De laatste week van Arie van Eijden De laatste week van Arie van Eijden als directeur van Ajax stond voor de geboren en getogen Amsterdammer in het teken van het afscheid nemen. De laatste thuiswedstrijd, het laatste diner voor een duel in de UEFA Champions League, het laatste overleg met de managers bij Ajax en de laatste media-optredens. Een druk weekje derhalve voor de bijna-gepensioneerde. tekst //Monique Janse fotografie //Louis van de Vuurst De week van Arie van Eijden begon op een zaterdag. Een druk ke zaterdag, want de agenda van Arie van Eijden puilde uit. 'Ik probeer op zaterdag altijd naar de Toekomst te gaan. Ik houd van voetbal, dus wil ik daar zo veel mogelijk zijn. Op de Toekomst vind ik mijn vrienden, kennissen, het gevoel van Ajax en het ultieme opleidingsgevoel. Er heerst daar een heerlijke sfeer. Maarten Fontein was er die dag ook. We hebben samen naar de Al tegen PSV gekeken, maar in de rust moest ik weg. Ik ging naar Radio 1 voor een interview met Rob Fleur. Het fijne van radio is dat je niet zo op je houding hoeft te letten en in een ontspannen sfeer - daar gaf Fleur ook de gelegenheid voor - hebben we een aangenaam gesprek gevoerd.' Daarna moest Van Eijden als een speer terug naar Amsterdam, want op zijn kantoor had een ondertekening plaats in het kader van de HET-overeenkomst, een samenwerkingsverband tussen Ajax en Hoofd-, Eerste- en Tweedeklassers. 'Deze keer on dertekenden we een overeenkomst met DWS, Concordia Hilversum en Hoofddorp. Ajax en de amateurs hebben elkaar nodig. Wij hebben de breedte nodig, zij de top.' Nadat de krabbels waren gezet, maakte Van Eijden zich op voor de competitiekraker tegen FC Twente. 'Je weet dat er deze week van allerlei dingen een laatste keer komt. Nu was het dus de laatste thuiswedstrijd in de competitie. Het was voor mij een dubbel gevoel. Aan de ene kant sluit je iets af, zo voelt het ook. Maar aan de andere kant is dat precies wat je hebt gewild, wat je zelf hebt bepaald. Het gaf wel een extra dimensie dat de wedstrijd werd gewonnen. Ik heb niet alles van het duel mee gekregen want ik heb een groot gedeelte vanuit de commando kamer bekeken, omdat er veel toeschouwers op de omlopen achterbleven. Dat was vervelend. Of ik straks rustig op de tribune zal zitten, weet ik eerlijk gezegd niet. Ik heb al sinds 1977 nooit meer als een normale supporter naar een wedstrijd gekeken. De eerste wedstrijd na mijn pensionering, Ajax - Groningen, zal dat ook nog niet zo zijn, vermoed ik. Ik ben zeker bij die wedstrijd aanwezig. We gaan dan wel met de fami lie tijdens de feestdagen weg, maar ik zorg wel dat we terug zijn als Ajax thuis speelt. Ik heb begrepen dat ik straks naast mijn vrouw op de tribune mag zitten, op het vak onder de Koninklijke Loge, maar eigenlijk ben ik niet zo'n plaatsplakker. Ik zal dus de ene keer hier en de andere keer daar plaatsnemen.' John Jaakke, Arie van Eijden, Maarten Fontein, Martin van Geel en Hennie Henrichs maken zich op voor de wedstrijd Ajax - FC Twente. 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 16