Maandag 12 september - zondag 23 oktober Maandag 12 september Ajax vertrekt naar Praag om zich voor te bereiden op het eerste duel in de UEFA Champions League van het seizoen. Sparta Praag is de opponent. Jong Ajax verliest in blessuretijd met 1-2 van Jong Utrecht. Rachid Tiberkanine scoort het doelpunt voor Ajax. Dinsdag 13 september In Praag werkt Ajax twee trainingen af waarin de accenten worden aange bracht voor de wedstrijd tegen Sparta Praag. Woensdag 14 september Ajax speelt uitstekend tegen de Tsjechische formatie Sparta Praag. Enige minpuntje is de afronding, waardoor de Amsterdammers uitein delijk genoegen moeten nemen met een 1-1 gelijkspel dankzij een late tref fer van Wesley Sneijder. Zaterdag 17 september Ajax Al wint met ruime cijfers van Sparta. Op de Toekomst wordt het 5-1. John Goossens, A-junior van Ajax, blinkt uit tijdens de WK-wed strijd van Oranje -17 en Qatar. In het met 5-3 gewonnen duel scoort hij en geeft hij twee assists. Ook Jeffrey Sarpong en Vurnon Anita staan in Peru in de basis. Zondag 18 september De moeilijke uitwedstrijd tegen AZ gaat met 4-2 verloren. Hoewel Wesley Sneijder twee keer scoort, zijn er ook twee Alkmaarders die twee maal het doel weten te vinden. De ene is oud- Ajacied Shota Arveladze. De andere is Kenneth Perez. Ajacied Olaf Linden- bergh krijgt een rode kaart. Dinsdag 20 september Olaf Lindenbergh accepteert het schikkingsvoorstel van drie wedstrij den schorsing naar aanleiding van de rode kaart die hij opliep tegen zijn oude club AZ. Urby Emanuelson wordt door bondscoach Marco van Basten voor de eerste keer in zijn nog prille carrière in de voorlopige selectie van Oranje opgenomen. Jong Ajax haalt de derde ronde van het toernooi om de Gatorade Cup door de profs van Cambuur Leeuwarden met 3-1 te verslaan. Commotie ontstaat door een per ongeluk gescoord doelpunt van Ajacied Jan Vertonghen na een blessurebehandeling. Ajax verschaft Cambuur de mogelijkheid ook te sco ren door als zoutpilaren te blijven staan. Oranje onder 17 verliest de tweede wedstrijd van Brazilië. Woensdag 21 september In een prima eerste helft neemt Ajax door doelpunten van Hedwiges Maduro en Wesley Sneijder afstand van ADO Den Haag. Er lijkt geen vuiltje aan de lucht tot de gasten in blessuretijd nog twee keer kunnen scoren, 2-2. Jong Ajax wordt voor de derde ronde in de Gatorade Cup gekoppeld aan AGOW en zal op 25 oktober tegen de ploeg van Stanley Menzo spelen. Vrijdag 23 september Het supportershome, dat eind januari afbrandde, wordt feestelijk heropend. Oranje onder 17 wint met 2-0 van Gambia en die stand was precies nodig om de kwartfinale te bereiken. Ajacied John Goossens scoort de ope ningstreffer. Zaterdag 24 september Met ruime cijfers zet Ajax Roda JC opzij. Angelos Charisteas scoort twee maal, Steven Pienaar en Tomas Galasek zorgen voor de verdere pro ductie. De Limburgers verschalken Hans Vonk een maal, 4-1. Maandag 26 september Danny Blind kijkt zorgelijk bij de persconferentie voorafgaande aan de thuiswedstrijd tegen Arsenal. De Ajax-trainer kampt dan ook met veel blessures en weet al dat hij Hatem Trabelsi en Wesley Sneijder niet zal kunnen inzetten. Jong Ajax verliest in Alkmaar met 2-1 van Jong AZ. Stanley Aborah scoort het Amster damse doelpunt. Jeffrey Sarpong helpt Oranje tot 17 naar de halve finale van het WK. De Ajacied scoort beide goals tegen het sterke Amerika. Dinsdag 27 september Nadat Ajax al na een ruime minuut spelen op achterstand is gekomen tegen Arsenal, speelt de ploeg een ver loren wedstrijd. Angelos Charisteas valt met een hoofdblessure uit. De Engelsen winnen met 2-1. Markus Rosenberg scoort het enige Ajax-doel- punt door een knal op de paal van Galasek in de rebound knap binnen te werken. Doelman Kenneth Vermeer zet zijn handtekening onder een ver beterd en verlengd contract. Zijn nieuwe verbintenis loopt tot 1 juli 2008. Tevens zet algemeen directeur Ar ie van Ei j den zijn handtekening onder een contract met Amstel. Het biermerk zal voor drie jaar official partner van Ajax zijn. Woensdag 28 september Angelos Charisteas blijkt een hersen schudding te hebben opgelopen tegen Arsenal. Hij is enkele weken uitge schakeld. Donderdag 29 september Het Nederlands jeugd team verliest op het WK onder 17 met 4-0 van Mexi co. Hierdoor is Oranje veroordeeld tot het spelen om de derde plaats. Vrijdag 30 september Marco van Basten neemt Nigel de Jong, Olaf Lindenbergh, Wesley Sneij der, Hedwiges Maduro en Ryan Babel op in de selectie van het Nederlands Tijdens Ajax - AD0 Den Haag wordt afscheid genomen van Cristian Chivu, die Ajax in september 2003 verliet. 66 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 66