Bob bekijkt een foto Bob Haarms is al wat langer met pensioen en neemt zo nu en dan de tijd om wat in oude plakboeken te bladeren. Hij raadt Arie van harte aan dat ook eens te doen. Om te beginnen met deze prachtige foto. Toen Arie in dit jeugdelftal speelde, zat mijn actieve carrière er al op. Dat hij nu met pensioen gaat, wijst je er nog maar eens op dat je zelf ook geen groen blaadje meer bent. We worden oud. Maar oud worden met alle dierbare momenten in je geheugen die je te danken hebt aan je club, is een fijne manier van oud worden. Arie is een Ajacied, en zal dat altijd blijven. Kijk, als je op zo'n foto staat, dan kon je wat. Suurbier 14 ARIE Magazine staat erop, Johan en Henny Cruijff, Barry Hulshoff en dus Arie van Eijden. Het is het KNVB-junioren elftal dat in 1964 landskampioen werd. Dan ben je geen prutser, lijkt me. Ik kan me dat elftal nog goed herinneren. Ik was op dat moment in opleiding als trainer, en het duur de nog even voor ik met Michels in 1969 als trainer bij mijn club aan de slag zou gaan. Maar op zaterdag, als dit betaalde jeugdelftal speelde, gingen we altijd kijken. Ze speelden in de Meer en dat zat altijd behoor lijk vol. Want dat het een bijzondere lichting was, was wel duidelijk. Er werd heel knap gevoetbald. En niet alleen door Johan. Arie was een vol waardige speler. Hij heeft altijd dat Ajax-hart gehouden. Arie heeft ook zijn portie wel gehad. De liefde voor deze prachtige club komt soms heel erg van één kant. Ik weet wat dat met je kan doen. Toen ik na de komst van Kurt Linder weg moest bij het eerste elftal, zat Arie als vice-voorzitter daarmee in zijn maag. Met ondraaglijke pijn in mijn hart verliet ik mijn club. Maar toen ik uiteindelijk na heel veel liefdes verdriet werd teruggehaald door Johan Cruijff zelf, was Arie ook de man die zich daarvoor sterk maak te. Dat vergeet je niet. Daarom begreep ik ook wel wat Arie door maakte toen hij na zijn periode

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 14