Jong Ajax zoekende in competitie Jong Ajax Jong Ajax heeft de stroeve start nog niet ongedaan kunnen maken. De duels tegen Jong AZ, Jong Heerenveen en Jong Volendam leverden slechts één punt op, waardoor de ongewone situatie ontstond dat Jong Ajax na zes wed strijden de voorlaatste plaats op de ranglijst bezet. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst In Alkmaar speelde Jong Ajax niet onverdienstelijk. De inzet was goed en de Amsterdammers hadden eigenlijk de wedstrijd onder controle. Op een paar momenten na. Danny Koevermans, vorig seizoen met 24 doelpunten topsco rer van de Eerste Divisie, schoot AZ in de 36ste minuut naar een 1-0 voor sprong. Die score verdubbelden de Alkmaarders na een uur spelen. Wederom een speler van de A-selectie voltrok het vonnis. Van elf meter bracht Danny Mathijssen de stand op 2-0. Van den Brom probeerde met Tom Kalkhuis, Javier Martina en A-junior Rydell Poepon iets te forceren. Die opzet slaag de niet. Wel scoorde Stanley Aborah in de 67ste minuut de aansluitingstreffer, maar ondanks genoeg kansen bleef de achterstand bestaan. Desalniettemin was Van den Brom tevreden. 'Al is het jammer dat we niet minimaal een punt hebben, want voetballend waren we beter.' Opgave Dat was een speelronde later niet het geval. Toen stond de thuiswedstrijd tegen Jong Heerenveen op het programma. De jeugd van de Friese club doet elk jaar mee om te prijzen en niet zelden winnen ze die ook, of in de competitie of in de beker. Toch draait het in Heerenveen ook niet zoals verwacht. Desondanks was het van tevoren al een behoorlijke opgave voor Jong Ajax, hoewel het team kon beschikken over de inbreng van Juanfran, Yannis Anastasiou en Olaf Lindenbergh. Toen de gasten binnen een minuut al scoorden, vielen alle goede bedoelingen op de Toekomst in duigen. 'Die klap kwamen we mentaal niet meer te boven,' stelde Van den Brom. Doelman Henrik Moisander hield zich nog het beste staande, want de Fin voor kwam een aantal keer een Friese treffer. Toen hij een minuut voor rust toch was geklopt, bood de lat redding. Uit de rebound schoot Van den Berg van Heerenveen recht in Moisanders handen. In de tweede helft kwam Stanley Aborah in de plaats van Yannis Anastasiou, maar een veranderd spelbeeld leverde dat niet op. Tien minuten na rust kwam Jong Heerenveen namelijk al op 0-2 zonder dat Ajax een kans had gecreëerd. Een kwartier voor tijd gooide Heerenveen het duel helemaal op slot door uit een corner raak te koppen, 0-3. Nog had Jong Ajax niet alle klappen geïncasseerd, want Juanfran werd na een charge op Steur van het veld gestuurd. 'We wilden wel,' had de trainer gezien, 'maar het lukte niet.' Veerkracht Dus moest de negatieve spiraal worden omgebogen aan de Volendamse Dijk. Daar speelde Jong Ajax zonder verster king uit de A-selectie zijn zesde competi tiewedstrijd. Ook in die ontmoeting lie pen de Amsterdammers averij op. Hoewel de start uitstekend was en die goede periode werd beloond met een doelpunt van Stanley Aborah liep het gaandeweg het duel minder soepel. Toch kon er worden gerust met die 1-0 voorsprong. In de tweede helft kwam Volendam langszij en zelfs op 2-1 toen twee doelpunten met een flinke buiten- spellucht werden goedgekeurd. Prompt scoorde de thuisploeg nog eens, 3-1 en leek Ajax op de vijfde nederlaag van het seizoen af te stevenen. Zeker toen Rachid Tiberkanine een rode kaart kreeg en Ajax dus met tien man verder moest. Maar in die situatie ging Ajax op jacht naar succes. Michael Timisela en Tom Kalkhuis - uit een prachtige vrije trap - zetten de Amsterdammers op gelijke hoogte. 'Hier kunnen we mee leven,' sprak assistent-trainer Alfons Groenen dijk. 'We zijn blijven knokken en dat is positief. Er blijft nog veel werk aan de winkel, want het moet en kan beter. Ze kunnen het heus wel.' Murat Yildirim probeert een uitweg te vinden tussen vier Friese talen ten. november 2005 39

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 39