Ajacieden redelijk vertegenwoordigd op WK De heren media Johan Cruijff, Danny Blind en Tom Egbers analyseren de opstelling van Ajax tegen Arsenal. Voor de meeste Ajacieden zijn de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2006 in Duitsland ten einde. De Nederlanders, Zweed, Tunesiër en Argentijn van Ajax weten wat ze tot eind mei te doen staat: goed spelen bij de club, zodat de bondscoach hen meeneemt naar het WK. Hun landen gaan namelijk zeker naar Duitsland. Voor Zdenek Grygera en Tomas Galasek is het nog spannend. Tsjechië moet middels barragewedstrijden op 12 en 16 november plaatsing afdwingen. Vastigheid lijkt de enige optie voor Blind om de cir kel te doorbreken. Op die manier kan Ajax eindelijk de fysieke duels ontwijken en een topwedstrijd winnen. Taco van den Velde, VI, 26-10-2005 Behalve de vraag hoe FC Thun het in godsnaam tot de Champions League heeft weten te schoppen, konden de Ajax-fans zich gisteren in de Arena ook afvragen welke betekenis zij zouden moeten toe kennen aan de 2-0 overwinning tegen dit veredelde amateurelftal. Charles Bromet, de Volkskrant, 19-10-2005 Het werd gebracht als een opmerking die normaal tussen de soep en de aardappelen ter tafel komt, maar de mededeling dat Maarten Stekelenburg zijn plaats in Ajax 1 terugkreeg van coach Danny Blind was voor de doelman zelf een grote verrassing. Thijs Siegers, VI, 26-10-2005 Je moet dus de bal altijd zó spelen datje als het ware altijd rugdekking aan je eigen bal geeft. Johan Cruijff, Nummer 14, 14-10-2005 Met een beetje oefening in de benen had den de begeleiders John van den Brom, Alfons Groenendijk, Aron Winter en Dick Schoenaker het beter gedaan. Zelfs de toe kijkende bondscoach Marco van Basten had op deze cuponwaardige avond niet uit de toon gevallen. Henk Evenblij, De Telegraaf, 26-10-2005 Als je het nog eens overdenkt is het een g wonder dat Nederland in 1988 de Europese titel greep. Het ontbrak er nog maar aan dat de bobo's zich, vlak voordat Van Bastenm de finale scoorde, met ware doodsverachting m de baan van het schot wierpen. Paul Onkenhout, de Volkskrant, 22-10-2005 Vervelend is het niet, als bobo's in dcvuurlinie komen te liggen, zoals nu bij Ajax het geval Dan weten ze weer dat in de politiek of het bedrijfsleven totaal andere wetten gelden dan in het voetbal. Paul Onkenhout, de Volkskrant, 22-10- Nederland plaatste zich eenvoudig voor de mondiale titelstrijd. Alleen Macedonië bleek voor Oranje een te moeilijke opdracht. In de uitwed strijd werd het 2-2, in het afsluiten de duel van de kwalificatiereeks bleef het in een verwachtingsvolle en uitverkochte ArenA bij een bloedeloze 0-0. Hedwiges Maduro en Nigel de Jong hadden in dat laatste duel een basisplaats gekre gen, terwijl Wesley Sneijder ria rust voor creativiteit moest zorgen. Hij was met een vrije trap op de lat nog het dichtste bij een doelpunt. Ryan Babel mocht kort voor tijd de geblesseerde Van Persie vervangen. Dat er niet werd gescoord, was op zich niet heel verwonderlijk want vijf dagen eerder had Oranje zich in Praag middels een 2-0 overwinning op Tsjechië al geplaatst voor het WK. Toen stonden Grygera en Galasek tegenover de formatie van bondscoach Marco van Basten. De Tsjechen misten een strafschop, Hatem Trabelsi hield Nourdin Boukhari in het onderlinge duel tussen Tunesië en Nederland scoorde direct tegen via Marokko van WK-deelname af. oud-Ajacied Rafael van der Vaart en AZ'er Barry Opdam maakte er 2-0 van. Maduro had een basisplaats, Nigel de Jong viel enkele minuten voor tijd in. In het duel kreeg Tomas Galasek een gele kaart. Dat zou hem een schorsing opleveren voor het duel tegen Finland, maar gelukkig voor de Ajacied had de UEFA een fout gemaakt en mocht hij toch in Helsinki aantreden. Daar won Tsjechië met 3-0. Dat resultaat was een domper voor Roemenië, want de ploeg van Bogdan Lobont had nog een kleine kans om zich voor de barrages te plaatsen. De Roemeense ploeg won zijn laatste duel namelijk van Finland en was daarmee uitgespeeld. Door de winst van Tsjechië viel de WK-deur echter in het slot. Dat gebeurde ook bij Griekenland. Ondanks de eigen 1-0 winst tegen Georgië, overigens zonder Angelos Charisteas, lukte het de Europees kampioen niet zich bij de beste landen te scharen. Zweden deed het wat dat betreft een stuk beter. Het vaderland van Markus Rosenberg, die niet in actie kwam de afgelopen twee speelronden, verloor in het weekeinde van Kroatië, maar won met 3-1 van IJsland. Dat bleek genoeg om als een van de beste nummers 2 rechtstreeks door te gaan. Wie weet treft Zweden in Duitsland dan wel de formatie van Hatem Trabelsi. Tunesië had uit het laatste duel tegen Marokko nog een puntje nodig. Met hangen en wurgen slaagde Trabelsi daar in, want tegen Nourdin Boukhari werd het uiteindelijk 2-2. 10 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 10