'Tomas belde me iedere dag om me er van te overtuigen dat ik naar Ajax moest komen' voor mijn hoofd geslagen. Dan raak je misschien geblesseerd, en heb je je kans voorbij laten gaan. Uiteindelijk droomt ieder talent ervan om verder te komen. En dan zit er nu eenmaal niets anders op dan Tsjechië te verlaten, hoe moeilijk dat ook is. Je kunt moeilijk aan Ajax vragen of ze misschien in de Tsjechische compe titie willen komen spelen. 'Ik had drie aanbiedingen. Juventus, Valencia en Ajax. En Ajax wilde me echt heel graag hebben. Dat Tomas hier speel de was ook een belangrijke motivatie. Ik was met Sparta Praag op trainingskamp in Oostenrijk, en Tomas belde me iedere dag om me ervan te overtuigen dat ik naar Ajax moest komen. Hij zei dat de trainer, Ronald Koeman, hem iedere dag vroeg om mij te bellen met de medede ling dat ik nergens anders moest tekenen omdat Ajax naar mij verlangde. Dat werkte. Ajax leek mij een prachtige club om naartoe te gaan. 'Het eerste jaar was het ook heel belang rijk dat Tomas hier was. Hij heeft mij met alles geholpen. Zijn vrouw hielp mijn vrouw. Hun steun heeft ons erdoor gesleept. Maar ik moet ook zeggen dat ik ook door Zlatan ben geholpen. Hij heeft dezelfde zaakwaarnemer als ik, Mina Raiola. Zlatan zei me dat ook hij het het eerste jaar heel moeilijk vond, en dat hij van andere spelers had gehoord dat dat bij Ajax altijd zo gaat met nieuwe spe lers. Het eerste jaar presteren ze allemaal beneden hun niveau...' Dus er is nog hoop voor Rosenberg? Grygera: 'Voor een spits is het al hele maal moeilijk. Ik weet zeker dat hij zich over een tijdje prettiger zal voelen en dat dat op het veld terug te zien zal zijn. Ik heb dat ook tegen Markus gezegd. Maar het is moeilijk om rustig te blijven. Zeker als spits. Die moet scoren. Ik zie hem op de training uit alle macht proberen zijn ding voor elkaar te krijgen. Dat is logisch, want de druk is groot. En toch weet ik uit eigen ervaring dat het niet sneller lukt als je meer haast hebt te sla gen. Op dit moment sta ik er goed voor. Maar je weet nooit hoe lang dat duurt. Dat zie je wel aan andere spelers.' Grygera is uitgegroeid tot een steunpi laar voor het elftal. Andere spelers voe len zich zeker met de Praagse Burcht ach terin. 'Mijn eigen situatie bij Ajax is nu goed,' bevestigt Grygera. 'Na dat eerste moei lijke seizoen is het steeds beter gegaan. Het laatste half jaar speel ik alles. Bij Ajax nationaal en Champions League, en ook als international. Nu heeft Escudé het moeilijk. Hij is na zijn rug blessure van aanvoerder reserve gewor den. Tomas heeft eigenlijk hetzelfde mee gemaakt. Als dat soort ervaren spelers ernaast komen te staan, begrijp ik dat ze 22 A|ax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 22