Gebrek aan scorend vermogen breekt Ajax weer op Anastasiou helpt Ajax aan winst op FC Thun Ajax compleet Ajax - Heracles Maarten Stekelenburg: 'Het mocht niet zo zijn vandaag' Ajax - FC Thun Tomas Galasek: 'We rekenden op Yannis en hij heeft ons niet teleurgesteld' fotografie Louis van de Vuurst Eredivisie 15 oktober 2005 - Amsterdam ArenA - 47.650 Scheidsrechter: Tom van Sichem Ajax - Heracles 0-0 Ajax: Maarten Stekelenburg, Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Tomas Galasek, Urby Emanuelson; Nigel de Jong, Wesley Sneijder, Olaf Lindenbergh; Mauro Rosales, Markus Rosenberg (59. Yannis Anastasiou), Nourdin Boukhari (59. Ryan Babel) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, John Heitinga, Steven Pienaar, Thomas Vermaelen, Derk Boerrigter Heracles: Martin Pieckenhagen, Rudy Jansen, Nico Jan Hoogma, Peter Reekers, Ragnar Klavan; Remon de Vries (87. Gert JanTamerus), Sergio Hellings (46. JanWuytens), Rob Maas; Mare Höcher (62. Bernard Hofstede), Kwame Quansah, Thijs Sluijter Coach: Peter Bosz Niet ingezet: Brian van Loo, Sota Hirayama, Marnix Smit, Dennis Calinkov 'Je zou toch verwachten dat zeven, acht goede kansen voldoende moeten zijn om een wedstrijd te winnen,' mopperde trainer Danny Blind na het 0-0 gelijkspel tegen Heracles. Hij had Nigel de Jong, Mauro Rosales, Zdenek Grygera, Wesley Sneijder en Yannis Anastasiou alleen voor doelman Martin Pieckenhagen zien opduiken, maar geen van allen wist de solide Duitse doelman van Heracles te verschalken. Dus leverde Ajax, na het echec tegen ADO Den Haag, ook tegen de promovendus in eigen huis twee dure punten in. 'Opgeteld zijn de vier punten die je laat liggen tegen ADO Den Haag en Heracles, de punten die je tekortkomt om mee te doen voor de titel,' aldus de immer realistische Blind. Hedwiges Maduro werd rust gegund en ook Steven Pienaar, die kampte met lichte achillespeesklachten, werd preventief aan de kant gehouden. Mauro Rosales stond daardoor voor het eerst dit seizoen in de basis en hij zag Nourdin Boukhari aan de andere kant staan. Na afloop was Blind over beiden niet zo heel tevreden. Wel had de trainer Jong Ajax-speler Derk Boerrigter bij de selectie gehaald om eventueel op de linkerflank te gaan spelen. 'Als we op voor sprong waren gekomen, had ik hem zeker nog wel ingezet; vertelde Blind na afloop. Maar die voorsprong kwam dus niet. Ook niet toen Markus Rosenberg, die slechts een paar 'halve kansjes' kreeg, en Boukhari naar de kant gingen en Yannis Anastasiou en Ryan Babel in het veld kwa men. De Griek zette binnen vijf minuten na zijn entree twee spelers volledig vrij voor Pieckenhagen. Zonder succes overigens en zelf kreeg de spits, die in de voor bereiding zes keer scoorde in zes duels, ook nog een dot van een kans. Hij kopte echter naast. Prompt zag Maarten Stekelenburg, die zijn rentree maakte nadat hij tijdens het Amsterdam Tournament een schouder blessure had opgelopen, Heracles in de slotfase voor zijn doel opduiken. Het was aan de overmoedigheid en het ego isme van de aanvallers te danken dat Stekelenburg zijn doel schoon kon houden. Want invaller Hofstede had moeten zien dat oud-Ajacied Kwame Quansah aan de Markus Rosenberg wordt fel op de huid gezeten door Peter Reekers. linkerkant er veel beter voorstond. In plaats daarvan vuurde hij ongecontroleerd zelf op doel. Ook een andere invaller, Gert Jan Tamerus, had Ajax nog pijn kunnen doen maar hij schoot over. 'En als je niet scoort, is het moeilijk om te winnen,' onderstreep te Blind een Cruijffiaans voetbalgezegde. Ajax won het derde duel in de UEFA Champions League met 2-0 van het Zwitserse FC Thun. Die zege was nodig, want op een dag na was het exact een jaar geleden dat Ajax de laatste winst boekte in het UEFA Champions Leaguetoernooi. Op die 19de oktober 2004 werd Maccabi Tel Aviv met 3-0 geklopt. In de return verloor Ajax overigens van de Israëlische ploeg waardoor de tweede ronde van het kampi oenenbal niet werd gehaald, want Ajax bleef op vier punten steken. Zover willen trainer Danny Blind en zijn spelers het dit keer niet laten komen. Het combinatiespel van Ajax leek er weer op. Anders dan tegen Heracles lukte het ook in de afronding. Aan het einde van de aanval stond dit keer Yannis Anastasiou. Na twee goede inval beurten tegen Sparta en Heracles gaf Danny Blind hem de voorkeur boven Markus Rosenberg. Angelos Charisteas was nog geblesseerd. De rest van de voor hoede zag er eveneens anders uit. Mauro Rosales begon aan de linkerkant en Steven Pienaar vulde de ruimte aan de rechter kant in. Hoewel de openingsfase voor Ajax was, met kansjes voor Nigel de Jong, Anastasiou en Pienaar counterde Thun zich na een dik half uur bijna naar succes. Tot woede van Maarten Stekelenburg mocht Mauro Lustrinelli vrij inschieten. Dat deed de aanvalsleider van Thun echter slecht. Een paar minuten later bracht Ajax het kwaliteitsverschil ook op het scorebord tot uiting. Pienaar passte prima naar Anastasiou die listig doelman Jakupovic verschalkte met een bekeken schuiver in de korte hoek, 1-0. Om die voorsprong mee te kunnen nemen naar de kleedkamer moest Ajax de kwaliteiten van Stekelen burg aanroepen. Hoewel het voor de Ajacied pas zijn eerste Europese wedstrijd van het seizoen was, hield hij Ajax op de been. Een prachtige inzet van Lustrinelli werd door de doelman uit de hoek getikt. Kort na rust redde hij wederom in een één- tegen-éénduel met Lustrinelli. Ajax had kort voor die Zwitserse mogelijkheid een Maarten Stekelenburg maakte na een schouderblessure zijn rentree in de UEFA Champions League. verdedigingsfout van Thun moeten afstraf fen, maar het harde schot van Steven Pienaar vloog over de lat. In de 55ste minuut wist Ajax wel te profiteren van een defensieve dwaling van Thun. Het schot van Wesley Sneijder, die in de tweede helft als een soort hangende linksbuiten fun geerde, werd verkeerd verwerkt door Thun en Anastasiou was er als de kippen bij om de bal dit keer met links in het doel te schuiven, 2-0. Dat het publiek blij was met de Griekse schutter bleek zelfs nog toen hij bijna een half uur later, in de 82ste minuut, naar de kant ging. Een staande ovatie viel hem ten deel. Ook Danny Blind was lovend over zijn spits. 'Hij is echt niet bij ons gebleven vanwege de rol die hij in de kleedkamer speelt, maar om de kwalitei ten die hij in het veld te bieden heeft.' UEFA Champions League Dinsdag 18 oktober 2005 - Amsterdam ArenA - 44.772 Scheidsrechter: Roberto Rosetti (Italië) Ajax - FC Thun 2-0 (1-0) Scoreverloop: 36. Yannis Anastasiou 1 -0,55. Yannis Anastasiou 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson; Nigel de Jong, Tomas Galasek Wesley Sneijder; Steven Pienaar (84. Nourdin Boukhari), Yannis Anastasiou (82. Ryan Babel), Mauro Rosales (90. John Heitinga) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Thomas Vermaelen, Olaf Lindenbergh, Markus Rosenberg FC Thun: Eldin Jakupovic; Alen Orman, Ljubo Milicevic, Armand Deumi, José Gongalves; Nelson Ferreira, Pimenta Adriano j (74. Eren Sen), Silvan Aegerter Vieira Leandro; Rodrigues Gelson j (84. Grégory Duruz), Mauro Lustrinelli (84. Pape Faye Omar) Coach: Urs Schonenberger Niet ingezet: Alain Portmann, Adriano Luis Spadoto, Selver Hodzic november 2005 77

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 77