Groeien BDO 'Neeskens kon naar veel clubs, maar Arie heeft op hem ingepraat dat hij naar Ajax moest gaan' Hi nog steeds, maar aan de andere kant kon ik van mijn hobby mijn beroep maken en voor mij was de keuze dus niet zo moeilijk.' Zijn vrouw heeft meer moeite met het verwisselen van de zekerheid van een vaste baan bij Shell voor een onzeker (der) bestaan in de voetballerij. 'Maar Arie houdt van Ajax, en hij neemt altijd zijn eigen beslissingen. En ik begrijp het ook wel. Voetbal is alles voor hem,' zei zij toen - en weet zij ook nu. Meelevend met (een met 3-0 van PSV winnend) Ajax op de tribune in de Meer (31 augustus 1986). Met onder anderen een gezinstribune, skyboxen voor sponsors en shirt reclame is Ajax de eerste in Nederland. En met Neckermann, Martinair, Nuts en Le Coq Sportif worden sponsor contracten getekend. Van Eijden werkt in deze periode ook nog gewoon bij Shell. Zijn vrouw Janna: 'Het was een zware tijd voor het gezin. Arie vertrok 's morgens om zes uur naar Shell en was in de avonduren voor Ajax bezig. Hij zag mij en onze twee dochters Nicole en Kim veel te weinig. Het is een keer gebeurd dat een dochter ons in bed zag liggen en helemaal geschrokken tegen me riep: "Mam, er ligt een vreemde man in je bed.'" In 1986 wordt Van Eijden gevraagd om in dienst te treden van zijn club en het algemeen directeurschap van Ajax op zich te nemen. Van Eijden over zijn overwegingen bij het zetten van die stap: 'Ik hield van Shell en ik tank er voetbal te betrekken. Ik ben ervan overtuigd dat het bedrijven van betaald voetbal straks zeer moeilijk wordt wan neer er geen duidelijke eenheid wordt gevormd tussen overheid, bedrijfsleven en verenigingen. Duidelijk is dat er beweging in het voetbal zit. Er treden veranderingen op. Ajax is vorig jaar begonnen met sponsoring. Maar de sport moet de baas blijven over de commercie.' Van Eijden gaat voortvarend te werk. Arie van Eijden was tot in de jaren tachtig actief als voetballer. Ondernemers weten het natuurlijk al lang. Groeien doe je vandaag de dag niet alleen door groter te worden. Voor echte groei is durf nodig. Verantwoorde risico's nemen, zonder blind te gokken. Hoe dit in de praktijk gaat hebben wij van dichtbij mogen meemaken. Ajax volgde jouw duidelijke lijnen en doelen zonder zich te laten afleiden door stuurlieden aan de wal. Wij vonden het een voorrecht met je te werken. Arie, bedankt! Groen van Prinstererlaan 114 1181 TW Amstelveen Telefoon (020) 543 21 00 www.bdo.nl BDO CampsObers Accountants Adviseurs

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 35