Dick Krijnse Locker waardeerde de teamspeler Arie van Eijden De laatste jaren dat Arie bij Shell werkte, maakte hij onder andere met Dick Krijnse Locker deel uit van een commercieel team. 'Hij had een lastige baan, want hij moest "gelimiteerd" verkopen. Per maand moest hij binnen een bepaald budget verkopen en niet meer, dus dat nodigde weieens uit tot "vreemdgaan". Maar Arie had de charme en het commerciële inzicht om alle partijen tevreden te houden,' herin nert Krijnse Locker zich. In die periode, de oud-collega bij Shell spreekt over 1986 ongeveer, kwam Ajax ook al om de hoek kij ken. 'Hij hield zich bezig met de aan- en verkopen bij Ajax, Ton Harmsen was toen voorzitter. Hij kwam weieens wat later op kan toor omdat hij dan 's ochtends om negen uur nog even langs de Middenweg was gevlogen om te onderhandelen over een speler. Vervolgens zat hij dan weer om elf uur bij ons op kantoor. Maar je merkte er niets van, dat hij zijn aandacht ongetwijfeld verdeelde. Hij was een fantastische collega, met hart voor de zaak, hij was een buitengewoon team- voor- aan Arie. Bij Shell bestond er een gouden regel dat als je eenmaal het bedrijf verliet, er geen weg terug was. Maar Arie wist er voor zich zelf een 'returnticket' uit te onder handelen. Mocht het bij Ajax niet lukken, dan mocht hij terugko men. Maar gelukkig heeft hij daar nooit gebruik van hoeven maken.' Actief aan de zijlijn Dick Krijnse Locker is inmiddels zelf al zo'n dertien jaar geleden gestopt met werken en heeft daar om al behoorlijk wat ervaring als gepensioneerde. 'Ik zou hem willen adviseren eerst even lekker met zijn gezin en familie speler. Een voor- 'Arie was een op vakantie te gaan. beeld. Een aantal goede Sinterklaas' Hii heeft ook een verantwoordelijk jaar geleden nam iemand van de verkoopservice in december afscheid, ik denk dat Arie toen een maand daarvoor uit dienst was gegaan. Omdat het afscheid begin december was, leek het ons leuk om iets met Sinterklaas te doen. We zochten voor die rol een beetje een statig man, vrij groot van postuur. Arie is toen daarvoor gevraagd en ondanks het feit dat Ajax hem toen veel tijd kostte en hij niet meer werkzaam was bij ons, kwam hij in vol ornaat bij dat afscheid binnen. Grote hilariteit natuurlijk. Maar het getuigt van de hechte teamgeest die er toen heerste. Dat is ook echt iets voor Arie. Bij Shell waren we als familie, bij Ajax is dat net zo. Er was nog iets typisch heid ten opzichte van zijn gezin, het is nu tijd om hen eens goed te verwennen! Bovendien is hij nu op een leeftijd dat hij nog alles kan, dus ik zou hem veel leuke reisjes adviseren. Maar Arie is een worka holic, dus hij moet het rustig afbouwen. Hij heeft nu een enorm stressvolle baan en eens kom je dan aan het eind van je Latijn. Het is dus goed om nu, nu hij nog sterk is van lijf en leden, het stokje over te dragen. Hij kan best nog een aantal jaren aan de zijlijn actief zijn en als ik Ajax was zou ik hem als adviseur of iets dergelijks aan houden, hij zal een goede steunpi laar zijn. Dan zal hij ook af en toe weg zijn, maar dat is best handig, want hij moet het rustig afleren. Hij heeft jaren in een soort roes geleefd, van afspraak naar afspraak, nu is hij zelf aan de beurt om te leven. Dus ik zou hem willen zeggen: rustig afbouwen en veel gezellige dingen doen met vrouw en kinderen. Ik wens hem nog een hele lange tijd toe en hopelijk ont moeten we elkaar eens op een rustig moment. Geniet van het leven!' (BW) 58 ARIE Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 58