Bikkel uit Amstelveen Robbert Schilder Verdediger Robbert Schilder (19) is nieuw in de selectie van Jong Ajax. Net als John van 't Schip en Johnny Bosman komt hij uit Amstelveen. Robbert is vastbesloten te slagen bij Ajax. 'Ik hoop nog dit seizoen mijn debuut te maken in het eerste.' tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst Als team dwingen we te weinig af en krijgen we veel te gemakkelijk tegen doelpunten. Natuurlijk reken ik dat mezelf aan als verdediger, maar het ligt aan de totale organisatie. Die moet echt beter. Ik ben wel blij dat ik nog steeds het vertrouwen krijg van de trainer, ik weet zeker dat straks weer een kente ring komt. We hebben zeker niet alle wedstrijden slecht gespeeld. We hebben op dit moment gewoon een goede over winning nodig om het vertrouwen terug te krijgen.' Robbert Schilder is van oorsprong een middenvelder, maar Danny Blind zette hem vorig jaar voor het eerst 'op vier'. 'Volgens Blind kan ik op deze positie het verst komen. Dat heeft de trainer zeker goed gezien, ik ben zelf erg blij met deze keuze. Vanuit de verdediging ben ik meer bij het spel betrokken en komen mijn kwaliteiten beter tot hun recht. Ik heb een behoorlijke pass in huis, prima inzicht en overzicht en een goede techniek. Ik voel dat ik elke wedstrijd nog kan leren, beter kan worden. Het gaat om de details: dingen nog eerder zien, net iets beter positie kiezen, nog meer leider worden van de verdediging. Op tv kijk ik vooral naar middenvelders, maar als ik een favoriete verdediger moet noemen, kies ik toch voor Chivu. Verdedigend sterk, een goe de trap en hij oogt net als ik niet zo snel maar is dat wel.' Amstelveen Vanwege zijn achternaam denken men sen vaak dat hij wel uit Volendam zal komen, maar dat is dus niet zo. 'Ik geloof dat de opa van mijn opa een Volendammer was, maar verder heb ik niks met Volendam. Ik ben geboren en getogen in een rustige buurt in Amstelveen. Er komen niet zo heel veel bekende voetballers uit Amstelveen, nee. Wel twee Ajacieden: John van 't Schip en Johnny Bosman. Toch niet de minsten. Mijn leven speelde zich in mijn puberteit vooral af in Amsterdam. In Amstelveen mocht ik de middelbare school niet afmaken. Ik ben van havo- te trainers en er zijn veel jongens met wie ik al heel lang samenspeel. Met Tom Kalkhuis, Milano Koenders, Michael Timisela en Jasper Kok zat ik zelfs al in de C'tjes. Je merkt dit seizoen wel dat de tegenstanders een stuk vol- wassener zijn dan wij. Dat zie je aan kleine slimmigheidjes. Teams die positi oneel minder zijn, hebben bijvoorbeeld veel meer getraind op corners en dode spelmomenten dan wij. In de jeugd trainen wij daar nauwelijks op, omdat Ajax meestal de betere ploeg is.' Onvolwassenheid Volgens Schilder is Jong Ajax juist van wege die onvolwassenheid zo slecht uit de startblokken gekomen. 'Veel spelers moeten wennen aan het hogere niveau. In de kantine van de Toekomst is het vandaag feest. Alle aanwezigen krijgen een gebakje van Kwekkeboom. Aan een lange tafel zit de voltallige selectie van Jong Ajax, die zich deze onverwachte traktatie goed laat smaken. De thuis nederlaag tegen Heerenveen van gisteravond wordt voor even uit de I gedachten gebannen. Trainer John I van den Brom is jarig. Twee tafels verder doet Robbert Schilder zich te goed aan een moor kop. De linksbenige verdediger is nieuw in de selectie van I Jong Ajax. Ondanks de mati ge seizoenstart (drie punten uit vijf wedstrijden) bevalt het hem goed in de selectie van het tweede. 'We hebben twee relax- 36 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 36