'Examenvrees' voor elke Ajax-wedstrijd De media van Ajax (www.ajax.nl, Ajax Kick Off, Ajax Magazine) maken op regelmatige basis ruimte in hun kolommen om de Ajax-supporter aan het woord te laten. In deze aflevering Robin van Leeuwen, die vertelt wat Ajax voor hem betekent. Naam: Robin van Leeuwen Woonplaats: Alkmaar Leeftijd: 36 Seizoenkaart: Ik ben bezig met een kaart op de F-side. Tussen 1980 en 1987 heb ik altijd een seizoenkaart gehad in de Meer. Eerst bezochte wedstrijd: Dat was een Ajax - Feyenoord in de Meer. Welk seizoen weet ik niet meer. Ik was toen ongeveer vier jaar. Fan van Ajax sinds: 'Ik ben fan vanaf mijn vierde, inmiddels dus al 32 jaar. Mijn vader is voor Feyenoord, terwijl mijn opa Ajacied was. Mijn keuze voor Ajax was gemakkelijk: ik houd van mooi en gedurfd voetbal plus branie. Bijvoorbeeld zoals Cruijff dat weieens liet zien: een balletje achteloos in de bovenhoek krullen. Het Ajax-shirt vind ik ook veel mooier dan het rommelige tenue van Feyenoord. Supporter word je ook niet, vind ik. Zo word je geboren. Ik heb drie Ajax-tatoeages op mijn onderarm.' Kijkt naar wedstrijden van Ajax met. 'Vanwege mijn werk kan ik er niet meer elke wedstrijd bij zijn. Als ik ga, kom ik meestal alleen. Soms gaat mijn zwager mee. Als we samen gaan, starten we bij de McDonald's en eten we daarna nog een broodje worst bij het stadion. Proeven we alvast wat sfeer. De ambiance rond een wedstrijd blijft prachtig. Voor een wedstrijd ben ik altijd ontzettend zenuwachtig. Dan is het net alsof ik examen moet doen.' Mooiste Ajax-moment: 'Het puntertje van Patrick Kluivert in de Champions Leaguefinale uit 1995. Altijd mooi als een speler op zo'n manier met zijn voeten spreekt. Charisteas deed dat laatst tegen Roda JC ook mooi. Eerst werd hij uitgefloten, toch scoorde hij twee keer. Zo krijg je de supporters vanzelf stil. Een echte Ajax-sup porter fluit zijn spelers niet uit, vind ik. Marco van Basten en Patrick Kluivert hebben ook weieens mindere periodes door gemaakt. Ooit werd Dani trou wens wel terecht uitgefloten. Dat was toen hij doorliep op PSV- doelman Lodewijks. Zoiets doet een Ajacied niet.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De goal van Zlatan Ibrahimovic tegen NAC. Om vijf tegenstanders heen slalommen en dan scoren: prachtig! De beelden van die goal heb ik opgeslagen op mijn pc. Het omhaaltje van Marco van Basten tegen Den Bosch is natuur lijk ook een Ajax-goal die me altijd bij zal blijven.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Eigenlijk heb ik drie favoriete Ajacieden: Jari Litmanen, Richard Witschge en Piet Schrijvers. Jari is favoriet vanwege zijn persoon lijkheid en fantastische voetbal kwaliteiten. Witschge heb ik altijd een Pietje Bell gevonden. Ik kies ook voor Schrijvers omdat hij - net als Witschge en Litmanen - altijd heel normaal en aanspreekbaar is gebleven.' Favoriete club naast Ajax: Omdat ik oorspronkelijk uit Leeuwarden kom, heb ik best sympathie voor Cambuur Leeuw arden. Al was ik tijdens Jong Ajax - Cambuur natuurlijk wel voor de Ajacieden. Als jongetje klom ik bij Cambuur weieens over het hek. Zo keek je gratis naar een wed strijd. En had je nog geld voor een broodje worst en een programma boekje ook.' Ajax is voor mij: 'Echt alles. Het is mijn manier van leven. Ik heb niet voor niks drie Ajax-tatoeages laten zetten. Driekwart van mijn onderarm staat er vol mee. Ik loop ook altijd met opgestroopte mouwen. Als het aan mij ligt, verhuis ik ook zo naar Amsterdam. Jammer genoeg ziet mijn vrouw dat niet zitten.' 54 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 54