Aran Winter kon altijd terecht bij de directeur ledereen scherp houden 'Bij Arie vond ik het Ajax-gevoel' in plaats van slop begint te glimla~ Jeroen' Aron Winter kent Arie van Eijden al ruim twintig jaar. De eerste keer dat de gelouterde voetballer met de scheidend algemeen directeur te maken had, was hij nog zo groen als gras. 'Dat was in 1985. Ik kwam voor het eerst bij Ajax en maakte met iedereen kennis. Ook met Arie. Ik vond alles bij Ajax en ook Arie geweldig imposant. Toen we vervol gens de onderhandelingen voerden over mijn eerste contract was dat behalve met mijn manager en advo caat ook met Arie. Hij was iemand met persoonlijkheid, straight, door gewinterd en wist van alle ins outs. Op mij kwam hij over als een slim, intelligent iemand.' Het contact tussen Winter en Van Eijden is altijd goed geweest. Toen de middenvelder na zijn Italiaanse voetbalavontuur terugkeerde bij Ajax, kon hij altijd bij Arie terecht. 'Ik had toen ik weer bij Ajax kwam op sportief gebied problemen met de gang van zaken. Arie was dan één en al oor en deed ook iets met de dingen die ik zei. Ik vond dat ik niet altijd correct ben behandeld en Arie stond dan klaar voor me. Maar hij stond niet alleen voor mij klaar, hoor. Dat stond hij voor iedereen. Dat siert hem. Hij is er voor de club. In vele opzichten was Ajax niet meer het Ajax van de eerste periode dat ik er speelde. Bij hem vond ik dat Ajax-gevoel wel! Door zijn kwa liteiten heeft hij er voor gezorgd dat het Ajax-gevoel terug kwam.' In de gesprekken die Winter en Van Eijden voerden, kwam ook de afstand tussen de ArenA en de Toekomst regelmatig ter sprake. 'Hij was het wel met mij eens dat de afstand letterlijk te ver is. Dat is zo jammer. De ArenA had naast de Toekomst moeten staan, net zoals vroeger de Meer en Voorland naast elkaar lagen. Voor de jeugd is het jammer dat het niet meer zo is, want in het eerste elftal voetbal len hun idolen en dan is het toch geweldig dat die naar hun training komen kijken.' Sociaal ingesteld In die twintig jaar is het contact onveranderd goed gebleven. 'Je praat natuurlijk wel over een lange periode waarin ik van een voetbal ler die alleen maar hoopte bij het eerste te komen veranderde in iemand die veel had gemaakt. Ik heb altijd het gevoel gehad dat ik dingen bij hem kwijt kon en dat hij er iets mee deed. Binnen de club zijn er altijd wel mede- en tegenstanders van Arie geweest, maar dat er tegenstanders zijn begrijp ik eigen lijk niet. Want zo'n man als Arie heeft zó veel betekend voor Ajax. Dan mag je de eventuele mindere dingen wel eens vergeten. Arie is sociaal ingesteld, innemend.' Nadat Winter zijn carrière beëin digd had, zorgde Van Eijden dat hij stage kon lopen op de commerciële afdeling. 'Ik mocht in het kader van die stage mee naar de wedstrijd Milan - Ajax en één van de belang rijke dingen die op het programma stond, was de ontmoeting met het bestuur van Milan. Wij werden ont vangen in de bestuurskamer van het San Siro en moesten daar ook dine ren. Maar omdat er overal televisies aanstonden vanwege de Champions League-optredens van andere Italiaanse clubs was het zo rumoe rig. Je had eigenlijk nergens anders aandacht voor. Het werd een gewel dige avond en ik vond het leuk om dat een keer mee te maken.' Aron Winter heeft een grote wens voor Arie. 'Ik vind dat hij moet leren meer thuis te zijn. Dat hij geniet van zijn vrije tijd met Janna, zijn dochters en kleinkinderen. Ik vind ook dat Ajax iets voor hem moet doen om te bewijzen dat ze weten hoe veel Arie heeft betekend voor Ajax.' (MJ) Jeroen Slop is financieel directeur bij Ajax en werkt sinds 2000 nauw samen met zijn collega-directeur Arie van Eijden. Slop werkte voor Ajax toen Van Eijden bij de KNVB actief was. 'Dat was ook mijn eerste ontmoeting met Arie, tijdens een seminar in 1999 in Eindhoven. Ik was daar samen met Frank Kales. Arie maakte toen al een gedegen indruk op me. Iets meer dan een jaar later werkten we samen.' Slop kijkt terug op de samenwerking Ajax ging werken in 2000 verkoch- met Van Eijden vooral vanuit zijn ten we Gronkjser. Dat was direct een vakgebied. 'Arie was goed aan de toptransactie.' onderhandelingstafel. We hebben De financieel directeur zal zich ook natuurlijk bizarre situaties meege- na het vertrek van Van Eijden nog af maakt. Maar Arie wist altijd zijn en toe een van die typische Arie- poot stijf te houden en op het juiste spreuken herinneren. 'Arie heeft zo moment een patstelling te voorko- zijn eigen stijl. Hij heeft al snel het men. Standvastig als het nodig is. gevoel dat er niet genoeg gebeurt als Hij gaf ook nooit op. hij er zelf niet bij is. Zonder Arie was er bij- MGt IS 3IIGGH Om dat te onderbou- voorbeeld nooit een sup- jammer dat Arie wen zegt hij dan: "Het portershome gekomen. mij regelmatig oog van de meester Slop kan zich nog goed de JOTiGPI PIOGITldG ^et Paard vet." eerste transfer met Van Eijden herinneren. 'Kort nadat Arie weer voor chen als hij de volgen de opnoemt. "Als je geschoren wordt moet je stil blijven zitten," roept Arie ook heel vaak. Dat krijg je als je al zo lang in de voetbalwereld werkt en alles hebt meegemaakt.' Maar Jeroen Slop zal vooral Van Eijdens gedrevenheid missen. 'Hij hield altijd iedereen scherp, dat was zijn motto. De zaak scherp in het vizier houden en de kosten strak in de hand houden, daar zat hij boven op. Het is alleen jammer dat Arie mij regelmatig Jorien noemde in plaats van Jeroen. En dat gebeurde best vaak. Heel irritant...,' sluit Slop af met een glimlach. (SK) 72 ARIE Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 72