Seizoen begint met winst Johan Cruijff Schaal In een paar seconden een ander uitgangspunt Ajax compleet PSV - Ajax Danny Blind: 'Ik ben blij met de winst, maar vooral ook met de manier waarop' Brondby IF - Aiax Zdenek Grygera: 'We moeten positief blijven en over twee weken thuis winnen. Dat moet lukken' fotografie Louis van de Vuurst Hoewel Maxwell, Maarten Stekelenburg, Nicolae Mitea, Hatem Trabelsi, Markus Rosenberg, Olaf Lindenbergh en Wesley Sneijder de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal aan zich voorbij moesten laten gaan wegens zware of minder ernstige blessures en er dus eigenlijk geen sprake meer kon zijn van een echte testcase voor Ajax, kwamen de Amsterdammers tegen PSV prima voor de dag. Trainer Danny Blind gaf vooraf aan dat hij, zonder minder serieus de strijd in te gaan, zijn team toch enigszins wilde sparen voor de wedstrijd tegen Brondby IF. Nog meer afhakers zou hij niet kunnen gebruiken. Ajax startte met Nourdin Boukhari op de linkshalfpositie, die daar volgens trainer Blind beter tot zijn recht komt dan op de linksbuitenplaats, waarvoor hij de echte snelheid mist. Met intelligent spel, prachtige acties en gevaarlijke Uitblinker Nourdin Boukhari is opgetogen nadat hij Ajax uit een vrije trap op 1 -2 heeft gezet. schoten op doel was de Marokkaanse Ajacied de angel in het spel van Ajax. PSV kon geen vat krijgen op de uitblinkende Rotterdammer. Toch kwamen de Eindhovenaren, die probeerden vanuit een gesloten defensie op de counter te spelen, op voorsprong. Nadat aan weerskanten wat spelden- prikjes waren uitgedeeld, kwam plotseling het doelpunt van PSV. In de 51 ste minuut belandde de bal uit een corner voor de voeten van Wilfred Bouma. De interna tional aarzelde niet en verschalkte de kansloze Hans Vonk, 1 -0. Vanaf dat moment kwam de landskam pioen er echter niet meer aan te pas. In de zeventigste minuut leek Ajax door een kopbal van Nigel de Jong na een vrije trap van Boukhari op gelijke hoogte te komen, maar de Amsterdammer stond buitenspel. Twee minuten later mocht Ajax op precies dezelfde plaats een vrije trap nemen. Weer ontfermde de uitblinker zich over de bal. Dit keer koos hij niet voor de assist, maar liet hij Gomes kansloos met een schot in de verste bovenhoek, 1 -1 Zes minuten later was Boukhari wederom een belangrijke schakel in de voorbe reiding op een doelpunt. Hij kaatste de bal razendsnel terug op Ryan Babel, waarna de linksbuiten Ajax aan het tweede doelpunt hielp, 1-2. Ajax kon die voorsprong tot diep in bles suretijd volhouden en won daarmee de eerste prijs van het seizoen. Johan Cruijff Schaal Vrijdag 5 augustus 2005 - Amsterdam ArenA - 32.000 Scheidsrechter: Jan Wegereef PSV-Ajax 1-2 (0-0) Scoreverloop: 51Wilfred Bouma, 1-0,72. Nourdin Boukhari 1-1 78. Ryan Babel 1-2 PSV: Gomes; André Ooijer, Alex, Wilfred Bouma, Young-Pyo Lee; Theo Lucius, Timmy Simons, Philip Cocu Ibrahim Affelay; Jefferson Farfan, Jan Vennegoor of Hesselink (46. Robert) Coach: Guus Hiddink Niet ingezet: Edwin Zoetebier, Michael Lamey, Csaba Fehér, Roy Beerens, Gerarld Sibon, Ismaïl Aisatti Ajax: Hans Vonk; John Heitinga, Zdenek Grygera, Julien Escudé Urby Emanuelson; Nigel de Jong (82. Mauro Rosales), Hedwiges Maduro, Nourdin Boukhari; Steven Pienaar (89. Tomas Galasek), Angelos Charisteas, Ryan Babel Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Thomas Vermaelen, YannisAnastasiou, Wesley Sneijder, Edgar Manucharyan Een paar seconden voor het laatste fluitsignaal leek Ajax op rozen te zitten. De Amsterdammers leidden na goals van Markus Rosenberg en Ryan Babel met 2-1 tegen het verrassend sterke Brondby IF en hoewel Martin Retov nog een keer aan mocht leggen voor een schot, had de uit blinkende keeper Hans Vonk de hoek al gezien waar de bal naartoe zou gaan. Het leder werd echter door Julien Escudé van richting veranderd en stuiterde de Derde voorronde Champions League Woensdag 10 augustus 2005 - Brandby Stadion, Kopenhagen - 26.000 Scheidsrechter: Massimo de Santis (Ita) Brondby IF-Ajax 2-2 (1-1) Scoreverloop: 31Markus Rosenberg 0-134. Morten Skoubo 1 -1 73. Ryan Babel 1 -2,90. Julien Escudé 2-2 (e.d.) Brondby IF: Casper Ankergren; Thomas Rytter, Per Nielsen Daniel Agger,Asbjern Sennels; Mads Jorgensen, (40. Jonas Kamper), I Marcus Lantz (82. Johan Absalonsen), Martin Retov, Kasper Lorentzen (68. Kim Daugaard); I Morten Skoubo, Johan Elmander Coach: Michael Laudrup Niet ingezet: Karim Zaza, Aurelijus Skarbalijus, j Dan Anton Johansen, Stefan Schmidt Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, I Zdenek Grygera, Julien Escudé Urby Emanuelson; I Nigel de Jong, Hedwiges Maduro, Nourdin Boukhari (77. Wesley Sneijder); Steven Pienaar, Markus Rosenberg (89. Angelos Charisteas), Ryan Babel Coach: Danny Blind Niet ingezet: Bogdan Lobont, Thomas Vermaelen, Edgar Manucharyan, John Heitinga, Tomas Galasek andere hoek in. Plotseling was het uit gangspunt voor de return in Amsterdam veranderd. Brondby zette in de eerste helft vooral druk op de laatste linie van Ajax. Zodra de opbouw van de Amsterdammers werd verstoord, was de thuisploeg zeer drei gend. Het leverde enkele hachelijke momenten op voor het doel van Vonk. Toch was het Ajax dat de eerste echte kans kreeg. Nourdin Boukhari schoot raak, maar de scheidsrechter verzuimde de voordeelregel toe te passen na een overtreding op Rosenberg. Gaandeweg kregen de Denen meer balbezit en waren ze via Johan Elmander en de lange, sterke spits Morten Skoubo regelmatig gevaar lijk. Na een half uur lukte het Ajax om onder de pressie uit te komen en prompt opende de ploeg de score. Een aarzelende voorzet van Babel bereikte Steven Pienaar, wiens schot werd gestuit, maar Rosenberg stond op de goede plaats en scoorde de belangrijke treffer: 0-1 Ajax verviel daarna in slordigheden. Vonk redde prachtig op een schot van Marcus Lantz, maar de waarschuwing kwam niet aan. Ajax kon de bal niet in de ploeg houden Brondby bouwde aan een nieuwe aanval. De voorzet werd in eer ste instantie door Vonk opgeruimd, maar Skoubo liep de bal alsnog binnen: 1 -1 In de tweede helft hadden de Amster dammers meer controle over het spel. Veel uitgespeelde mogelijkheden leverde dat niet op, tot Babel een kunststukje uit haalde. De spits kwam vanaf links het strafschopgebied in, struikelde, draaide vallend om zijn as en toen hij zag dat de bal onder hem was blijven liggen haalde hij verwoestend uit en schoot prachtig in de bovenhoek: 1-2. Niet veel later kreeg Sneijder, vervanger van Boukhari, de mogelijkheid om de zege voor Ajax veilig te stellen. Na een uitste kende aanval via Rosenberg en Pienaar kwam de Utrechter vrij voor de keeper te staan maar hij vuurde hoog over. Ajax speelde in de laatste minuten iets te veel paniekvoetbal in plaats van de bal in de ploeg te houden. Maar hoewel Skoubo een keer de lat raakte, leken de Ajacieden af te stevenen op een comfortabele 2-1 zege. De ongelukkige tegentreffer in de extra tijd gooide echter roet in het eten. Julien Escudé treurt nadat de bal via zijn lichaam in het doel verdwenen is, waardoor Brondby een 2-2 gelijkspel in de schoot kreeg geworpen. oktober 2005 73

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 73