Voor Arie het liefst preistamppot met een bal gehakt Een banket met de G-14, een uitgebreide lunch met sponsors, een diner met de ECV, een lopend buffet voorafgaand aan een Champions- Leaguewedstrijd. Er is tijdens Aries carrière geen week voorbij gegaan of deze was volgepland met dit soort zakelijke verplichtingen. 'Als hij drie keer in de week thuis at was het veel,' aldus Janna van Eijden. 'Hef hoort erbij natuurlijk, maar de haute cuisine kan mijn man eigenlijk gestolen worden. Het liefst eet hij gewoon stamp pot andijvie of stamppot prei, met een lekker bal letje gehakt.' De spaarzame avonden dat Arie thuis at bereidde Janna dus met alle liefde de traditionele Hollandse kost voor de zo druk bezette directeur. Het zal vanaf nu vaker voorkomen dat hij gezel lig thuis eet, maar Arie kennende zal hij na zijn werk voor Ajax niet helemaal stilzitten; een com missie hier, een lezing daar. 'Het zit toch in hem, hij heeft zijn hele leven hard gewerkt,' aldus Janna. De altijd drukke Arie is zelf geen keukenprins. '27 jaar geleden lag ik voor de bevalling van mijn jongste dochter Kim een tijdje in het ziekenhuis. Mijn oudste dochter Nicole, toen een jaar of negen, kwam bij mijn ziekenhuisbed vragen wan neer ik weer thuis kwam. Papa was lief voor haar, maar ze had na een week wel genoeg van elke avond een biefstukje met friet. Ja een biefstukje bakken, dat kan hij wel. En ik moet eerlijk bekennen, op zaterdagochtend weet hij mij wei eens te verrassen met warme broodjes uit de oven, belegd met pekelvlees of een plakje kaas.' Aan de vooravond van zijn afscheid als Ajax- directeur zetelen Aries vrouwen zich vast rond de familietafel in afwachting van (o)pa's 'thuis komst'. Kleindochter Daisy (7) is nog op school, maar prinses Romy (3) helpt oma Janna maar al te graag een handje in de keuken. Ook de jongste Van Eijden-telg, de pas 11 weken oude Quinty, verheugt zich op het weerzien met haar zo hard werkende opa. In een handomdraai heeft Janna de stamppot gereed. Dit heeft zij vaker gedaan, en zal zij - tot vreugde van de hele familie en niet op de minste plaats Arie zelf - na 1 december nog veel vaker doen! 30 ARIE Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 30