zijn met jouw spel. Welke rol heeft Blind voor je weggelegd als sluitpost van de Amsterdamse club? Sander Teitsma, Spijkenisse Het is fijn dat de trainer mij het vertrouwen geeft en dat probeer ik terug te betalen op het veld. De rol die voor mij is weggelegd, is zoals die van elke Ajax-keeper en eigenlijk van elke Nederlandse keeper: meevoet- ballen. Maar het belangrijkste blijft uiteraard ballen tegenhouden. Wat voor gevoel houd je over aan een sterke rentree met in de competitie maar twee tegengoals in vier wedstrijden, als je uiteindelijk maar twee punten haalt? Thomas Litjens, Leunen Tsja, een dubbel gevoel eigenlijk. Ik ben blij dat ik weer speel, blij ook dat ik sterk speel. Maar daar koop je helemaal niets voor als je niet wint. Daar heb ik geen goed gevoel bij. Wat was de mooiste redding die je hebt gemaakt? En tegen wie? Rudy Nicola, Haarlem Poeh! Ik zou het eerlijk gezegd niet weten. Ik vind dat ik mijn beste wedstrijd tegen Arsenal keepte op het Amsterdam Tournament van 2004. Wat doe je het liefst in je vrije tijd? Sandra Wijnhoven, Blitterswijck Dan breng ik mijn tijd door met mijn vrouw en de hond. Bezoeken we vrienden of kennissen. Ik houd ook wel van golfen en tennissen. Vaak word je vergeleken met Edwin van der Sar. Wat vind je zelf van die vergelijking? En wie was vroeger jouw voorbeeld? Michiel Schoone, Assendelft Dat ik voorheen met Van der Sar werd vergeleken begrijp ik wel. We zijn allebei lang, allebei keeper bij Ajax. Het is ook logisch dat hij mijn voorbeeld was, omdat ik keeper was in de jeugd van Ajax. Maar nu heb ik een leef tijd bereikt dat ik eigenlijk niet meer vergeleken wil worden met iemand. Wat is je uiteindelijke doel in het voetbal, wat wil je aan het einde van je carrière bereikt hebben? Josien, Vlaardingen Ik wil prijzen gewonnen hebben. Er hoeft niet per se een buitenlandse club bij te zitten hoor. Als ik met Ajax zes keer de Champions League win is het ook goed. Maar ook nu geldt, eerst hier slagen. Waarom ga jij niet in de spits, je bent toch zeker niet minder dan die Almelose keeper? Michiel, Heesch We hebben zelf vier spitsen, dan hoef ik daar niet te staan! De kans is bovendien zo klein dat je scoort. Dat het wel gebeurde bij AZ - Heracles is leuk voor het voetbal, maar ik ben niet zo'n voorstander van mee naar voren gaan. Bij welke speler achter de bal bij een vrije trap, slik je toch eventjes? Sebastiaan te Kloese, Hilversum Drie jaar geleden speelden we tegen Feyenoord in de Kuip. Toen speelde Pierre van Hooijdonk daar nog. Ik heb vooraf veel gesproken met keeperstrainer Wil Coort en trainer Ronald Koeman over hoe we dat gevaar konden keren. Dat is gelukt, want hij heeft niet gescoord. Wat doe jij om een blessure te door staan? Angela van Loon, Goirle Het verstand op nul zetten, want je moet echt niet te veel nadenken. Je moet je afsluiten voor vragen als 'waarom ik?' Hoe is het jou gelukt om altijd zo goed te coachen? Maurits, Utrecht Naarmate je ouder wordt, gaat dat beter. Ik doe het op trainen vaak en ik heb veel opgestoken van ervaren keepers als Sander Boschker, Henk Timmer en Hans Vonk. Maar het kan altijd nóg beter. Toch, als ik mijn coaching vergelijk met twee, drie jaar geleden, ben ik heel tevreden. Ik ben erin gegroeid. Tegenwoor dig zijn er nog maar weinig communicatiefouten. januari 2006 55

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 55