Maandag 1 augustus - zaterdag 10 september Maandag 1 augustus De dag na het Amsterdam Tourna ment wordt bekend dat de blessure van Maarten Stekelenburg zeer serieus is. De onfortuinlijke doelman zal zeker twee tot drie maanden uit de running zijn. Woensdag 3 augustus Helaas haakt weer een Ajacied geblesseerd af. Nicolae Mitea zal met een knieblessure vier weken toe moeten kijken. De Open Dag van Ajax is een geweldig succes. Niet geplaagd door extreme temperatu ren vinden tussen de 35.000 en 40.000 mensen hun weg naar P2 en de ArenA om de presentatie van de nieuwe selectie bij te wonen. 23.000 mensen zijn bij de demonstratie wedstrijd aanwezig tussen Ajax en FC Omniworld, die door Ajax met 3-0 wordt gewonnen. In dat duel raakt Olaf Lindenbergh geblesseerd. Brondby IF wint van Dinamo Tbilisi. Dat betekent dat de Deense ploeg van trainer en oud-Ajacied Michael Laudrup de tegenstander wordt van Ajax in de voorronde van de UEFA Champions League. Vrijdag 5 augustus Ajax wint voor de tweede keer in de historie de Johan Cruijff Schaal. Net als drie jaar geleden wordt de Nederlandse Super Cup ten koste van PSV binnengehaald. Nourdin Boukhari en Ryan Babel buigen een 1-0 achterstand om in een 2-1 over winning. Zaterdag 6 augustus In de eerste ronde van de Amstel Cup komen twee ploegen van Ajax uit. Jong Ajax wint met 2-0 van de amateurs van Joure. Tom de Mul en Stanley Aborah scoren namens de Amsterdammers. Ajax zaterdag ver liest de thuiswedstrijd van de profs van Go Ahead Eagles. Pas na een uur maken de Deventenaren het ver schil. Uiteindelijk wordt het 0-4. Zondag 7 augustus Ajax Al volgt het voorbeeld dat Ajax vrijdag gaf met het winnen van de Johan Cruijff Schaal. De ploeg van trainer Sonny Silooy wint de Supercup door Feyenoord 68 Ajax Magazine in de Amsterdam ArenA met 3-2 te verslaan. Dinsdag 9 augustus Rasmus Lindgren wordt verhuurd aan FC Groningen. Jong Ajax wordt voor de tweede ronde van de Amstel Cup gekoppeld aan Cam- buur Leeuwarden. Het duel wordt op 20 september gespeeld. Woensdag 10 augustus Ajax speelt een rommelige wedstrijd tegen een hard Brondby IF, maar haalt er wel een 2-2 gelijkspel uit. Een minuut voor het laatste fluitsig naal leidt Ajax zelfs door goals van Markus Rosenberg en Ryan Babel. Een inzet van Martin Retov veran dert via het lichaam van Julien Escudé echter dusdanig van richting dat Vonk kansloos is en de Denen naast Ajax komen, 2-2. Koen Verhoeff, John Goossens, Jeffrey Sarpong, Vurnon Anita en Jan-Arie van der Heijden zijn opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal tot 17 jaar, dat zich plaatste voor het WK in september in Peru. Donderdag 11 augustus Ajax reserveert de rechtbank. De club spant een geding aan tegen de KNVB omtrent de wedstrijd Ajax - ADO Den Haag. De gemeente heeft het duel verboden. De KNVB wil nu dat de ploegen zonder publiek op neutraal spelen. Ajax wil mét publiek spelen. Vrijdag 12 augustus Ajax wint in de rechtzaal. De rechter stelt het duel Ajax - ADO Den Haag vast op zaterdag 7 januari in de Amsterdam ArenA en mét publiek. De KNVB kondigt aan in beroep te gaan, maar zeker is dat Ajax en ADO de eerste speelronde niet in actie komen. Ajax heeft een ver vanger voor de langdurig geblesseer de Maxwell gevonden. De club huurt Juanfran van Besiktas. De ver dediger is de eerste Spanjaard die bij Ajax komt te spelen. Zaterdag 13 augustus Juanfran wordt gepresenteerd aan de media. De elfvoudige Spaanse international heeft zin in zijn Neder landse avontuur. Hij is nog niet hele maal fit, maar denkt drie weken nodig te hebben om dat te worden. Maandag 15 augustus Op de eerste training van het Nederlands team in voorbereiding op het treffen met Duitsland raakt Nigel de Jong geblesseerd aan zijn stuitbeen. Dinsdag 16 augustus Daniël de Ridder staat in de basis bij Jong Oranje in het oefenduel tegen Jong België en speelt de hele wed strijd. Urby Emanuelson valt direct na rust in. Jong Oranje wint met 2-1. Het contract met Tom de Mul wordt verlengd en verbeterd. De Belg staat wel op de nominatie voor een seizoen verhuurd te worden. Het bekertoernooi dat jarenlang de naam Amstel Cup droeg, heet vanaf vandaag Gatorade Cup. Woensdag 17 augustus Het Nederlands elftal speelt in het Feyenoord-stadion met 2-2 gelijk tegen Duitsland. Van de geselecteer de Ajacieden staat alleen Hedwiges Maduro in de basis. In de tweede

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 68