www.ai Feyenoord doet Ajax pijn Tsjechen spelen hoofdrol in kletsnat Tilburg Ajax compleet Ajax - Feyenoord Blind: 'Verschil zat in doeltreffendheid' Willem II - Ajax Tomas Galasek: 'Je moet kalm blijven en wachten op je kans' fotografie Louis van de Vuurst Gesterkt door het bereiken van de UEFA Champions League ontvangt Ajax aartsri vaal Feyenoord in de eigen ArenA. Ook de statistieken spreken in het voordeel van de Amsterdammers, want in de laatste tien onderlinge ontmoetingen verloor Ajax slechts een keer. Bovendien heeft Blind door een nagenoeg fitte selectie - alleen Stekelenburg, Maxwell en Mitea ontbreken nog - keuze genoeg voor zijn opstelling. Hij wijzigt het team dat woensdag Brandby versloeg op één plaats. Wesley Sneijder krijgt na zijn fantastische midweekse inval beurt waarin hij twee keer scoorde, zijn Eredivisie Zondag 28 augustus 2005 - Amsterdam ArenA, Amsterdam - 49.567 Scheidsrechter: Dick van Egmond Ajax - Feyenoord 1-2 (0-1) Scoreverloop: 16. Salomon Kalou 0-147. Dirk Kuyt 0-2,79. Angelos Charisteas 1 -2 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera (75. Julien Escudé ©(75. Nourdin Boukhari), Urby Emanuelson; Nigel de Jong (55. Maura Rosales), Hedwiges Madura, Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Markus Rosenberg (46. Angelos Charisteas), Ryan Babel Coach: Danny Blind Niet ingezet Bogdan Lobont, John Heitinga, Tomas Galések, Olaf Lindenbergh Feyenoord: Patrick Lodewijks; Alexander Ostlund, Serginho Greene, André Bahia, I Ferne Snoyl; Hossam Ghaly, Patrick Paauwe, Sebastian Pardo (46. Edwin de Graaf); Salomon Kalou (70. Leonardo), Dirk Kuyt Ali Boussaboun (75. Pascal Bosschaart) Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Maikel Aerts, Karim Sa'idi, Timothy Derijck plaats links op het middenveld terug. Nourdin Boukhari blijft daardoor op de bank. De opening van Ajax is flitsend te noemen. Met rappe combinaties snijdt de thuisploeg door de Rotterdamse defensie. Al in de negende minuut krijgt Markus Rosenberg een prima mogelijkheid op de ope ningstreffer, maar de Zweedse spits verzil vert de kans niet. Daarna lijkt het Amster damse vuur dat zo enthousiast oplaaide, snel te doven. Waar de zogeheten forchec- king in de eerste fase uitstekend is, zakt de voorste linie na tien minuten vele meters terug. Daardoor kan Feyenoord zich nadrukkelijker met het spel bemoeien. Het resultaat staat in de zestiende minuut al op het bord. 'De voetballende pionnen van Feyenoord, die de ploeg lucht kunnen geven zoals Kuyt, Kalou en Ghaly, werden niet kort genoeg gedekt', verklaart Blind na afloop. En dus kan Kuyt de bal snel doortik ken naar Kalou, die profiteert van het metertje extra ruimte dat hij plotseling heeft, 0-1 Zdenek Grygera wil die score snel van het bord hebben en de centraal verdediger is regelmatig nog voor de middelste linie te vinden. Een van zijn pogingen, een afstandsschot in de 23ste minuut, is een eenvoudige prooi voor Lodewijks. De doel man ligt vier minuten voor rust ook in de weg als Nigel de Jong aan de linkerkant opduikt en een directe poging waagt. Meer dan een corner levert dat niet op. In de tweede helft - als Blind Charisteas brengt voor de ongelukkige Rosenberg - volgt een tweede dreun al snel. Als de bal van de zijkant komt, zwemt Kuyt in een zee van ruimte en zonder problemen verschalkt Feyenoord Vonk voor de tweede maal. Blind grijpt in. Hij probeert door de wissels Mauro Rosales voor Nigel de Jong en Nourdin Boukhari voor Julien Escudé de druk naar voren op te voeren. Als Feyenoord met tien man komt te staan vanwege de tweede gele kaart voor Ferne Snoyl krijgt Ajax zelfs iets meer ruimte. Het heeft in de 79ste minuut tot gevolg dat Charisteas na een subtiele pass van Sneijder de aansluiting vindt, maar Ajax is veel te slordig en te gehaast om nog een punt in de ArenA te kunnen houden. Twee dagen voordat Ajax naar Tsjechië ver trekt voor de eerste wedstrijd in de Champions League spelen uitgerekend de twee Tsjechen in Amsterdamse dienst een hoofdrol in het competitietreffen tegen Willem II. Tomas Galasek viert zijn rentree in de basis met een schitterende goal, terwijl Zdenek Grygera halverwege de tweede helft met een rode kaart van het veld moet. Ajax weet in ondertal echter nogmaals te scoren via Angelos Charisteas en wint daardoor met keurige cijfers in Tilburg, 0-2. Olaf Lindenbergh maakt zijn debuut. De treffer van Galasek is hét antwoord van een speler die voor zijn kansen vecht. Danny Blind had in de eerste wedstrijden van het seizoen geen ruimte voor de routi nier, maar in Tilburg - uitgerekend in zijn woonplaats en tegen zijn eerste Neder landse club - ruimt de trainer wel plaats in voor zijn ervaren middenvelder. Aanvoer der Julien Escudé kampt met rugproble men en bij zijn afwezigheid is Hedwiges Maduro zijn vervanger in de defensie en neemt de Tsjechische middenvelder de controlerende rol op het middenveld voor zijn rekening. Dat doet hij met verve en na negentig minuten is er maar één conclusie mogelijk: Galasek was de uitblinker. Dat scenario is om half acht nog niet geschreven. Het lijkt er zelfs op dat wed strijd helemaal niet gespeeld kan worden vanwege het aanhoudende noodweer. Maar gelukkig geeft scheidsrechter Ben Haverkort groen licht en een half uur na de oorspronkelijke begintijd trappen Willem II en Ajax af. Het is Ajax dat snel het heft in handen neemt en een uur lang zetten de gasten onder aanvoering van Galasek Willem II onder druk. Na twintig minuten levert dat een goede kans op voor Ryan Babel, die zich veelvuldig naast Markus Rosenberg in het centrum meldt. De sterk keepende Oscar Moens voorkomt in een één-tegen- éénduel dat de Ajax-spits scoort. Ook Wesley Sneijder kan een kans niet verzilve ren, maar in de 34ste minuut haalt Galasek net buiten het zestienmeter gebied, met zijn linkerbeen verwoestend uit en is Moens geklopt, 0-1 Omdat die score voor rust niet wordt uitge bouwd, kan Ajax de wedstrijd niet rustig uitspelen. Zeker niet als de Amsterdam mers nog bijna een half uur met tien man verder moeten. Zdenek Grygera houdt Kerekes heel even vast en Haverkort stuurt hem met rood van het veld. Willem II ruikt kansen, weet Ajax ook terug te dringen op de eigen helft maar stuit regelmatig op doelman Hans Vonk. Drie minuten voor tijd gooit invaller Angelos Charisteas - na rust de vervanger van Rosenberg - de wedstrijd op slot, 0-2. 'Het overwicht op het veld hebben we niet in doelpunten kunnen uit drukken. Maar ik ben tevreden over deze avond. We hebben drie punten. We hebben geen averij opgelopen en de manier waar op we het eerste uur hebben gespeeld was goed,' aldus een tevreden Danny Blind. Eredivisie Zaterdag 10 september 2005 - Willem ll-stadion Tilburg -11.000 Scheidsrechter: Ben Haverkort Willem II-Ajax 0-2(0-1) Scoreverloop: 35. Tomas Galasek 0-187. Angelos Charisteas 0-2 Willem II: Oscar Moens; Nuelson Wau, Raljmond Victoria Michel Kreek (77. Moussa Dembele), Albert van der Haar; Csaba Fehér, Arvid Smit, Tom Caluwé; Martijn Reuser (60. Jatto Ceesay), Zsombor Kerekes (89. Kemy Agustien), Kevin Bobson Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: Peter Zois, Marko Kolsi, Arjan Swinkels, Hans Denissen Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi,! Zdenek Grygera, Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson; Tomas Galasek Wesley Sneijder, Olaf Lindenbergh; Steven Pienaar, Markus Rosenberg (46. Angelos Charisteas), Ryan Babel (64. John Heitinga) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Nourdin Boukhari, Mauro Rosales, Thomas Vermaelen, Nigel de Jong Angelos Charisteas is Patrick Paauwe voorbij en is op weg naar de aansluitingstreffer. Op een kletsnat veld debuteert Olaf Lindenbergh op het middenveld van Ajax. oktober 2005 77

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 77