Bryan Roy is Arie dankbaar voor de warmte *connectedthinking™ Pricb/VaTerhousE(oopers PricewaterhouseCoopers bedankt Arie van Eijden voor het samenspel De verlenging 'Arie gaf mij het gevoel dat-ie mij als zijn zoon ziet' 'Een amicale, vriendelijke man,' zo herinnert Bryan Roy zich de Arie van Eijden uit zijn jeugdjaren bij Ajax. De elegante vleugelaanvaller was pas twaalf jaar toen hij in de opleiding van Ajax kwam en ken nismaakte met de bestuurder. 'Hij stond dicht bij de spelers, of ze nou jong of oud waren. Het staat mij bij dat hij altijd aanwezig was. Dat tekent de clubman Arie van Eijden.' Ook het eerste contract dat Roy tekende, was in het bijzijn van Arie. 'Dat was een bijzonder moment. Voor mij als zeventienjarig ventje hè, niet voor hem. Hij had het al zovaak gedaan. Ik was wel nerveus, maar Arie was precies hetzelfde als anders. Het maakte niets uit of hij nou langs de lijn stond of contract onderhandelingen voerde. Ik ken hem niet als harde zakenman. Toen ik wegging kreeg ik alle medewer king, begrip en warmte van hem.' Die warmte tekent de bij zondere relatie die Roy altijd voelde met Van Eijden. 'Toen ik het moeilijk had bij Hertha BSC en echt weg wilde uit Berlijn heb ik Arie gebeld. Hij heeft ervoor gezorgd dat ik kon trainen bij Ajax om in conditie te blijven.' Roy en Van Eijden waren elkaar uit het oog verloren toen Roy in Italië zat en Van Eijden bij de KNVB. 'Arie is ten alle tijden een clubman pur sang geweest, hij straalde het Ajax-gevoel uit. Dat ben ik nooit meer ergens tegen gekomen.' Toen Roy besloot het vak in te gaan, was Arie van Eijden weer degene die met hem een contract als jeugdtrai ner overeenkwam. 'Ik voelde heel veel blijdschap bij Arie omdat ik terugkwam bij Ajax. Dat deed mij veel goed.' 'Ik hoop dat ik hem ook na zijn afscheid als algemeen directeur blijf zien. Voor mij is het zo belangrijk dat ik hier nog zoveel mensen ken. Het is echt een thuis. Ik zou het kwalijk vinden als Ajax geen gebruik zal maken van de kennis en diensten van Arie. Het beste zal de warmte die hij gaf bijblijven. Hij heeft mij altijd het gevoel gegeven dat hij mij als een zoon ziet. Mijn wens voor hem is dat hij veel tijd besteedt aan zijn gezin, want hij is altijd een workaholic geweest. Daarna zal hij hopelijk zijn know how en kennis beschikbaar stellen.' (MJ) Bij het ondertekenen van het eerste sponsorcontract verkeerden wij, dankzij een gezamenlijk soldaat gemaakte fles whisky bij Joop van den Ende in Aalsmeer in de hoogste voetbalsferen. Vervolgens heeft hij ons bij 5 graden vorst de golfsport ingeloodst. Maar bovenal heeft hij ons de voetbalwereld laten zien: Wenen, Rome, Tokyo.... ©2005 PricewaterhouseCoopers. Alle rechten voorbehouden.

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 69