Vos preekt de passie Wijzigingen in bestuur Ajax Nostalgie De aftrap Het bestuur van de Vereniging AFC Ajax, bestaande uit John Jaakke (voorzitter), Hein Blocks (penningmeester) en Klaas Nuninga (lid technische zaken) heeft vastgesteld dat het niet in het belang van de club is om als bestuur in deze samen stelling verder te gaan. De reden daarvan is een verschil van inzicht over de wijze waar op het bestuur dient te functioneren. Daarbij wordt ook een gebrek aan chemie geconstateerd. Deze constateringen worden door het bestuur betreurd, maar tegelijkertijd is het bestuur una niem van mening dat een verandering gewenst is. Op grond daar van hebben Hein Blocks en Klaas Nuninga aangeboden hun functie ter beschikking te stellen op het moment dat de ledenraad geschikte opvolgers heeft benoemd. Het bestuur van de vereniging Ajax heeft tevens zitting in de Raad van Commissarissen van AFC Ajax NV. De Raad van Commissarissen bestaat in het totaal uit vijf mensen; drie bestuursleden van de vereniging Ajax aangevuld met Sjoerd van Loon en Frank Eijken. Voor wat betreft de directie en de Raad van Commissarissen van AFC Ajax NV wijzigt overigens niets in structuur of bevoegdheden. Dit besluit vindt geen oorzaak in het beleid van de AFC Ajax NV. tekst Klaas Vos Een groot deel van de 120 leden tellende Bordjesclub (en enkele gasten) bijeen op de grote trap van de Toekomst. De Bordjesclub-reünie: onder het genot van een goed glas wijn wordt de toekomst besproken, en het verleden nog eens aangehaald. dat Ajacieden altijd een bepaalde mate van flair en overtuiging heb ben. Zonder schroom zingen de ex-voetballers uit volle borst: Als men ons langs het lijntje ziet, Of waar dan ook in de Meer, Dan zegt het publiek daar gaat die ster, Hoe heet die knul ook weer Een lang weekend in de ehemalige DDR, met vier mede-stam gasten van mijn favoriete kroeg café Krom. (Voor nieuwsgierigen: Utrechtsestraat in Amsterdam.) Ganzekeule, Apfelrotkohl und Thuringer Klosse, een goed getapt echt bier, idyllisch heuvelend landschap en steden als het wonder baarlijk uit het oorlogspuin herrezen Dresden, het Weimar van Goethe en Bachs Leipzig. En ja, als je dan in Leipzig ben, gaan je gedachten als vanzelf naar 13 mei 1987. Na veertien jaar mag wederom een Ajax-aanvoerder een beker tot triomf heffen. Weliswaar geen Europa Cup 1maar de daarop volgende: de Europa Cup 2. (Jammer dat die niet meer bestaat!) Een genadeloze kopbal van Marco van Basten velt in de 21ste minuut Lokomotiv Leipzig. Misschien heb ik wel in een bar naast of in de buurt van Hans Richter gezeten, die net niet een voorzet van Matthias Liebers tot tegengoal kon verzilveren. Ik weet het niet. Ik ben nergens over die wedstrijd begonnen. Omdat ik de Duitsers in en rond Leipzig te aardig vond; zij zich zo opstellen dat je er welkom voelt. Trouwens, ik kende geen naam meer ook. Thuisgekomen ben ik in de boeken gedoken om de details van de wedstrijd weer tot me te nemen. En zodoende weet ik van Liebers en Richter. Ons elftal kon ik nog zo opdreunen. Zonder Blind, die daags voor de wedstrijd moest afha ken vanwege een knieblessure, opgelopen bij een potje rugby op het strand bij Athene. Spelbos deed ook al niet mee, zat wel om te imponeren op de bank. In zijn plaats speelde Frank Verlaat, die de zondag ervoor zijn debuut had gemaakt tegen FC Utrecht. Als ik het toenmalige elftal doorneem valt op, hoeveel van die spelers trainer geworden zijn. Stanley Menzo heeft AGOW onder zijn hoede. Sonny Silooy traint onze A1Frank Rijkaard is de big boss van Barcelona, terwijl Peter Boeve tegenwoordig bij een amateurclub werkt. Jan Wouters is nog steeds assistent bij Glasgow Rangers, Arnold Mühren traint de C2 van onze club. John van 't Schip assisteert Marco van Basten als bondscoach, terwijl Rob Witschge ook aan de Oranjestaf is toegevoegd. Menzo is trouwens keeperstrainer van Oranje. Aron Winter zit tussen commercie en voetbal in. Frank Verlaat voetbalt nog: in Oostenrijk bij mijn weten. Van de invallers doet Arnold Scholten iets bij zijn oude club FC Den Bosch, terwijl Dennis Bergkamp nog immer schittert in het shirt van Arsenal. Over de toen gehavende Danny Blind... welnu, we weten het. En Spelbos is docent trainers opleidingen bij de KNVB. Al jaren voorziet Ajax het binnen- en buitenlandse voetbal van impulsen door de 'levering' van steeds weer nieuwe spelers uit eigen kweek. Maar ook op trainersvlak hebben we een behoorlijke inbreng. Juanfran zei laatst in een interview dat hij voor Ajax gekozen had, juist vanwege het instituut dat de club is. Je moet niet kijken naar de laatste jaren, je moet kijken naar dat immense verleden en wat de club daarom nu nog steeds betekent, zo parafraseer ik. Zo hoor je het nog eens van een ander. (Wel wrang dat hij al zo snel een on-Ajax-achtige rode kaart incasseerde.) Dus gaat het minder: niet bij de pakken neerzitten. Behaalde resultaten in het verleden zijn geen garantie voor de toekomst, zo heet het. Door nostalgie gevoed vraag ik me af of dat voor onze club ook geldt! De Oranje-trainers John van 't Schip, Rob Witschge en Marco van Basten wonnen in 1987 met Ajax de Europa Cup 2. november 2005 9

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 9