Relatie door drie dimensies Mark Geestman De relatie tussen Mark Geestman en Arie van Eijden begeeft zich door drie dimensies. 'Wonderlijk,' vindt Geestman zelf ook. Het contact tussen beiden is zakelijk in de rol van Geestmans professie als adviseur van Ajax, maar het contact is ook dat van een voetballer tegenover supporter en als iemand van de ledenraad die zich kritisch moet opstellen tegenover de directeur. 'Dat is best wel bijzonder,' aldus de aanvoerder van Ajax zaterdag 1. Mark Geestman weet niet beter dan dat Arie van Eijden langs de lijn staat om zijn team aan te moedigen. 'Om mij vervolgens op de maandag erna even te sarren,' lacht de mede werker van adviesbureau Davinci bij de herinnering. 'Als ik al eens scoorde dan mikte ik volgens Arie in de andere hoek. Hij kan het ook niet nalaten om opmerkingen te maken over mijn zwerftocht over het veld. De meeste spelers zakken naarmate ze ouder worden verder naar achte ren in de opstelling, maar ik kom steeds verder voorin te spelen. Volgens Arie komt dat omdat ik de ruimtes niet meer kan belopen, haha!' Zo zal Geestman Van Eijden altijd blijven herinneren. 'Als iemand die kan relativeren en een dosis humor meebrengt. Als puntje bij paaltje kwam, werden er uiteraard wel har de zakelijke afspraken gemaakt.' Verder kijken dan Ajax Op zakelijk gebied leerde de 31-jari- ge Geestman veel van Van Eijden. 'Dat klinkt misschien vreemd, omdat ik zijn adviseur was, maar toch is het zo. Arie heeft mij leren kijken naar het grotere geheel. Dat je soms ook verder moet kijken dan Ajax. Daar had ik soms wel eens moeite mee. Dan dacht ik "joh, pak die pegels voor Ajax", maar Arie keek dan naar de gevolgen voor het totale voetbal. Arie is altijd fair geweest, waarbij uiteraard het belang van Ajax altijd voorop stond.' De adviezen waarvan Geestman Van Eijden voorzag, hadden vooral betrekking op de vraagstukken om trent de nieuwe media internet mobiele telefonie en CRM, Custo mer Relationship Manage-ment. Het laatste half jaar kwam daar Ajax TV bij. 'Arie weet daar zelf heel veel van. In zijn netwerk hoort hij natuurlijk ook veel en sommige din gen legde hij weer bij ons neer. Arie gaf op hoofdlijnen aan waaraan hij dacht. Op basis daarvan bepaal den wij de strategie, hoe of wat we gingen doen. Arie stuurde vervol gens bij.' Zoals Van Eijden de voetballer Geestman langs de lijn ook probeer de bij te sturen. 'Als ik hem dan op maandag tegenkwam dan was ik te oud, te langzaam, noem maar op. Ik diende hem wel van repliek door te zeggen dat de drie punten tóch binnen waren of dat hij er op zijn leeftijd misschien wat ver van af stond om het goed te kunnen zien. Maar hij is er altijd. Nu ik erover nadenk betrap ik mezelf erop dat ik steeds even kijk of hij er is. Iedereen in het team vindt het ook leuk als hij er is. Hij is algemeen directeur, hoeft dat op zijn vrije zaterdag niet te doen.' Wat Geestman wél moest doen en waar hij eigenlijk niet eens heel veel moeite mee had, was het kritisch volgen van de Ajax-directie uit zijn functie van ledenraadslid. 'Hoewel ik dus met drie petten op relaties met Arie heb, heb ik nog steeds bij aller lei kwesties die vragen gesteld die ik wilde stellen. Dat vond ik niet zo moeilijk. Arie is namelijk altijd zich zelf.' Bijzondere man Wat na al die jaren samenwerken met Van Eijden is gegroeid is diep respect. 'Ik ben niet zo iemand die een ander bewondert, maar voor Arie heb ik heel veel respect. Hij is echt dag en nacht met Ajax bezig. Dan heeft hij ook nog tijd en zin om op zaterdag de hele dag op de Toekomst te zijn met zijn vrouw Janna. Dat zie ik niet iedereen doen. Ik zal hem zeker gaan missen als hij op 1 december afscheid neemt. De openheid, de prettige manier van samenwerken, de deur die altijd openstond. Ik vind hem een heel bij zondere man. Ik hoop dat hij heel lang gezond zal blijven en dat hij nu meer ontspannen naar wedstrijden kan gaan kijken. Dat laatste veran derde bij mijzelf ook toen ik voor het eerst een paar jaar geleden met een relatie naar een wedstrijd ging. Normaal schold ik als een speler liep te klooien, maar met een relatie naast je kan dat niet meer. Daar heb ik het met hem over gehad. Hij vertelde mij dat hij dat ook had ervaren. Gelukkig ga ik nog steeds vaak genoeg met mijn vader of vriendin naar de wedstrijd.' Is de functie die Van Eijden vervulde bij Ajax nog iets dat Geestman zelf ambieert? 'Ach, ik ben niet zo'n planner. Ik wil mij blijven inzet ten voor mijn club, maar het ligt er net aan of iets op je pad komt of niet!' (MJ) Mark Geestman in actie voor Ajax zaterdag 1Janna en Arie van Eijden kijken toe. 48 ARIE Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 48