Hans Vonk geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website kon je een vraag stellen aan Hans Vonk. Dat deden jullie in honderdtallen. De redactie maakte een keuze en de doelman nam geen blad voor de mond in zijn antwoorden. Hoe was jij vroeger op school? Linda, Uitgeest Ik was geen uitmuntende leerling. Ik moest het hebben van stamp werk, maar daarmee heb ik wel de HTS technische bouwkunde afge rond. Als puber was ik volgens mij wel vervelend, af en toe recalcitrant. Ik haalde regelmatig geintjes uit, ook met de leraren. Wat gaf je de doorslag om nog een jaar te tekenen bij Ajax? Jeffrey Bouman, Vlaardingen Ik heb nog een jaar getekend omdat het jaar ervoor zo goed beviel. Het is voor mij een eer om bij Ajax te voetballen en bovendien is dit een heel leuke groep. Is het niet moeilijk om met zoveel keepers te moeten concurreren? Diane Boerma, Amsterdam Ja, dat is zeker moeilijk. Vooral om dat zij steeds beter worden, omdat ze veel jonger zijn dan ik. Ik moet het toch van mijn ervaring hebben. Maar we kunnen ondanks die con currentie prima samenwerken. Wat is je mooiste redding geweest? Vijay Bhikhie, Leiden Mijn stijl is niet zo spectaculair, dus heel veel mooie reddingen heb ik niet. Maar die tegen Sparta toen ik de vrije trap van Van den Bergh eruit haalde, was wel de mooiste van het jaar. Wat is het verschil tussen het Heeren veen- publiek en het Ajax- publiek? Sven Magielsen,Almere Het grappige is dat er eigenlijk geen verschil is. In Heerenveen en in Amsterdam reageren de mensen op wat er op het veld gebeurt. De fans komen pas tot leven als het op het veld goed gaat. Dat kan ik wel waarderen. Ik denk dat ik ook zo zou zijn als ik toeschouwer was. Je maakt een mooie tijd mee bij Ajax en hebt dus toch de stap naar een topclub gemaakt. Maar je bent al wat ouder, hoe lang wil jij nog door gaan en wat wil je hierna gaan doen? Rik Brink, Beverwijk Mijn doel was om te blijven voet ballen om zo naar het WK 2006 te kunnen. Helaas hebben we met Zuid-Afrika het WK niet gehaald. Dat is heel teleurstellend. Bij Ajax pak ik mijn wedstrijden wel mee en ik zou op deze manier nog wel een paar jaar door willen gaan. Wat ik na mijn actieve periode wil gaan doen, weet ik nog niet precies. Ik wil wel in de voetballerij blijven, maar niet als trainer of spelers makelaar. Misschien op projectbasis bij een groot evenement, zoals het WK 2010. Als keeper zal ik daar niet actief zijn, misschien wel in de organisatorische sfeer. Hoe voelt het om in de Champions League als eerste keeper van Ajax tegen een top club te spelen? Lijkt mij ontzettend gaaf! Mitchell, Badhoevedorp Dat is ook prachtig om mee te maken! Er zit meer spanning op dan bij een competitiewedstrijd en de sfeer is ook anders. Toch went het op de een of andere rare manier wel snel. Tijd voor zenuwen heb je eigenlijk niet, want de hele week gaat in een razend tempo. Wat moet er bij Ajax gebeuren voordat ze weer echt mee kunnen doen op Europees niveau, want de laatste jaren worden we niet meer zo verwend. En wij komen iede- Dat is helemaal afhankelijk van de resultaten tegen FC Thun. Als we daartegen minimaal vier punten halen, hebben we goede kans dat we de volgende ronde halen. In de VI waren onlangs vier bladzijden besteed aan het spitsenprobleem bij Ajax. Niet zo zeer dat het aan de spitsen ligt maar aan het systeem. Wat vind jij daarvan? Pascal Blok, Zoeterwoude Het systeem van Ajax is zoals het is. Dat is heilig. Een spits moet daar maar in zien te functioneren, is de stelling. Het is wel veruit de moeilijkste positie in ons systeem. Maar stel dat onze spits er nu zeven in had liggen zonder dat hij goed speelde, dan had je er niemand over gehoord. Helaas is dat niet zo en op de training zijn we er hard mee aan het werk om dat goed te laten komen. Vind je het niet jammer dat je als keeper nooit in het rood-witte shirt van Ajax kan spelen? Ellen, Eindhoven Ja! Ik heb zelfs vorig seizoen voor zichtig gepolst of ik in het Ajax- shirt zou mogen keepen bij de laat ste wedstrijd tegen FC Groningen. Wij speelden in het blauw, zij in het groenwit dus ik hoopte dat het zou kunnen. Maar er werd mij vriende lijk doch beslist verteld dat het shirt uitsluitend voor spelers is. Dat vond ik wel jammer. Wie zou je weieens een dagje willen zijn? Yorick Matthijssen, Bunschoten Poeh! Ik zou voor een dagje wel iemand willen zijn met een enorm creatief brein, zodat ik iets zou ontwerpen waar de mensen de cennia van kunnen genieten. Een kunstenaar of architect bijvoorbeeld. re thuis wedstrijd helemaal uit Zeeuws- Vlaanderen. Wesley Visser, Goes Ik vind het heel leuk dat je elke keer helemaal uit Zeeuws-Vlaanderen komt. Ik denk dat als Ajax mee wil komen op dat niveau, de groep bij elkaar gehouden moet worden. De meeste spelers zijn namelijk nog zo jong. Maar in het voetbal van tegenwoordig lijkt dat wel onmoge lijk. Het is moeilijk om iets op te bouwen, maar nog moeilijker om het te handhaven. Had je, aangezien je nu in het eerste bij Ajax speelt en niet zonder succes, niet eerder moeten kiezen voor een eventueel buitenlands avontuur? Of heb je dat om bepaalde redenen niet gedaan? Tim Cornelissen, Haarlem/Salamanca Bij Heerenveen had ik lang lopende contracten. Daar heb ik in totaal acht jaar gespeeld. Nu ben ik niet meer interessant voor een buiten landse topclub. Ik denk ook dat het niet mee valt om van een kleine club de overstap te maken naar een club in het buitenland. Je hebt dan namelijk veel minder krediet dan iemand die van Ajax of PSV komt. Dan ben je meer een grote aankoop. Je bent de meest ervaren keeper en in mijn ogen nog steeds de beste sinds Edje. Voel je je ook een soort mentor voor de jongere generatie keepers zoals Maarten en Kenneth en hoe uit zich dat tijdens trainingen en dergelijke? Peter Jacobs, Roermond Op de training heb ik wel een soort mentorrol, tussen aanhalingstekens. Buiten het veld niet. Maar als je zelf speelt is het toch anders, want dan besteed ik meer tijd aan mijn eigen spel. Hoe lang denk jij dat Ajax het volhoudt in de Champions League? Swenno Hoogerwaard, Leerdam november 2005 55

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 55