Museumstukken Het Ajax Museum roemruchte geschiedenis. Eerst werd in mei de Champions League gewon nen en 'thuis' werd voor de vijfentwin tigste maal het landskampioenschap behaald. Toen vervolgens in het najaar het nieuwe seizoen van start ging, werd de successenreeks in de poule wedstrijden van de Champions League gewoon doorgezet, met overtuigende overwinningen op Ferencvaros en Grasshoppers en een sensationele 2-0 overwinning op Real Madrid in het Bernabéu Stadion. Direct na die zware wedstrijd vlogen de Amsterdammers naar Tokio, waar een kleine week later de confrontatie met de kampioen van Zuid-Amerika, het Braziliaanse Grêmio, plaats had. Half Nederland had vrij genomen om de wedstrijd 's middags op de buis te kunnen volgen en in het stadion zaten 46.000 voorna melijk Japanse toeschouwers. Helaas voor al die liefhebbers was de wed strijd zelf eigenlijk niet om aan te zien, omdat beide ploegen bang waren te verliezen en geen zin hadden het initi atief te nemen. Ook in de verlenging gebeurde er niets spectaculairs en dus waren het de strafschoppen die de beslissing moesten brengen. De Brazilianen misten er twee, en Ajax maar een en dus konden de beide trofeeën mee naar Amsterdam geno men worden. Wellicht was de thuisreis nog het meest spectaculaire deel van de onder neming, want het vliegtuig dat Ajax vervoerde kreeg geen toestemming om over Rusland te vliegen. Met veel ver traging kwamen de Amsterdammers uiteindelijk naar Amsterdam, waar de piloot even over het inmiddels volgestroomde Museumplein circelde, om de wachtenden gerust te stellen. De helden waren weer thuis. En hoe! Een uurtje later danste iedereen óp en voor het podium. En Louis van Gaal verkondigde dat Ajax de beste van de wereld was, dus ook van Eindhoven en ook van Rotterdam. Alkmaar noemde hij toen niet. De Ajacieden en de twee prijzen die zij uit Tokio meebrachten op het podium op het Museumplein, waar Louis van Gaal de menigte flink wist op te zwepen. Een bezoek aan het Ajax Museum maakt deel uit van de World of Ajax Tour. U krijgt eerst iets te drinken aangeboden en ziet daarna een korte film. Dan volgt een rondleiding door de ArenA en een bezoek aan het museum. Voor kinderen zijn er speciale kinderrondleidin gen, met spelle-tjes, een quiz en een cadeautje. De prijs van de twee uur durende World of Ajax Tour bedraagt €9,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders betalen €8,00 p.p. De starter-tour (1 uur, reserveren niet nodig) kost €8,00 p.p. en €7,00 voor kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders. Voor grote groepen gelden speciale tarieven. Voor groepen kan ook een speurtocht door stadion en museum georganiseerd worden. Voor inlichtingen en reserveringen: 020-3111336. U kunt ook alleen het museum bezoeken. Toegang en kaartverkoop lopen via de supportersbalie in de Official Ajax Fanshop. De entree bedraagt €3,50. Openingstijden: 1 apr-30 sep ma t/m vr 9.30-18.00, zaen zo 10.00-17.00 (niet tij dens wedstrijden op zondag); 1 okt-31 mrt ma t/m za 10.00-17.00, zo alleen op koop zondagen (niet tijdens wedstrijden op zondag). Openingstijden ArenA-tours: dagelijks 10.00-17.00 (op wedstrijddagen geldt een aangepast programma). november 2005 45

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 45