Zaakwaarnemer Mino Raiola stelde het beeld bij Het balletje van Arie Een roep die geldt 'Ook in grote beslissingen laat Arie zijn gevoel meespreken' De aftrap 'Toen ik voor het eerst in con tact kwam met Arie van Eijden, ik meen dat het in de periode was van de transfers van Dennis Bergkamp en Wim Jonk naar Inter, had ik een slecht beeld van hem. Hij leek mij een norse, lastig toeganke lijke man. 'Het duurde vrij lang voordat wij elkaar weer ontmoetten en ik de kans kreeg om die op slechts indrukken gebaseerde mening bij te stellen. 'Ik kan mij die tweede keer nog voor de geest halen. Het was in Monaco, ongetwijfeld ter ere van een UEFA-bijeenkomst, en Arie was net in de terugkeerfa- se naar Ajax.We hadden een goed, open gesprek waarin van allerlei zaken aan bod kwa men. Vanaf die tijd is het con tact onveranderd voortreffelijk geweest. Hij was een man die zijn beloftes altijd nakwam, met wie je van gedachten kon wisselen over van alles en met wie je, zonder dat het de ver houding pijn deed, van inzicht kon verschillen. 'Vooral in de laatste vier jaar hadden we steeds meer met elkaar te maken en ik heb erva ren dat hij zich nooit verschool achter afstandelijkheid. Hij had een luisterend oor, maakte tijd voor je, hij was zeer aan spreekbaar. 'Ik vind het erg jammer dat hij Ajax verlaat want Arie is iemand van "een man-een man, een woord-een woord", die natuurlijk alles voor zijn club deed maar zeker een per soon is die zijn gevoel laat mee spreken in ook grote beslissin gen. Kortom: hij is een man naar mijn hart.' (DE) Ruud Verschoor, uitbater van de kantine op jeugdcomplex de Toekomst, weet wat Arie eet: 'Hij neemt er alleen zo weinig tijd voor. En dat bellen van hem de hele tijd...' De heren kennen elkaar al zo'n vijftig jaar. Hun gezamenlijke jeugd speelde zich af rond de Pretoriusstraat in Amstwerdam Oost. En bij de vereni ging DEC, waar Verschoor voetbalde en honkbalde. 'Daar zat de hele familie Van Eijden altijd, 's zomers en 's winters, in de kantine. In de zomer honkbalden we. Vergelijk het maar met een camping; het was een hele sociale, warme omgeving waarin iedereen elkaar kende. Bijna een soort inteelt.' Later reed Ruud Verschoor met z'n makkers Hennie Schipper en Hans Driesen mee met Arie naar RCH. Op de tribune van de Meer zat Verschoor altijd één rij achter de ouders van Arie. Familiefeestjes werden standaard in Verschoors restau rant Claas Claesz gehouden. Verschoor kent dus de culinaire voorkeuren van de Van Eijdens. Ook nu, anno 2005. Neem Aries lunch op de Toekomst, zo'n twee keer per week. 'Bijna altijd vraagt-ie: "Wat is er van daag, Ruud?" En altijd neemt hij hetzelfde: een wit bolletje met een gehaktbal. "Doe toch maar een balletje, Ruud." Wat opvalt, is dat Arie voor de lunch zo weinig tijd neemt. Hooguit twintig minuten, dan is-ie weg. En dat bellen de hele tijd..." Aan de stamtafel zit Arie altijd twee plek ken naast Ruud. Verschoor: "Iedereen weet 'm daar te vinden. Het is net als in de kleedkamer: iedereen kent z'n plaats. En bij de aanvoerder is daar helemaal geen discus sie over, hè? Ook in de weekeinden - bij de jeugd wedstrijden - heeft hij een vaste plek. Op de staantri- bune, vanaf de kantine gezien links. Z'n vaste hoekje, al jaren.' (EE) Ik ben Arie van Eijden, ik heb zeventien jaar in de frontli nie gestaan bij Ajax. Soms loop je daar een tik op en soms zelfs een boom. Voetbal International, 07-09-1994 Wat er ook gebeurd is en hoe ik ook over sommige din gen denk, Ajax is een deel van mijn leven. Voetbal International, 07-09-1994 Ajax, dat zijn honderden vrijwilligers, die elke week weer te laat thuiskomen van hetgeen ze voor Ajax doen. Hun mopperende vrouw komt 's zondags gelukkig mee naar de thuiswedstrijd, is na afloop als eerste in de bestuurskamer en zegt: 'Hoera, we hebben gewonnen.' Dat is Ajax, het familiefeestje. Het brede fundament, het thuis-gevoel. Voetbal International, 08-02-1995 De jeugdopleiding is de identiteit van het nationale voet bal en moet te allen tijde beschermd worden. Voetbal International, 11-1999 Ik ga het allemaal nog eens opschrijven, wanneer ik zestig ben geworden, het zal een boek ter lering en ver maak worden. Ajax 1900-2000 Ik heb het verleden de revue laten passeren. Dat verle den bepaalt je houding, je kunt het nooit geheel weg drukken. Ik heb, emotioneel gezien, een mindere perio de doorgemaakt. Maar de tijd heelt alle wonden, het maakt je volwassenen Ik vind het een eer dat ik gevraagd ben weer lid te worden. Het Parool, 21-03-2000 Ik heb het zo druk in mijn huidige baan, dat ik helemaal geen tijd heb ook nog eens iets bij Ajax te gaan doen. Het Parool, 21-03-2000 Toen Lerby aan het begin van de jaren tachtig vertrok, was er in heel Europa geen geschikte links-poot te vin den. Toen kwam iemand op het lumineuze idee Felix Gasselich aan te trekken. Dat soort fouten moet in de toekomst worden voorkomen. Het Parool, 4-12-2000 Voor Ajax is het van essentieel belang dat er een systeem van vergoedingen blijft bestaan, alleen al om onze jeugdopleiding het hoofd boven water te laten hou den. Als wij veel geld stoppen in het opleiden van voet ballers die zo kunnen vertrekken, wat is dan daarvan nog het nut? Ajax Life, 15-02-2001 Presteren met jonge spelers is vaak een kwestie van vallen en opstaan. Zoiets calculeer je in. Co Adriaanse is de juiste trainer voor Ajax op dit moment. De Telegraaf, 17-02-2001 We gaan in de toekomst anders met de media om. Het kan niet zo zijn dat Ajax voor de vierde plaats gaat. Uitgesloten, Ajax gaat voor het hoogst haalbare en daar is Adriaanse het nu volledig en volmondig mee eens. De Telegraaf, 17-02-2001 Ik heb een warm gevoel bij de doorstroming van talen ten als Van der Vaart, Van der Gun, Hersi en Van der Meyde. We zijn met een kwaliteitsslag bezig. NRC Handelsblad, 07-04-2001 Echte Ajax-voetballers zijn eigenwijze rotjochies die alleen maar voor zichzelf bezig zijn. Maar met alleen individualisten win je de oorlog niet. Management Scope, 11-2002 Het kan niet zo zijn dat er elk jaar vijf tot zeven procent bij komt. Dan wordt de werknemer miljonair en gaat de club failliet. Dat kan natuurlijk niet. Het Parool, 18-10-2005 Ik voetbalde in het derde, maar viel bij gebrek aan gewicht omhoog en werd in de jaren zeventig gevraagd door de ledenraad. Ik zei eens wat, daar werd naar geluisterd en opeens ben je bestuurslid. De Telegraaf, 05-11-2005 december 2005 13

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 13