Na drie jaar overwintert Ajax weer op hoogste Europese niveau Danny Blind: 'De doelstelling is gehaald' fotografie Louis van de Vuurst Geconcentreerd als altijd zoekt Steven Pienaar de weg naar voren. Juanfran houdt oud-Feyenoorder Robin van Persie van de bal. Ajax plaatste zich al in de voorlaatste poulewedstrijd van de UEFA Champions League voor de achtste finale. Na de overwinning op FC Thun in Zwitserland, had de ploeg nog een punt nodig om te mogen overwinteren. Die werd gehaald in de thuiswedstrijd tegen Sparta Praag. Ajax won dat duel zelfs en wist zich zo te verzekeren van deelname aan de knock-outronde die in februari/maart op het programma staat. Daarin treft Ajax een poulewinnaar en dat kan Internazionale, AC Milan, Liverpool, Olympique Lyonnais, Barcelona, Villareal of Juventus zijn. genieten in Londen. Al binnen een half uur moest Blind twee Ajacieden wegens blessures vervangen. Zdenek Grygera (hoofdblessure) en Hedwiges Maduro (enkelblessure na schop van Aleksandre Hleb) staakten de wedstrijd. Hatem Trabelsi en Nigel de Jong waren hun vervangers. Pas in de blessuretijd van de eerste helft leek er een verschil op het scorebord te komen, toen Tomas Galasek een tackle op José Antonio Reyes bestraft zag worden met een penalty. Henry schoot echter naast. In de tweede helft kwam Ajax er bij vlagen prachtig uit met snelle combinaties. Een treffer leverde dat niet op en omdat Ajax er als eerste ploeg in 21 wedstrij den in slaagde Arsenal van scoren af te houden, eindigde het duel in 0-0. Blijdschap bij de Ajacieden na het behalen van de volgende ronde door de zege op Sparta Praag. Het duel in het karakteristieke High bury van Arsenal diende door die vroe ge plaatsing geen enkel sportief belang. Ook de eerste plaats was niet meer haalbaar, waardoor 'genieten van de entourage' het enige advies was dat Danny Blind zijn spelers kon meegeven. Maar echt gek veel viel er niet te Thierry Henry wil het liefste over John Heitinga heen. 14 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 14