Museumstukken Het Ajax Museum Ajax werd genoemd. Onder leiding van Reynolds en aanvoerder Anderiesen werden er in tien jaar tijds dertien titels binnengesleept: acht keer afdelings kampioen en vijf keer landskampioen. Aan die succesreeks kwam een abrupt einde bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. De Engelsman Jack Reynolds werd door de Duitsers ge vangen genomen. Anderiesen speelde zijn laatste wedstrijd op 26 mei 1940, twee weken na het uitbreken van de Een bezoek aan het Ajax Museum maakt deel uit van de World of Ajax Tour. U krijgt eerst iets te drinken aangeboden en ziet daarna een korte film. Dan volgt een rondleiding door de ArenA en een bezoek aan het museum. Voor kinderen zijn er speciale kinderrondleidin gen, met spelle-tjes, een quiz en een cadeautje. De prijs van de twee uur durende World of Ajax Tour bedraagt €9,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders betalen €8,00 p.p. De starter-tour (1 uur, reserveren niet nodig) kost €8,00 p.p. en €7,00 voor kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders. Voor grote groepen gelden speciale tarieven. Voor groepen kan ook een speurtocht door stadion en museum georganiseerd worden. Voor inlichtingen en reserveringen: 020-3111336. U kunt ook alleen het museum bezoeken. Toegang en kaartverkoop lopen via de supportersbalie in de Official Ajax Fanshop. De entree bedraagt €3,50. Openingstijden: 1 apr-30 sep ma t/m vr 9.30-18.00, za en zo 10.00-17.00 (niet tij dens wedstrijden op zondag); 1 okt-31 mrt ma t/m za 10.00-17.00, zo alleen op koop zondagen (niet tijdens wedstrijden op zondag). Openingstijden ArenA-tours: dagelijks 10.00-17.00 (op wedstrijddagen geldt een aangepast programma). In het dagelijks leven was Anderiesen politieagent. Omdat hij regelmatig op zondag dienst had - soms zelfs op het Ajax-terrein! - miste hij nogal wat wedstrijden. Zo gaat althans het verhaal, dat echter niet blijkt te kloppen. oorlog. Er werd aan dat afscheid door Ajax nauwelijks aandacht geschonken. Wel werd hij twee maanden later be noemd tot erelid en ook bood Ajax hem het trainerschap aan. Toen Anderiesen daar echter een vergoeding voor vroeg, trok Ajax het aanbod in. Daarmee kwam er een abrupt einde aan de carrière van een groot speler. Vier jaar later overleed hij plotsklaps aan de gevolgen van een longontsteking. Gelukkig bleek toen dat het publiek hem niet vergeten was. De begraaf plaats aan de Kruislaan in Amsterdam Oost zag zwart van de mensen, de trams reden niet, en er werden die dag door de bezetter zelfs geen razzia's gehouden. In 1955 werd Anderiesen ook door de gemeente Amsterdam nog gehuldigd, toen een hofje in de nieu we woonwijk Geuzenveld zijn naam kreeg. Daarmee werd Wim Anderiesen, terecht, de eerste Ajacied met een eigen straatnaam. Anderiesen in actie tijdens Ajax - DHC (13 januari 1935,3-0). Hoog opspringend boven ploeggenoot Piet van Reenen wint hij een kopduel van de DHC-back Noordeloos. Links Wim Volkers en uiterst rechts, naast de DHC'er Dorjee: Henk Mulders. Wim Anderiesen sr was een van de grootste voetballers van voor de oorlog. Van 1925 tot 1940 speelde hij 309 competitiewed strijden in Ajax 1Na zijn definitieve afscheid in 1940 werd hij benoemd tot erelid. Januari 2006 45

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 45