Ajax A1 Opstelling Instelling 'Ik eis dat ze inzet tonen en de strijd aangaan' of misschien is dat helemaal geen nadeel, is dat je nooit een vaste groep hebt. Je bepaalt aan de hand van de training wie speelt of wie niet speelt.' 'Maar toch moet je daarmee oppassen, heb ik ervaren, omdat er ook spelers terugkomen van Jong Ajax en die moe ten dan spelen. Er trainen nu vast vijf A-junioren - Javier Martina, Murat Yildirim, Jan Vertonghen, Johan Plat en Marco van Duin - mee met Jong Ajax. Zij hebben alle recht om te spelen, dus als dat bij Jong Ajax niet gebeurt, dan spelen ze bij de Al. Soms hoor je dat pas op het laatste moment. Daarom wacht ik nu ook met de opstelling. Het is namelijk weieens voorgekomen dat ik de hele week met een jongen bezig was, die eigenlijk zou spelen, en hij toch buiten het elftal viel omdat iemand van Jong Ajax terugkwam. Dat vind ik sneu voor die jongen. Maar ik kan goed uitleggen dat het komt door wat er van bovenaf gebeurt. Hoe jammer ze het ook vinden, ze begrijpen dat wel.' Silooy moest tijdens het prille seizoen vijf jongens afstaan aan Oranje voor het WK voor spelers tot zeventien jaar. 'Het had voor die vijf jongens meer impact dan voor ons. Nu merk je dat ze een beetje een terugslag krijgen van die drukke periode. Dat is heel gebruikelijk en daar schrikken we ook niet van. gen. Daar was de instelling niet goed. We hadden, gezien onze kwaliteiten en die van Volendam, moeten winnen, maar verloren met 2-1. We deden steeds net een stapje te laat, wilden niet dat metertje voor elkaar lopen. In zulke wedstrijden gaat het niet vanzelf, dan Wij konden hun afwezigheid intern goed oplossen. Deze hele lichting A- junioren beschikt namelijk over een hoog voetbalgehalte. Het is een mix van technische voetballers met jongens die de beuk erin willen gooien. Wij hebben de beste voetballers, maar je moet meer geven dan je techniek. Daarom hame ren we ook zo op inzet.' Met de inzet zat het dit seizoen vaak goed, soms was die minder. 'Natuurlijk ben je als trainer nooit tevreden,' stelt Silooy. 'Wij hadden een heel korte voorbereiding, want we speelden al snel om de Supercup. Die wedstrijd wonnen we van Feyenoord, maar een paar weken later verloren we met 1-5 van Feyenoord in een toernooi. We hadden hard getraind in die weken ervoor en je merkte dat de ver moeidheid in de toernooien begon toe te slaan. Dan kan je tegen een zeperd aan lopen. De competitie begon nen we vervolgens wel goed, maar uitgerekend tegen Feyenoord maakten we veel fouten en die werden allemaal afgestraft. Daarna kwam er weer een periode waarin we veel wonnen, goed voetbalden en veel scoorden. Tot we naar Volendam gin- moet je echt willen. Het was Ajax- onwaardig. Ik heb ook tegen de jongens gezegd dat ik eis dat ze inzet tonen en de strijd aangaan. Ik stel mezelf dan als voorbeeld. Ik stond er met zeventien jaar in, wilde de top halen, maar gemak kelijk is dat niet gegaan. Je moet er hard voor werken en je taak goed doen.' Na Volendam pikten de junioren het devies van de trainer goed op en boek ten ze een aantal zeges. Tot eind novem ber PSV naar de Toekomst kwam. 'We konden een uur lang goed meekomen, maar daarna werden we overlopen op het middenveld en won PSV met 1-0. Juist in die duels, tegen PSV en Feyenoord, moeten we stabieler wor den. Dan is het natuurlijk ook afhanke lijk van een beetje geluk en de vorm van de dag. Maar ik denk dat we dit jaar lekker bovenin mee kunnen draaien.' januari 2006 41

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 41