2. o «L J Ajax2 tegen MW in Maastricht. Het elftal bestaat uit (met tussen haakjes de leeftijden van de spelers): Paternotte (23); Van Eijden (19), De Haan (20), Hulshoff (18), Suurendonk (22); Schaaphok (23), Den Boer (22); Cruijff (18), Hoeben (21), De Wolf (19), Van Haren (21). Na zes wedstrijden staat Ajax 2 derde, achter Telstar 2 en Go Ahead 2. Op de zevende speeldag (Ajax wint in Rotterdam met 3-0 van Excelsior 2 door een hattrick van Cruijff) ontbreekt Van Eijden in de opstelling. Hij debu teert de volgende dag in Ajax 1, waar over elders in deze uitgave (veel) meer. Voor een drieduizendkoppig publiek is de verdediger zes dagen later, op 16 oktober, weer van de partij in de met 3-1 gewonnen stadsderby tegen DWS 2. 'Deze wedstrijd was verreweg de beste wedstrijd van ons tweede elftal dit sei zoen,' juicht het Ajax-Nieuws. Net als zijn collega-verdedigers heeft Van Eijden een duidelijke bijdrage kunnen leveren aan de zege. 'DWS 2 bezat wel iswaar een klein veldoverwicht, doch kon dat in geen enkel opzicht uitbuiten, omdat onze defensie zeer goed sloot.' Door de zege nadert Ajax koploper Go Ahead wel heel dicht. Het verschil is slechts één punt. Het vervolg van de competitie is helaas minder florissant. Zo gaan - met Van Eijden in de gelede ren - punten verloren tegen SW (1-1) en Volendam (0-3). Het kalenderjaar 1966 begint met het debuut van ploeggenoot Barry Hulshoff in het eerste op 9 januari. Aries jeugd- gabber wordt wel heel erg in het diepe gegooid maar weet zich staande te hou den in de Kuip, waar met 1-1 gelijkge speeld wordt tegen Feijenoord (met - toen nog - puntjes op de ij, zoals in: Van Eijden. En in: Cruijff, de maker van het Amsterdamse doelpunt.) Ajax 2 en Go Ahead 2 ontlopen elkaar weinig dit seizoen. De sleutelwedstrijd om de titel volgt half maart, als de top per tegen Go Ahead 2 op het spel staat. Ajax kan de leiding overnemen, maar er wordt met 1-0 verloren. Een week later is er persoonlijk succes voor Van Eijden. In de met 7-0 gewonnen wedstrijd tegen Heracles 2 scoort hij zelf een treffer. Maar doordat de resultaten in het slot van de competitie niet meevallen, komen de Ajacieden uiteindelijk te kort voor de titel. Met Van Eijden als basis Ajax B in het seizoen 1967-1968. Staand vanaf links: Van Eijden, Hoogeboom, Stuy, De Haan, Heyneman, Krol, Veeken; gehurkt: Bruinewoud, De Koning, Van Wijk, Haan, Van Wensveen, Suurendonk. speler besluit Ajax 2 het seizoen met een tweede plaats. Persoonlijk succes was er voor Arie van Eijden in het voorjaar van 1966 - meer nog dan dat doelpunt in het tweede was - vooral in de vorm van een tweede wedstrijd in Ajax 1. De robuuste rechts back lijkt op een tweesprong in zijn car rière te staan, die zelfs licht naar een doorbraak neigt, al weet je het in het voetbal maar nooit. Klaplong Hoe dicht persoonlijk succes en leed bij elkaar liggen, ervaart Arie van Eijden al heel snel letterlijk aan den lijve. Een in de zomer in militaire dienst opgelopen klaplong houdt hem weken in het zie kenhuis. Hij herstelt, werkt aan zijn conditie en zijn comeback, en staat op 2 oktober 1966 weer in het veld met Ajax 2 tegen Sparta 2. Na twintig minuten valt hij uit. Dit maal zijn de problemen met de long ernstiger. Het herstel vergt maanden en Van Eijden kan zijn door braak wel vergeten. Eenmaal teruggekeerd in de B-ploeg treft Van Eijden - we spreken inmiddels over het seizoen 1967-1968 - veelbelo vende voetbalmannen als Heinz Stuy, Theo van Duivenbode en Ruud Krol in de Ajax-kleedkamer. Persoonlijk succes is voor de 'oude rot' Van Eijden nog wel weggelegd in het duel tussen Ajax B en Elinkwijk B (Ajax 2 is inmiddels Ajax B geworden). 'Ondanks het nerveuze spel zag Arie van Eijden kans uit een scrimmage te scoren.' De scrimmagegoal van Van Eijden blijkt de winnende: 1-0. Ook tegen Velox B scoort 'A. v.d. Eijden'. Na een één-tweetje met een ploeggenoot bepaalt de mee opgestoomde verdedi ger de eindstand op 2-0. Pas een seizoen later (1968-1969) betaalt de klasse van Ajax B zich wer kelijk uit. Een fraaie, in de Meer geno men, selectiefoto van Ajax B siert de cover van Ajax-Nieuws. De reserves behaalden dat jaar op fraaie wijze het kampioenschap in hun afdeling. Onder het kopje 'B-praat' wordt de B-ploeg uitgebreid bewierookt: 'Hetgeen we reeds verwachtten is geschied: ons B- elftal heeft op zeer fraaie wijze het kampioenschap behaald. Met een grote voorsprong op de concurrenten bereik te het de eerste plaats, hetgeen een mooie bekroning betekende van dit goede seizoen.' Na de winterstop heeft Ajax B slechts twee verliespunten afgestaan. Topscorer dat seizoen is Arie Haan. De Groninger besluit het succesjaar met 29 treffers achter zijn naam. Voorafgaand aan de alinea 'B-praat' wordt melding gemaakt van scheidende en komende Ajacieden. In één adem met Heinemann en Van Wijk wordt ook Arie van Eijden uitgeluid. Laatst genoemde stapt over naar RCH. 'Het ga hen allen goed,' besluit de club bladredacteur zijn seizoenskroniek. 'Vrienden, geluk en voorspoed. Ook voor ega resp. gezin. En vergeet de Middenweg niet... Wees altijd welkom.' Ook al beperkte de voetbaldroom over een fullprofcarrière in Ajax 1 zich voor Van Eijden tot twee optredens, de ooit veelbelovende rechtsback is de Middenweg (en later de Arenaboule vard) in elk geval nooit vergeten. december 2005 43

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 43