Mick Werkendam zag aan Arie als Ajax had verloren De eerste helft 'Van achter de ruimte bij de cockpit heb ik Arie gewenkt' Strong De kwaliteiten van Roto Smeets zijn eigenlijk ook op jou van toepassing. Jouw inbreng zal dan ook door de club en haar sponsors gemist worden we wensen je veel geluk toe in je nieuwe levensfase Directie RSDB en Roto Smeets rsdb Ze begonnen op hetzelfde moment bij hün club. Voor Arie van Eijden was het een rentree, voor Mick Werkendam was het de eerste dag van een nieu we uitdaging. 'Ik vind het wel grappig dat we ongeveer op dezelfde dag onze eerste werkdag hadden. Niet dat we samen de kantoren langs gingen ter kennismaking, maar je onthoudt het wel.' Mick Werkendam kwam als veilig heidscoördinator regelmatig in con tact met de directeur. 'Ik heb veel dingen met Arie meegemaakt. We zijn natuurlijk twee keer kampioen geworden en wonnen een bekerfina le. Daarnaast waren er ook een hoop slechte wedstrijden. Daar hebben we zeker over gesproken. Aan Arie merkte je ook altijd als het team het slecht had gedaan. Daar werd-ie onrustig van. Na een nederlaag zag hij asgrauw, alsof zich een masker optrok. Bij de kampioenschappen zag ik hoe trots hij was.' Het meest intensieve moment van hun samenwerking - de afdeling vei ligheid waarvoor Mick Werkendam werkt valt direct onder de algemeen directeur - was op tien kilometer hoogte. 'We gingen naar Tel Aviv en zaten in een vliegtuig vol spelers, sponsors, supporters en journalisten. Een van de journalisten kreeg een telefoontje - hij had nota bene z'n telefoon nog niet uitgezet! - dat er een bomaan slag was gepleegd in Tel Aviv. Hij dacht aanvankelijk nog aan een geintje van de redactie om hem te stangen. Maar het bleek serieus. Je bent er toch mee bezig, want het gebeurt daar met de regelmaat van de klok. In de voorbesprekingen die we in Israël voerden, merkten we dat de autoriteiten er daar alles aan doen om het veilig te laten verlopen door zichtbare en niet zichtbare beveili ging. Maar tegen iemand met een bom op zijn lijf of in een plastic tas kan je niets doen. Ik ben toen naar een stewardess gegaan of ze het bericht kon verifiëren. Dat heeft ze gedaan en het klopte, er was een bomaanslag op tweehonderd meter van het hotel waar iedereen, behalve de spelers, verbleef. Van achter de ruimte bij de cockpit heb ik Arie gewenkt. Niemand mocht het verder merken. De techniek stond voor niets, want op tien kilometer hoogte voerden we gesprekken. Wel op de manier van "Hoor je mij? Over..". Arie heeft het heel zakelijk en goed opgelost. Natuurlijk wil je op zich niets liever dan omdraaien en weer veilig thuis zijn. Maar we vlogen door en in Tel Aviv hadden ze de beveiliging nog verder aangescherpt. Deze gebeurtenis zal me altijd bij blijven, heeft toch het meeste impact gehad. Vervolgens speelden we ook nog een dramatisch slechte wedstrijd!' Behalve deze herinnering zal Mick Werkendam Arie vooral herinneren als een echte Ajax-man. 'Hij was zo betrokken. Hij wist hoe de Cl of de F1 ervoor stond, hoe het met de spelers, contracten, scouts ging. Alles. Hij wist en deed zoveel dat ik me regelmatig afvroeg hoe het alle maal in 24 uur paste. Ik hoop dat Arie nu van zijn welverdiende rust zal gaan genieten. Ik hoop dat hij het loslaat en wens hem veel geluk en gezondheid!' (MJ)

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 49