Bob Davidzon: 'We hebben geprobeerd er rood-geel bloed van te maken' Lunchen met Bep en Aad De tweede helft 'Met Arie spreek je altijd alsof hij gisteren nog aan de deur stond' 'Het is leuk om Aad af en toe te plagen, zeker als Ajax eens een keer niet wint' Eigenlijk kent de heer Bob Davidzon Arie al heel erg lang. 'Ik liep zelf al vanaf 1947 bij Ajax rond. Ik was een groot bewonderaar van alles wat Ajax was en hielp Jan Lens, de toen malige terreinknecht, af en toe een handje. Ik had Arie dus al eens gezien, maar ik leerde hem beter kennen in 1975, toen onze wegen elkaar regelmatiger kruisten bij Shell.' Hun Amsterdamse achtergrond en de voorliefde voor Ajax zorgde direct voor een goede band. De laat ste jaren dat Arie bij Shell werkte, werd het contact intensiever. Davidzon: 'Arie verkocht met succes boten vol gasolie en benzine, ik was in de positie om regelmatig even bij verschillende kantoren naar binnen te gaan. Het was een genoegen om bij Arie binnen te lopen en de zaken bij Ajax de revue te laten passeren. Hij was toen via de ledenraad al actief bij de club en hij vroeg regel matig extra verlof om met Ajax naar Europa Cupwedstrijden te reizen. En toen kwam voor hem de mogelijk heid om professioneel aan de slag te gaan bij zijn club. De regel bij Shell was dat je niet terug mocht keren als je eenmaal wegging. Hij mocht ech ter binnen twee jaar terugkomen als zijn avontuur bij Ajax niet zou sla gen, dat kreeg hij voor elkaar. Hij wilde zijn liefde voor Ajax bewijzen en wij zagen het nationaal belang daar wel van in, vandaar dat toen malig directeur Helfrich zijn mede werking verleende. Maar we hebben hem niet meer teruggezien.' De collega Van Eijden werd gemist, maar het succes bij Ajax werd hem van harte gegund. 'Arie is een jongen met rood-wit bloed. Wij hebben geprobeerd daar rood-geel bloed van te maken, maar dat lukte niet erg,' aldus Davidzon. Dat Arie zijn oud collega's nog altijd een warm hart toedraagt, blijkt uit het feit dat Davidzon en Helfrich onlangs nog door Arie werden uitgenodigd om naar een wedstrijd van Ajax te komen kijken. 'Hij had het natuur lijk erg druk die dag. Toch vond hij de tijd om nog even bij ons langs te komen voor een praatje. Dat typeert hem: met Arie spreek je altijd alsof hij gisteren nog aan de deur stond.' Davidzon, zelf al enige tijd met pen sioen, denkt niet dat zijn voormalige collega stil zal gaan zitten na 1 december. 'Zeker niet! Ik denk dat hij nog van heel veel waarde kan zijn voor verschillende voetbalclubs, of misschien de UEFA, hij heeft een schat aan kennis over de voetbalwe reld. Daarnaast zou zijn vrouw niet toestaan dat hij de hele dag thuis zou zijn, zijn heeft ook haar eigen leven. Hij zal wel even uitblazen, maar daarna zal hij gewoon aan de slag gaan. Wat ik hem zou willen advise ren: probeer een aantal dingen op een dag te doen en niet één ding per dag plannen. Want dan loopt je agenda zo weer vol. Dus plan bijvoorbeeld drie dingen op maan dag, zodat je op dinsdag een dagje vrij bent.' (BW) Het contact tussen 'Bep' de Vries en Arie van Eijden kwam voornamelijk tot stand aan de lunchtafel. 'We werkten beiden op de verkoopafdeling, maar op kantoor hadden we weinig met elkaar te maken. Met een klein groepje uit 'het Amsterdamse' zaten we vaak in dezelfde gelegenheid te lunchen en zodoende leer den we elkaar kennen. Het klikte gewoon,' vertelt oud-Shell-collega De Vries. 'We lagen elkaar goed, we waren echte Amsterdammers. We hebben allebei in Amsterdam Oost ge woond, misschien hielp dat ook. Later zagen we elkaar, een man of drie, vier van dat groepje, met enige regelmaat ook buiten werktijd, met onze echtgenoten. Maar begrijp me niet verkeerd, er werkt hard gewerkt hoor.' 'Bep' leerde 'Aad' kennen als een sportieve man met een goed verstand. 'En hij was ambitieus. Zijn carrières bij zowel Shell als Ajax zijn daarvan het bewijs. Toen hij bij ons werkte was hij ook altijd al met Ajax bezig, de club was natuurlijk regelmatig onderwerp van gesprek. We vroegen hem wel eens: 'Weet je dat er naast Ajax ook nog andere clubs bestaan?' 'O, is dat zo?' antwoord de hij dan. We plaagden hem er wel eens mee. 'Toch mooi meegenomen dat je af en toe ook nog wel eens tijd hebt voor Shell,' zeiden we tegen hem. De Vries is zelf geen rasechte Ajax-fan. 'Ik ben een "soort" PSV- fan,' omschrijft hij zijn voorkeur voor de Eindhovense club. 'Hoe dat komt weet ik niet, maar ik vind het een mooie club. Daarom is het ook leuk om Aad af en toe te plagen, zeker als Ajax eens een keer niet wint.' De Vries maakte ook mee dat het met Van Eijden wat minder ging. 'Die week die hij op het politiebu reau heeft gezeten is een hele slechte ervaring geweest,' weet De Vries. 'Later, toen dat voorbij was, heb ik het er wel eens met hem over gehad. Dat was een heel moeilijke periode voor hem, de veters werden uit zijn schoenen gehaald, de bretels van zijn broek. Maar gelukkig hebben we voornamelijk een leuke tijd met elkaar gehad.' Bert, roepnaam 'Bep', ziet Arie na zijn afscheid bij Ajax nog wel actief in een adviserende functie in de voetbalwereld. 'En misschien wordt hij nog wel "golfenthousiast". Als je gepensioneerd bent is dat namelijk een verplicht nummer,' aldus de zelf al twintig jaar gepensioneerde De Vries. En hij kan het weten. (BW) december 2005 57

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 57