AJ LJb)ME ilU J2I32 IJ-. Het debuut van Arie van Eijden De eerste! (gevolgd door De laatste!*) Contractspelers bij Amsterdamse betaalde clubs m +31 (0) 38 - 467 09 09 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, vrijdag. De Amsterdam se clubs in het betaalde voetbal hebben voor het nieuwe seizoen de volgende spelers ge contracteerd AJAX: Bals (PSV), Boomgaard. Van Duy- vcnbode, Groot (i'eijenoord). Van Haren, Hoeben, Hulshoff, Keizer, Muller, Nuninga, Prins (Kaiserslautern), Pronk, Schaaphok, Soetekouw, Suurbier, Swart, De Wolf, Den Boer, Cohen, Cruijff, Van Eijden, De Haan, J. II. Meijer, J. M. A. Meyer, Paternotte, Surendonk. Verkocht zijn: Petersen, Ves- ters, Visser, Kuiter, Van Dijk, Strijks, H, TUm, S. Tijm. doet: na zo'n twintig minuten zet Charly Bosveld Sparta op 0-1. Wat volgt is een zeventig minuten duren de stormloop op het Sparta-doel, verde digd door Pim Doesburg. Zijn spelers leveren geen half werk en treden keihard op tegen de technische spelers van Ajax. Scheidsrechter Ad Boogaerts treedt daar volgens velen te weifelend tegen op. Het Parool: 'De lange Dordtse scheidsrechter gaf 'n officiële waarschuwing (gele en rode kaarten bestaan nog niet, MvH) BS? SS aan Prinsen en liet 't verder bij verma nende woorden, een paar een keer een dreigend opgestoken vinger en de mede deling aan beide aanvoerders dat er anders diende te worden gevoetbald.' De opgestoken vinger heeft weinig effect, natuurlijk niet. Sparta bikkelt verder en bij Ajax dienen Co Prins en Ton Pronk van repliek. Ajax krijgt een paar kansen (Henk Groot), maar meer ook niet. Bij uitvallen is Sparta levensge vaarlijk. Het blijft 0-1 en Ajax heeft zijn eerste verlies van het seizoen geleden. Het publiek is zwaar teleurgesteld en werpt tientallen zitkussens op het veld. Kwalijker is dat enkele ruiten van de Sparta-kleedkamer worden ingekinkeld. In de wedstrijdverslagen wordt het spel van Van Eijden niet genoemd. Niet ver wonderlijk, want de aandacht van het journaille gaat vrijwel volledig uit naar het spel van de internationals op het veld; een paar dagen later staat de belangrijke wedstrijd in het kwalificatie toernooi voor het WK 1966 tegen Zwitserland op het spel. Kranten komen met 'rapporten' over het spel van de geselecteerden. Over de Ajacieden schrijft Het Parool 'Ben Muller: Verdedigend sterk, traag bij de opbouw van de aanvallen. Prins: Werkte hard, was soms ook in de aanval gevaarlijk, kwam dikwijls in botsing met tegenstanders. Groot: Uitstekend in de combinatie, niet gelukkig en weinig zeker bij doelrij- pe kansen. Keizer: Weggezakt na een goed begin, niet bestand tegen de felle tackles van de Spartaanse verdedigers. Swart: Goede eerste helft, werd na rust veel te weinig in het spel betrokken.' BOXFORD HOLLAND B.V. POSTER AJAX 1965-1966 Vanaf links: Pronk Swart Suurbier Bals Groot Keizer Van Duivenbode Soetekouw Cruijff Van Eijden Hulshoff Nuninga Prins Muller Schaaphok Boomgaard en trainer Michels. 10 oktober 1965 Ajax - Sparta 0-1 (0-1) Scheidsrechter: Boogaerts Toeschouwers: 22.000 Scoreverloop: 19. Bosveld 0-1 Ajax: Bals; Van Eijden, Pronk, Soetekouw, Van Duivenbode; Prins, Muller; Swart, Groot, Nuninga, Keizer Sparta: Doesburg; Ter Horst, Bentzon, Kemper, Eijkenbroek: Laseroms, Van de Kerkhof; Bouman, Madsen, Bosveld, Prinsen bron Evert Vermeer

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 39