Ghanees in het Gooi Emmanuel Boakye Op zesjarige leeftijd vertrok Emmanuel Boakye (20) uit Ghana om bij zijn vader in het Gooi te gaan wonen. Zelfs toen droomde de centrale verdediger van Jong Ajax al van een carrière als profvoetballer. Met een contract en wat speelminuten in het eerste op zak komt de realisatie van die droom steeds dichterbij. 'Ik geloof in mezelf.' tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Na een dramatische seizoen start lijkt het tij enigszins te keren voor de Amsterdamse beloften. Als Ajax Magazine met Emmanuel Boakye praat, heeft Jong Ajax vier competitie wedstrijden op rij niet verloren. Toch staat het tweede nog steeds ongekend laag op de ranglijst. Op zijn zachtst gezegd ongebruikelijk, moet de jonge Ghanees bekennen. 'Voor mij was deze start volkomen onverwacht, zeker na het kampioenschap van vorig seizoen. Eerst dacht ik: het zal wel komen door dat we nog aan elkaar moeten wennen, maar na een paar maanden geldt dat niet meer, dus daar zal het niet aan lig gen. Misschien ligt de oorzaak van de slechte resultaten ergens anders. Jong Ajax is de laatste stap naar het eerste elf tal, dus iedereen is erg met zichzelf bezig. Daardoor is het teamverband soms weg. Maar ik heb er nog steeds vertrouwen in dat we er weer bovenop komen. Zo laag horen we natuurlijk niet te staan.' Emmanuel maakt in de kantine van de Toekomst een zelfverzekerde indruk, ondanks het grote aantal tegendoelpun ten dat zijn verdediging heeft moeten incasseren. In de eerste negen wedstrij den vonden de tegenstanders van Jong Ajax maar liefst 23 keer het net. 'Ik had niet het gevoel dat onze tegenstanders veel beter waren, maar wel dat we veel persoonlijke fouten maakten. Natuurlijk trek ik me dat zelf ook aan. Een goed elftal begint met de verdediging en ik ben een verdediger. Elke wedstrijd pro beer ik honderd procent te geven en de spelers om me heen te coachen. Het is wel de bedoeling dat iedereen honderd procent geeft, anders laten we ergens anders steken vallen. Gelukkig neemt het zelfvertrouwen langzamerhand weer toe, nu we punten beginnen te halen. We weten inmiddels wat het is om in de put te zitten, daar willen we graag uit. Als ik zie hoe scherp we trainen, verwacht ik zeker verbetering. En wie weet laten ze boven ons ook wel punten liggen. Bij ons moet vooral het collectief beter. We moeten meer van elkaar accepteren, niet meteen gaan schelden als iemand een fout maakt. Voetballen kunnen we alle maal wel, daarvoor zitten we bij Ajax Sneeuw en ijs De geboren Ghanees praat accentloos Nederlands. Niet zo verwonderlijk als je bedenkt dat hij al het grootste deel van zijn leven in het Gooi woont. Tot zijn zesde woonde Emmanuel Boakye bij zijn moeder en twee zussen in Ghana. 'Een mooi land. Ik ben opgegroeid in een dorp en was vanaf mijn tweede, derde jaar alleen maar aan het voetbal len, op straat met mijn vrienden. Toen droomde ik er al van om voetballer te worden, zoals veel jongens in Ghana. Mijn vader woonde in Nederland, met zijn Nederlandse vrouw. Ik was zijn lievelingszoon en huilde vaak omdat ik naar hem toe wilde. Daarom heeft mijn moeder mij uiteindelijk naar Nederland laten vertrekken.' Het was winter in Nederland toen de kleine Emmanuel op Schiphol landde. Hij wist niet wat hem overkwam. 'Zo koud! Voor het eerst in mijn leven zag ik sneeuw en ijs. Een bijzondere ervaring, zeker als je zo jong bent. Net een droom... Ik vond de overgang best moei lijk, maar ik was natuurlijk heel blij dat ik bij mijn vader in Huizen kwam te wonen. Een lekker rustig gebied. Ik heb daar veel vrienden gemaakt. Er waren maar weinig allochtonen. In mijn klas 36 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 36