Van Eijden in Ajax 1 II V: Het Ajax van 1965 is een club in transitie. Nadat in mei - na een beschamend seizoeneinde - Ajax op de dertiende plaats in de Eredivisie is geëindigd, gaat de halverwege dat seizoen aangetrokken trainer Rinus Michels in de zomer voortvarend te werk: doelman Gert Bals wordt van PSV aangetrokken, Henk Groot en Co Prins keren (van respectie velijk Feijenoord en Kaiserslautern) terug naar Amsterdam en ook betrekt Michels een aantal talenten bij het eerste. Een van hen, Arie van Eijden, zal dit seizoen zijn eerste wedstrijd voor Ajax spelen. En ook zijn laatste. tekst Marcelle van Hoof Eenmalige, speciaal voor deze uitgave in het leven geroepen subrubriek Rinus Michels instrueert de Ajacieden op de eerste trainings dag van het seizoen 1965-1966. Tweede van rechts: Arie van Eijden. lan het jeugdelftal van Ajax dat in 1964 kampioen van Nederland is geworden, is Wim Spurbier de eerste spe ler die - in het daaropvolgen de seizoen - een plaats verovert in Ajax 1. Ook Johan Cruijff maakt dat seizoen zijn debuut, maar hij wordt nog uit de wind gehouden. Hij speelt samen met onder anderen Cees de Wolf, Barry Hulshoff en Arie van Eijden afwisse lend in de jeugd en in het tweede elftal. Het drietal zal in de loop van het sei zoen 1965-1966 hun debuut maken. Arie van Eijden is op de zevende speel dag aan de beurt. De degradatiekandi daat van een seizoen eerder is het sei zoen bijzonder voortvarend begonnen. Met vijf zeges en een gelijkspel staat Ajax eindelijk weer eens aan de top. Voor de thuiswedstrijd tegen Sparta doet Michels vanwege een blessure bij Suurbier een beroep op de 19-jarige rechterverdediger van Ajax 2, Arie van Eijden. Sparta is in de jaren zestig een geduchte tegenstander, een harde tegenstander ook. Dat is niet anders in de Meer. Ajax begint subliem aan het duel (Piet Keizer!), maar verzuimt j^^coren. En ook veertig jaar geleden is dan de voet balwet van kracht dat als je zelf niet scoort, de tegenstander dat dan wel 38 ARIE Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 38