Ongrijpbaar Ajax overdonderde ADO in begin van tweede belft (5-1) lïEr'lL'JgT De laatste van Arie van Eijden De eerste! (gevolgd door De laatste!*) loftuigingen over dit Ajax zijn niet van de lucht: Het Parool: 'De voorhoede van Ajax heeft zoveel kwaliteit, dat elke goed lopende aanval tot succes kan leiden.' Voor Van Eij den, dienstplichtig militair, zit het er na deze wedstrijd op wat betreft spelen in het eerste. Suurbier keert terug in het elftal en Van Eij den speelt in het tweede. Alle hoop is gevestigd op het nieuwe seizoen, hij is immers nog jong. Maar een ernstige longaandoening die hij enkele maanden later oploopt, werpt hem ver terug. Ajax kan daar - begrijpelijk - niet op wachten, en rijgt met de latere interna tional Suurbier als rechtsback het ene succes na het andere aaneen. Van Eijden komt niet meer verder dan Ajax 2 en vertrekt in 1969 naar RCH. Maar die twee wedstrijden in Ajax 1 nemen ze hem nooit meer af. Volgens zijn vrouw denkt Arie dat hij zonder die longaandoening ooit basisspeler van Ajax zou zijn geworden. We zullen het nooit weten. Arie van Eijden is het in ieder geval twee keer geweest. 14 aphil 1966 24 april 1966: Ajax - ADO 5-1 (2-1) Scheidsrechter: Dorpmans Toeschouwers: 24.500 (uitverkocht) Scoreverloop: 20. Cruijff 1 -0,34. Houwaart 1 -144. Keizer 2-1 (strafschop), 48. Prins 3-1 53. Cruijff 4-170. Swart 5-1 Ajax: Bals; Van Eijden, Pronk, Soetekouw, Van Duivenbode; Prins, Muller; Swart, Cruijff, Nuninga, Keizer ADO: Thie (J. Vos); Smit, Fillerius, Mansveld, H. Vos; Jochems, De Zoete; Heynen, Houwaart, Maassen, Aarts (Pas) bron Evert Vermeer Zie ook Arie compleet (pagina 62-63) voor statististische gegevens betreffende bet seizoen 1965-1966. Rechtsback Van Eijden (midden) is ver doorgedrongen op de helft van Sparta. De Rotterdamse bikkelaars heb ben het op de rand van het eigen strafschopgebied aan de stok met scheidsrechter Dorpmans. Links Nuninga, rechts houdt Soetekouw het voor gezien. Een klusser? r v y} v..-V£V;: Arie bedankt

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 41