De eerste! - in tegenstelling tot sommige mede spelers - geen verdovende spuit van Ajax-dokter Rolink.' Halverwege de jaren zestig stopte Van der Kuil. 'Als voorhoedespeler moet je wel je snelheid behouden. Op je 34-, 35ste word je toch langzamer. Als keeper of verdediger kun je het langer volhouden. En ik had geen zin om in de achterhoede te gaan voetballen.' Van der Kuil behaalde zijn trainers diploma en is sindsdien vrijwel altijd in de voetballerij werkzaam geweest, onder andere - onder Co Adriaanse - als scout voor Ajax. 'Ik was immer werkzaam in de opleiding, dat vond ik het mooiste. Amateurs, jeugd, die kun je wat bijbrengen. Dat kan ook als hoofdtrainer, maar ik vond het interes santer om van mindere voetballers betere te maken. Je hebt aanleg nodig, maar kunt ook nog genoeg bijleren, zeker op het gebied van techniek en tactiek. Ik was een geboren voetballer, had aanleg, inzicht. Alleen op het gebied van tactiek leerden trainers me wat bij. 'Ik heb een eigen voetbalschool. Op zondagochtend train ik met anderen talentvolle spelers uit de omtrek, op het hoofdveld bij Telstar/Stormvogels. Ik heb die voetbalschool opgestart omdat ik iets wilde doen voor de jeugd in de omtrek. Ik ben in 2004 door de gemeente Velsen gehuldigd omdat ik zoveel voor de jonge voetballertjes deed.' Boefjes Want naast de voetbalschool is Van der Kuil ('Ome Piet') ook nog trainer van het E-elftal van Stormvogels/Telstar. 'Heerlijk vind ik dat. Ik doe nog alles voor. Ze weten alles van mijn voetbal verleden, dat horen ze van hun ouders.' Op aandringen van zijn vrouw Tiny laat Piet vervolgens een door een ouder geschreven verslag uit het clubblad lezen, waarin de zin: 'Soms denk ik weieens, Oom Piet kan je niet een weekje bij mij thuis komen dan luiste ren ze tenminste naar me.' Van der Kuil: 'Ik kom van Ajax, dan moet je wel streng zijn. Ze zijn tien jaar oud, het zijn nog Pampers, maar ze kunnen ook boefjes zijn. Ik probeer ze altijd een Ajax-voor beeld te geven. Je kunt wel verliezen, maar je moet wel altijd je best doen. Ik ben ze wel een beetje aan november2005 31

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 31