Meeveren met de situatie mtt' W gtst Ben ik vrij onverveerd iee rd_^^ zondagavond ook wel als er weer iets in de competitie was misgegaan. Wedstrijd gestaakt, scheidsrechterlijke beslissingen of als drie mensen van de KNVB drie verschillende meningen op tv hadden geuit. Dan blies ik stoom af en belde Arie. Meestal zat hij dan bij de Chinees en hoorde ik Janna zuchten dat het nu wel weer genoeg was en dat het eten koud werd.' Compromismodel Als directeur van Ajax kwam Kesler hem natuurlijk ook zakelijk tegen. 'Arie was zeer betrokken bij het voetbal. Hij liet dat vooral blijken doordat hij een grote soli dariteit had ten opzichte van de kleinere clubs. Als directeur van Ajax stelde hij zich altijd gematigd op. Typerend waren zijn woorden "we zullen meebuigen en meeveren en zien hoe we eruit komen". Arie was van het compromismodel.' Kesler hoopt diep in zijn hart dat Van Eijden niet verloren gaat voor het voetbal. 'Hij heeft een geweldige expertise, kent veel mensen in Europa en we zijn ons al aan het afvragen waarvoor we dat bij de KNVB zouden kunnen gebruiken. Arie denkt altijd zeer oplossingsgericht. We zouden wel gek zijn als we geen gebruik van zijn kennis gaan maken. Arie heeft al aangegeven dat hij dat wel leuk zou vin den en wij moeten dat nader invullen.' (MJ) T"~" De KNVB op het punt een hoge vluchtte maken, met links Arie van Eijden, naast hem Peter Vogelzang en geheel rechts Will van Rhee. Oud-manager wedstrijdzaken Will van Rhee, sinds 1 augustus met flexpensi- oen, was van 1993 tot 2005 bij de KNVB werkzaam. Hij herinnert zich Van Eijden vooral als een heel plezierige collega. 'Van Arie heb ik vooral geleerd dat het belangrijk is dat je kunt meeveren met een situatie. Dat je in staat moet zijn om je standpunt te verlaten en tegenstel lingen weg te nemen. Meeveren, zo is het hele leven. Daar moet ik nog vaak aan denken.' Van Rhee typeert Arie als iemand die conflicten uit de weg gaat, als een man van compromissen. 'Zo ben ik ook wel. Onze karakters pasten goed bij elkaar, hoewel hij natuurlijk meer een marke tingman was dan ik.' Van Rhee typeert Arie van Eijden als een 'enorm voetbal- dier', en iemand die altijd een Ajax-man geweest is. 'Niet dat hij Ajax voortrok, daar heb ik nooit iets van gemerkt. Maar alles wat Arie doet, is voor Ajax en niet anders. Toen hij werd geroyeerd, deed mij dat ook heel veel pijn. Hij is gelukkig als een keizer teruggekomen. Overigens heb ik nog wel één ding met Arie te bespreken voor zijn vertrek. Het eerste elftal van Ajax is nog nooit op trainingstage in Suriname geweest. Daar wil ik ze nog wel een keer voor strikken.' (SK) Zeist, 8 december 1996 KNVB-marketingmanager Arie van Eijden ondergaat het ter ziele gaan van Sport7 tekst Chris Willemsen we gaan iets nieuws doen sprak jos staatsen enthousiast tegen een zaal met journalisten die van klok noch klepel wisten maar die natuurlijk wel alvast klaar stonden met de guillotine want het zou een schande zijn als een ander dan de nos aan voetbal zou verdienen tien maanden later ging door onwetendheid en farizeeërs de stekker uit sport zeven viel nederland weer jaren terug en niets nieuws meer te beleven het was de sterfdag van lennon de geboortedag van morrison en een dag om gauw te vergeten voor bondsmarketeer van eijden die vrij en onverveerd liet weten niet te zijn gebroken omdat het leven gaat zoals het gaat en ook voor visionairs bestaat uit goede en uit slechte tijden december 2005 61

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 61