november 2005 17 Leerproces Een dag na zijn optreden in het tweede van Ajax keek hij vanaf de tribune toe hoe het eerste zich verweerde tegen ADO. Hij bekeek het duel niet alleen. 'Mijn vrouw Nuria was mee. Zij houdt van voetbal. Nog voordat ik haar leerde kennen, kocht ze weieens een kaartje voor een wed strijd van Celta de Vigo. Twee jaar terug zijn we getrouwd.' Nuria kon net als Juanfran haar ogen de laatste minuten niet geloven. Ajax verspeelde een 2-0 voorsprong. 'Ongelooflijk, wat een slecht einde van de wedstrijd,' blikte Juanfran terug. 'Maar het is typisch voor een jong team. Ajax bleef aanvallen en is het niet gewend dat er dan nog twee goals vallen. Dit past natuur lijk wel in het leerproces.' Een kus voor de dierbaren Keek hij op woensdag nog toe vanaf de tribune, de zaterdag erna zat Juanfran op de bank voor de competitiewedstrijd tegen Roda JC. Een kwartier voor tijd mocht hij zijn trainingsjas uitdoen en de geblesseerd geraakte Wesley Sneijder vervangen. Met een geslagen kruisje en een kus op zijn vinger stapte hij voor de tweede keer die week het veld op. 'Ik doe altijd hetzelfde ritueel als ik het veld opkom, dat is bijge loof. Het heeft niets met God te maken, maar alles met bekenden van mij die zijn overleden. Ik kijk even naar boven en gooi een kusje naar ze toe.' De wedstrijd verliep voor Ajax verheugend eenvoudig. 'Het was een redelijke partij van ons. Het ging ook gemakkelijk, al speelden we niet heel erg goed. Belangrijk waren de drie punten die het duel opleverde.'

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 17