Willem Schoevaart was er altijd bij Altijd een mentor geweest 'Voetballer Arie was type Chivu' 'Hij is het ideale klankbord' die periode verkochten we acht spe lers. Ik weet nog dat ik op een verga dering vroeg wat er met die 24.000 gulden was gebeurd. Ik kreeg als antwoord dat daarvoor de eretri bune was gereno veerd.' Dat Van Eijden zo hoog op de maatschappelijke ladder klom, verbaast Schoevaart niet. 'Hij had al een goede baan bij de Shell voordat hij bij Ajax kwam. Daar is hij maatschappelijk doorgebroken. Door die baan speelde hij ook in het amateurelftal. Ik vond het leuk dat hij algemeen directeur werd. Arie is een rustige man, die weet waarover hij praat. En als hij wat wil, dan komt het erdoor. Arie aarzelt niet. Ik kon altijd wel goed met hem opschieten. Hij heeft veel ge daan voor de club, als lid van de ledenraad, als bestuurslid en als algemeen direc teur. Arie was een echte clubman. Ik hoop dat hij straks evengoed, zoals altijd, bij ons zal komen en als vrij williger nog iets wil doen!' (MJ) Daniël van der Burg is commercieel manager bij AFC Ajax en reageert enthousiast op het verzoek om iets over Arie van Eijden te zeggen. Vier jaar lang zorgde Van der Burg voor zijn klant Ajax namens Inter Football voordat hij zelf in 1990 in dienst trad bij Ajax. De eerste herinnering van Willem Schoevaart aan Arend Jan van Eijden dateert van heel lang geleden. 'Ik weet nog dat hij in het junioren elftal speelde, met onder anderen Johan Cruijff en Barry Hulshoff. In die tijd kwam zijn talent naar voren. Naderhand heb ik hem nog meege maakt als speler van Ajax 3, het eerste amateurelftal. Arie was een flinke, stevige voetballer. Je zou hem kunnen vergelijken met het type Chivu. Hij ging er behoorlijk in en kon heel aardig voetballen. Voor het elftal was hij een goede nuttige ver dediger. Je kwam er als tegenstander niet makkelijk langs.' Ook buiten het voetbal kwam Schoevaart Van Eijden tegen. 'Ik ben als lid van de elftalcommissie mee geweest op sommige voetbaltrips. Onder andere naar Duitsland, Parijs en het Spaanse San Sebastian. Arie was een rustige jongen. Maar als er iets lolligs was, deed hij wel mee. Hij was echter geen aanstichter.' Toen Van Eijden amateur was, ver kocht Ajax hem aan RCH. Schoevaart herinnert zich dat nog als de dag van gisteren. 'Hij ging voor drieduizend gulden weg. Dat was in die tijd een standaardbedrag voor een amateur die werd verkocht aan een club uit het betaald voetbal. In 'Het klikte gelijk tussen ons,' ver telt de joviale commerciële mana ger. 'We hebben een hoop avontu ren beleefd en veel prijzen gewonnen.' Samen wonnen ze met Ajax in 1992 de EUFA Cup. 'Een van de hoogtepunten was wel de wedstrijd in Triest. We wonnen van AC Milan met 2-0 en we gingen met Arie voor op en de sponsors erachter in een polonaise de bestuurskamer uit, terwijl we uit volle borst zongen: "HE HO HE HO, die kregen we weer cadeau." Wat hebben we gela chen.' Van der Burg roemt Arie om zijn vertrouwen in zijn mensen en zijn onvoorwaardelijke steun. 'Hij geeft je de vrije hand en daarnaast is hij het ideale klankbord. Het resultaat is de graadmeter. Hij is altijd een soort mentor voor me geweest. Arie is ook een uiterst betrouwbaar mens. Daarmee bedoel ik dat hij je nooit zal laten val len. Volgens Van der Burg gaat Arie van Eijden niet stil zitten. 'Tijdens de legendarische wedstrijd in Triëst kreeg Arie een golftas van de spon sors aangeboden en ik heb hem nog de golfschoenen cadeau gedaan. Wie weet gaat hij die voor het eerst gebruiken.' (SK) 46 ARIE Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 46