Minder champagne geschonken bij KNVB Den vaderland getrouwe De tweede helft Frits Suèr, voormalig hoofd sportsponso ring van Nationale Nederlanden, staat zijn nieuwe flat te schilderen, maar is meer dan bereid de kwast neer te leggen om herinne ringen aan Arie van Eijden op te halen. 'Ik heb grote bewondering voor het feit dat Arie het niveau van sponsoring en marke ting op een hoger plan heeft gebracht. In diezelfde tijd heeft hij het uitgavepatroon van de KNVB aanzienlijk versoberd. Dat is niet cryptisch, dat betekende bijvoorbeeld alleen al minder champagne drinken.' Suèr vindt Van Eijdens grootste verdienste dat hij alle belangrijke multinationals zoals Philips, Shell, Euro/Mastercard, het toen malige Coopers&Lybrand en natuurlijk Nationale Nederlanden aan het verbond heeft gekoppeld. 'Daarmee kreeg voetbal echt aanzien, een andere allure, was het niet langer een volkssport.' Suèr lag naar eigen zeggen best wel in de clinch met Van Eijden, maar altijd was er wederzijds respect. 'We wilden niet uit elkaar. Een mooi voorbeeld daarvan is dat we aan de bar van Stadion Galgenwaard, ik denk in 1998, besloten het sponsorcontract van Nationale Nederlanden met zes jaar te verlengen. We hebben nog een jaar lang stevig onderhandeld, maar zijn er wel uitgekomen. Dat getuigt van groot ver trouwen in elkaar.' Een minder leuke herinnering wil Suèr niet verzwijgen. 'De veroordeling van Van Eijden in die belastingaffaire bij Ajax heb ik als een persoonlijke neder laag ervaren, omdat ik zelf ook op het sportveld geboren ben. Het was een nederlaag voor het hele vrijwillig sport- kader en de sporters.' (SK) Van Eijden (rechts) op bivak. In maart 1966 opgeroepen voor de militaire dienst, werd dapp're strijder Arie eind mei getroffen door een ingeklapte long. Toen begon de ware strijd. Het volledige herstel - er kwam nog een tweede, ernstiger klaplong overheen - zou uiteindelijk een jaar duren en Van Eijden kon het eerste van Ajax verder wel verge ten. Vele, vele jaren later kwam een tweede kans om, zij het op geheel andere wijze, zijn beste krachten aan het vaderland te schenken toen de KNVB hem vroeg bij de bond in dienst te treden. ready

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 59