Arie, succes met je derde helft! Bedankt voor de samenwerking. Nu hij met pensioen gaat, laat Van Eijden net als bij zijn vertrek in 1994 een financieel gezonde club achter CSU, uw professionele partner voor schoonmaak en beveiliging. www.csu.nl Ajax in 2000 wordt Van Eijden door hetzelfde bestuur-Michael van Praag dat hem royeerde, gevraagd om weer lid te worden van Ajax. 'Ik heb het verleden de revue laten passeren. Dat verleden bepaalt je houding, je kunt het nooit helemaal wegdrukken. Ik heb, emotioneel gezien, een mindere periode doorgemaakt. Maar de tijd heelt alle wonden, het maakt je vol wassenen Ik vind het een eer dat ik gevraagd ben weer lid te worden.' Zijn vader, die enkele maanden later zal overlijden, is 'supertrots'. Per 1 oktober 2000 keert Arie zelfs terug bij zijn club, opnieuw als alge meen directeur. Hij moet mede het 'clubgevoel' bij de onder zijn voorgan ger Frank Kales sterk verzakelijkte club terugbrengen. Zijn vrouw en kin deren zijn tegen de comeback, de ver bolgenheid over het royement en het feit dat Ajax niet de boete voor Van Eijden betaald heeft, zitten bijvoor beeld nog diep, maar het club- en eer gevoel en de ijdelheid van Van Eijden geven de doorslag. Hij ziet het als een genoegdoening. Vrij snel na zijn terug keer worden oude wonden opengereten als de FIOD opnieuw bij Ajax op bezoek komt, maar het onderzoek naar de transfers van Michael Laudrup en Shota Arveladze gaat over de periode vóór Van Eijden. Ajax bevindt zich in een moeilijke peri ode; financieel en sportief. Van Eijden: 'Er stond hier jarenlang een grote pot met geld en iedereen dacht daarin te kunnen roeren.' Trainer Co Adriaanse heeft moeite met zijn pr en de resul taten vallen tegen. Eind 2001 wordt hij ontslagen en opgevolgd door Ronald Koeman. Dat gaat aanvanke lijk redelijk goed, met kampioenschap pen in 2002 en 2004, maar de relatie tussen Koeman en de als technisch directeur op het oude nest teruggekeer de Louis van Gaal verslechtert snel. Van Eijden kiest partij voor Koeman, maar binnen een jaar zijn én Van Gaal én Koeman verdwenen. Nu hij met pensioen gaat, laat Van Eijden - net als bij zijn vertrek in 1994 - een financieel gezonde club achter. 'Ik word weieens de kruidenier genoemd, maar Albert Heyn is ook een kruidenier, en een verdomd goede.' Voor de nabije toekomst zijn er plan nen voor een boek, 'iets voor de KNVB met de Lotto' en een commissariaat. Maar vooral: naar Ajax kijken. Janna: 'De laatste jaren heeft Arie amper een wedstrijd gezien. Hij was altijd in de weer in de skyboxen, met de sponsors. Ik verheug me erop om, gewoon op de tribune, met hem bij Ajax te zitten.' Ajax loslaten zal Van Eijden nooit. Immers: 'Een Van Eijden gaat naar Ajax.' Arie van Eijden: 'Ajax is een manier van het leven die diep in me zit. Niets mooier dan een zaterdag op de Toekomst, bij onze jeugdelftallen. Kijken naar het talent en praten met mensen die hetzelfde hebben met Ajax als ik.' Vanaf nu kan Arie van Eijden zijn telefoon thuislaten als hij naar de Toekomst gaat.

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 37