Sneijder, Krohn-Dehli en Vermaelen bereiken overenstemming Hennie Henrichs terug in bestuur De aftrap Ajax heeft met drie spelers overeenstemming bereikt voor de langere termijn. Wesley Sneijder en Thomas Vermaelen gingen akkoord met een verlenging van hun bestaan de contracten. Michael Krohn-Dehli werd opnieuw vastgelegd. De verbintenis van Sneijder, die liep tot en met 30 juni 2007, is opengebroken en verlengd tot en met 30 juni 2009. De Utrechter staat sinds 2000 onder contract bij Ajax. Hij debuteerde op 2 februari 2003 in de gewonnen competi tiewedstrijd tegen Willem II (6-0). Zijn eerste doelpunt maakte de middenvelder in de gewonnen bekerwedstrijd tegen FC Groningen (4-1) op 5 maart 2003. Sneijder werd met Ajax landskampioen in 2004. De populaire Ajacied speelt al vanaf 1992 bij Ajax. Hij begon in de E2 en heeft vervolgens de gehele jeugdopleiding van de club door lopen. Wesley Sneijder speelde twintig inter lands waarin hij vijf keer scoorde. De middenvelder was verheugd na het teke nen van het contract. 'Ja, ik heb bewust geko zen voor Ajax. Ik heb nog altijd het gevoel dat ik hier meer kan leren en ik heb een Ajax-hart. Ik ben een keer landskampioen geworden met Ajax en dat wil ik zeker nog een paar keer meemaken. Met dit team kunnen we nog enorm groeien, dus ik blijf bij Ajax.' Het contract van Thomas Vermaelen, dat loopt tot en met 30 juni 2007, is opengebro ken en verlengd tot en met 30 juni 2010. De op 14 november 1985 geboren Belg staat sinds juli 2003 onder contract bij Ajax en debuteerde op 15 februari 2004 in de hoofd macht van Ajax in de gewonnen uitwedstrijd tegen Volendam (2-0). Voordat Vermaelen naar Ajax kwam, speelde de linksbenige cen trale verdediger bij Germinal Ekeren en Germinal Beerschot Antwerpen. De derde voetballer die in november tot een overeenkomst kwam met Ajax, keert terug op het oude nest. Michael Krohn-Dehli (22) zette zijn handtekening onder een nieuw contract, dat loopt van 1 juli 2006 tot en met 30 juni 2009. De in Kopenhagen geboren Krohn- Dehli speelt op het moment bij RKC Waalwijk en is aan het einde van het huidige voetbalseizoen transfervrij. De Deen stond van juli 2000 tot en met juni 2004 bij Ajax onder contract en speelde in de Al en Jong Ajax. In het seizoen 2003-2004 speelde Krohn-Dehli 16 keer met Jong Ajax en behaalde die ploeg onder leiding van het trainersduo Van 't Schip en Van Basten het kampioenschap. Voordat Michael Krohn- Dehli in 2000 naar Ajax kwam, speelde hij bij de Deense clubs Rosenhoj, Hvidovre en Brondby. Tevens verbonden drie jeugdspelers zich aan de club. John Goossens, Jeffrey Sarpong en Murat Yildirim tekenden een contract dat ingaat op 1 november 2005 en loopt tot en met 30 juni 2008. Veel plezier bij Maarten Fontein, Soren Lerby, Wesley Sneijder en Martin van Geel als op de contractverlenging van de speler getoast wordt. Technisch directeur Martin van Geel feliciteert Thomas Vermaelen met zijn verlengde contract. Michael Krohn-Dehli terug in het Ajax-shirt. Hennie Henrichs (rechts) terug op het hoogste bestuurlijke niveau van Ajax. Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - FC Twente op het erebalkon met (vanaf links) John Jaakke, Arie van Eijden, Maarten Fontein en Martin van Geel. De ledenraad van de vereniging AFC Ajax heeft Hennie Henrichs (51) benoemd tot lid van het bestuur, belast met technische zaken. Henrichs is sinds 1964 lid van Ajax. Hij heeft de hele jeugdopleiding doorlopen en tot 1997 als amateur bij Ajax gevoetbald. Henrichs heeft binnen de club veel activitei ten ontplooid. Henrichs was al eerder, van 1989 tot maart 2000, lid van het bestuur van Ajax, verantwoordelijk voor onder andere technische zaken. Ook was Henrichs vele jaren lid van de ledenraad. In 1996 is hij benoemd tot erelid van de vereniging en daarnaast was Henrichs ook lid van diverse voetbaltechnische commissies. Hennie Henrichs is een geboren en getogen Amsterdammer, die na zijn middelbare schoolopleiding chemische techniek studeer de. Hij is thans als commercieel directeur werkzaam voor het pharmaceutisch bedrijf Pharmachemie en daar verantwoordelijk voor het beleid, verkoop en marketing in Nederland en het distributienetwerk in Europa en Noord-Amerika. Hennie Henrichs vervangt Klaas Nuninga in het bestuur. Klaas Nuninga heeft onlangs te kennen gegeven zijn functie te zullen neerleggen. Ajax is Klaas Nuninga erkentelijk voor het werk dat hij in het bestuur heeft verricht en spreekt de hoop uit dat hij in de toekomst bij Ajax betrok ken zal blijven. Inmiddels is Hennie Henrichs eveneens benoemd tot commissaris van AFC Ajax NV. januari 2006 1 3

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 13