Ajax van dag tot dag fotografie Sander Nieuwenhuys elftal voor de beslissende duels tegen Tsjechië en Macedonië. Zaterdag 1 oktober Ajax Al wint met 4-0 van RKC Waalwijk. Zondag 2 oktober Nigel de Jong redt de punten voor Ajax in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De Amsterdammer buigt de 1-0 achterstand om in een 1-2 overwinning. Beide treffers draagt hij op aan zijn onlangs overleden boe zemvriend Luciano van den Berg. Oranje onder de 17 wint de bronzen medaille op het WK door Turkije met 2-1 te verslaan. Beide Nederlandse treffers worden gemaakt door Ajacied John Goossens. Jeffrey Sarpong en Vurnon Anita spelen net als de doel puntenmaker de hele wedstrijd. De twee andere geselecteerde Ajacieden Koen Verhoeff en Jan-Arie van der Heijden hebben alle duels vanaf de bank moeten bekijken. Maandag 3 oktober Het gaat maar niet beter met Jong Ajax. Nu is Jong Heerenveen, altijd al een zeer moeilijk te bestrijden ploeg, met 3-0 te sterk. Juanfran krijgt een rode kaart en zal dus ook in Ajax 1 niet ingezet kunnen worden in de nationale competitie. Woensdag 5 oktober Juanfran wordt voor zijn rode kaart tegen Jong Heerenveen bestraft met een schorsing van vier wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk. Donderdag 6 oktober Ryan Babel en Olaf Lindenbergh val len af voor de selectie van het Nederlands elftal. De lichtgeblesseer- de Wesley Sneijder blijft wel bij de groep die zich voorbereidt op de duels tegen Tsjechië en Macedonië. Vrijdag 7 oktober Thomas Vermaelen scoort de enige, dus winnende goal voor Jong België tegen Jong Spanje. Daarmee plaatst België zich voor de play-offs. Die bar rages bepalen wie deel mag nemen aan het EK. Ook Urby Emanuelson plaatst zich daarvoor. Jong Oranje wint met 2-4 bij Tsjechië. Zaterdag 8 oktober Met Hedwiges Maduro in de basis plaatst Oranje zich overtuigend voor het WK 2006. Tegen de ploeg van Zdenek Grygera en Tomas Galasek wordt het 2-0 voor Nederland. Nigel de Jong is de enige andere Ajacied die in actie komt tegen de Tsjechen. Galasek krijgt geel. Hatem Trabelsi dwingt WK-plaatsing af. Hij rekent af met ploeggenoot Nourdin Boukhari door met Tunesië het benodigde punt te halen tegen Marokko, 2-2. Datzelfde resultaat boeken Hans Vonk en Steven Pienaar met Zuid- Afrika tegen Congo. Zuid-Afrika was al uitgeschakeld voor WK-deelname. Markus Rosenberg komt niet in actie tegen Zweden. Bogdan Lobont wint met Roemenië van Finland en behoudt een kleine kans op WK-deel name. Angelos Charisteas speelt niet bij Griekenland. De Europees kampioen verliest met 1-0 in en van Denemarken. Zondag 9 oktober Ryan Babel wordt weer bij de selectie van Oranje gehaald voor het duel tegen Macedonië. Er is een plaatsje vrijgekomen door de schorsing van Jan Kromkamp. Maandag 10 oktober Een aantal internationals, onder wie Ryan Babel, Wesley Sneijder, Hedwiges Maduro en Nigel de Jong, openen het eerste Cruyff Court Oranje Veld in Amsterdam. Johan Cruijff zelf is ook aanwezig. Dinsdag 11 oktober Thomas Vermaelen wint met Jong België ook het laatste duel in de EK- kwalificatiereeks voor elftallen tot 21 jaar. In Litouwen wordt met 2-1 gewonnen. Urby Emanuelson stelt met Jong Oranje de eerste plaats in de poule veilig door met 4-0 van Macedonië te winnen. Maarten Stekelenburg maakt zijn rentree na maandenlang blessureleed in Jong Ajax. In een oefenwedstrijd tegen Docos houdt hij zijn doel schoon, 7-0. Woensdag 12 oktober De beslissingen zijn gevallen in de WK-kwalificatieduels. Angelos Cha risteas gaat met Griekenland niet naar Duitsland. Zonder de Ajacied wint de Europees kampioen weliswaar van Georgië, maar het komt punten te kort. Tomas Galasek en Zdenek Grygera hebben nog wel uitzicht op de mondiale eindronde. Tsjechië wint, met beide Ajacieden, de laatste groepswedstrijd met 3-0 van Finland. Markus Rosenberg ziet vanaf de tri bune dat Zweden zich plaatst voor het WK door IJsland met 3-1 te ver slaan. Het Nederlands elftal is al geplaatst voor het WK, maar stelt met Nigel de Jong en Hedwiges Maduro als basisspelers en Ryan Babel en Wesley Sneijder als invallers teleur in de laatste wedstrijd. Tegen Macedonië blijft het 0-0. Donderdag 13 oktober Bij de loting voor de play-offwedstrij- den voor het EK tot 21 jaar wordt Jong Oranje aan Slovenië gekoppeld en Jong België aan Oekraïne. Vrijdag 14 oktober De Tsjechen moeten nog een tegen stander verslaan om op het WK te komen. Vandaag wordt bekend dat die opponent Noorwegen is. Op 12 en 16 november treffen Zdenek Grygera en Tomas Galasek de Noren. Zaterdag 15 oktober Ajax weet opnieuw een thuiswedstrijd niet in winst om te zetten. Tegen promovendus Heracles krijgen de gastheren legio kansen maar blijft het 0-0. Maandag 17 oktober Ajax presenteert positieve jaarcijfers. Over het boekjaar 2004-2005 is een winst geboekt van 2,8 miljoen euro. Trainer Danny Blind laat de dag voor FC Thun weten dat hij nog niet kan beschikken over Angelos Charisteas die nog kampt met naweeën van een hersenschudding. Ook Edgar Manu-charyan, Nicolae Mitea, Max well en Bogdan Lobont zitten nog in de lappenmand. Dinsdag 18 oktober Na bijna een heel jaar zonder Champions Leagueoverwinning ver slaat Ajax FC Thun. Dankzij twee goals van Yannis Anastasiou wordt het 2-0 en nemen de Amsterdammers de tweede plaats in groep B in. Vrijdag 21 oktober In een persbericht laten Hein Blocks en Klaas Nuninga weten dat ze uit het bestuur van Ajax willen stappen. De reden is een verschil van inzicht over de manier waarop een bestuur moet functioneren. Zaterdag 22 oktober Ajax Al wint met 2-1 van Vitesse. Zondag 23 oktober Een fopduik van Jefferson Farfan na een duel met Urby Emanuelson blijkt beslissend in de topper PSV - Ajax. Scheidsrechter Pieter Vink geeft PSV een strafschop die Timmy Simons benut, 1-0. november 2005 67

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 67