Plaquettes voor Cri Sint in het spelershome De heren media ijff en Van Basten Het Ajax van Blind doet heus zijn best en speelt bij vlagen alleraardigst combinatievoetbal. Maar het swingt niet, het wint niet al te veel, het scoort nau welijks en watje er ook van zeggen kunt, het is vooral niét herkenbaar. Robert Heukels, Sportweek, 01-11-2005 Hij zucht, hij twijfelt, hij lijdt. Na ruim zeven maan den Ajax maakt hoofdtrainer Danny Blind nog steeds een weinig zelfverzekerde indruk. Ons advies: weg met de redelijkheid, de bullepees erover. En snel! Robert Heukels, Sportweek, 01-11-2005 In een bijna sinister decor van onvrede, machte loosheid en rebellie boekte Ajax zaterdag voor het eerst in bijna twee maanden weer eens een zege in de nationale competitie. Peter van Duyl, Algemeen Dagblad, 21-11-2005 Het siert Nuninga en Blocks dat ze naar buiten toe niet zijn ingegaan op hun controverse met Jaakke. Daar zijn ze waarschijnlijk te veel clubmensen voor, een uitstervend ras binnen Ajax. Mark van den Heuvel, Sportweek, 01-11-2005 In elk geval wacht Fontein geen gespreid bedje, zo lijkt het, hij mag eerder plaatsnemen op een harde plank met hier en daar een akelige spijker. Mark van den Heuvel, Sportweek, 01-11-2005 De negende plaats op de ranglijst is natuurlijk pijn lijk. Het is weliswaar niet reëel en wordt binnenkort weer bijgesteld, maar een signaal is het wel. En reken maar dat ze binnen Ajax geschrokken zijn. Vluchten kan niet meer, want de feiten spreken voor zich. Jaap de Groot, De Telegraaf, 03-12-2005 Maar wat Ajax mist, zijn echte kerels. Voor mij was het geen verrassing dat PSV anderhalve week gele den won van Ajax. Ajax heeft in principe de betere voetballers, maar PSV liet ze lekker komen. Op een gegeven moment kwamen ze bij Cocu, Ooijer, Alex en Simons en dan was het over en uit met het frivole positiespel. Ruud Gullit, Sportweek, 01-11-2005 De heertjes zitten bij de laatste Europese zestien! Zoveel onwaarschijnlijk geluk is ook niemand bescho ren, bij de Europese ploegen zaten er TWEE die niet konden voetballen, en die zaten ALLEBEI in hun pou le! En dan nog winnen met de hakken over de sloot! Gerard Cox, Feyenoord-krant, 29-11-2005 Feyenoord en Ajax, waar ze ook staan op de ranglijst, zyn samen de baas in de eredivisie. Het zou zo aardig zijn als al die even kans- als hersenloze types die 'dé Klassieker'jaar-in-jaar-uit van een naargeestig decor voorzien, dat zich eens zouden realiseren. Chris van Nijnatten, Algemeen Dagblad, 05-12-2005 Johan Cruijff en Marco van Basten kregen voor aanvang van de thuiswedstrijd van Ajax tegen Sparta Praag in de Champions League namens de UEFA een plaquette uitgereikt. Beide oud-spelers van Ajax ontvingen het kleinood als dank voor hun prestaties in de diverse Europese toernooien. De Europese voetbalbond kwam met het aandenken omdat vorig seizoen voor de vijf tigste keer een finale van de Champions League, voorheen Europa Cup 1, werd gespeeld. Trainers of spelers die in de afge lopen halve eeuw een belangrijke rol gespeeld hebben in een Europees voetbaltoernooi, krij gen een plaquette. Rinus Michels en Stefan Kovacs werden postuum gehuldigd. Gerrie Mühren en Ruud Krol namen de plaquette voor beide overleden oud-trainers in ontvangst. Frank Rijkaard kreeg er een overhandigd in Barcelona. Tijdens het jaarlijkse bezoek van Sinterklaas aan Ajax moest John Heitinga bij de Spaanse bisschop op schoot komen. Dat leek even eng, maar viel uiteindelijk mee. De goedheilige man stak de Ajacied een hart onder de riem en klopte hem bemoedigend op de rechterdij. Met Heitinga zal het dus in de tweede helft van het seizoen allemaal wel goedkomen. 10 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2006 | | pagina 10