Maradona Accreditatie Kippenvel 1 schijnen van de roman in 1996 was het mijn hartenwens hem persoonlijk een exemplaar te overhandigen. Dat was er nooit van gekomen, geen idee waar en hoe ik het fenomeen zou kunnen berei ken. Eind juli 2005 veranderde dat. Diego Maradona will be attending A]ax - Boca, kopte de website van het Amsterdam Tournament, een week voordat het toernooi begon. Met als uitleg: The final day of the LG Amsterdam Tournament will have a very special guest. Diego Maradona will make his first ever visit to the Amsterdam Arena, where he will be watching the second game of the evening between A]ax en Boca Juniors. Vanaf dat moment trilde in mij elke snaar. Meteen vroeg ik accreditatie aan en belde ik Erik van Leeuwen, de pers chef. Ik legde hem uit dat ik mijn boek aan Maradona wilde overhandigen en vroeg hem mij op de hoogte te houden als er nieuws was. 'Het is nog niet eens zeker dat hij komt,' zette Erik mij met beide benen op de grond. Vrijdag 29 juli, de eerste toernooidag. Ik heb al dagen niets vernomen uit Amsterdam. Op het programma staan Boca Juniors - FC Porto om zeven uur en Ajax - Arsenal om kwart over negen. Om kwart voor zes ben ik al in het stadion, mijn boek zit in de zak van mijn jasje. Ik ben de enige in heel Europa die een jasje draagt. Het is bijna dertig graden, ik lijk wel gek. Maar hoe moet ik anders mijn boek meenemen, in zo'n goedkoop plastic draagtasje? Diego ziet me aankomen! In de perskamer van Ajax eet ik een broodje en drink ik een kopje thee. Ik sms met Lex Muller, chef sport van SBS6 dat het toernooi integraal uitzendt. Lex loopt ergens in de ArenA, moet van alles regelen voor de live uitzending. Hij heeft nog niets gehoord van de komst van Maradona. David Endt, teammanager van Ajax: van hetzelfde laken een pak. Op de perstribune heb ik amper aan dacht voor het voetbal. Steeds kijk ik naar mijn mobieltje dat op mijn desk ligt. Door de herrie kan ik niet horen of het overgaat. Stel dat Erik, Lex of David belt om te zeggen dat Maradona er is en dat ik hem kan ontmoeten. Om de haverklap pak ik het toestel om te zien of ik een oproep heb gemist of een nieuwe sms heb ontvangen. Aan het eind van de avond ga ik terug naar de perskamer en vraag aan Erik van Leeuwen of hij al iets weet. Hij schudt het hoofd. 'Voor alle zeker heid hebben we de koninklijke loge voor hem gereserveerd. Maar ook dat zegt helemaal niets.' Zondag 31 augustus, de tweede toer nooidag. Arsenal treft om half zeven FC Porto, Ajax om kwart voor negen Boca Juniors. Op mijn autoradio zingt Crowded House 'Don't dream it's over'. Het onderbuikgevoel wordt sterker, mijn droom gaat uitkomen, ik voel het. Dromen zijn trouwens leef tijdsloos, die van jongetjes van tweeën vijftig dus ook. Het is veel frisser dan vrijdag, vandaag zijn er meer met een jasje. Op de parkeerplaats stuur ik een sms'je naar David en Lex: 'Hoe is situatie?' Het antwoord van David maakt mij niet blij: 'Weet nog niets. Spannend'. Dat van Lex doet mijn hart wel sneller slaan: 'Hij is in het stadion maar wil niets!' Direct bel ik Lex op. Hij bevestigt dat Maradona er is, maar door kleerkasten zodanig wordt afgeschermd dat contact met hem is uitgesloten. 'Wij willen ook iets doen, maar we komen niet eens bij hem in de buurt.' Hij is er dus. Dan moet ik hem ontmoeten, dan moet ik hem mijn boek kunnen geven. Een paar minuten voordat Arsenal - FC Porto begint, ga ik naar de perstribune. Ik stuur een sms'je naar David: 'Hij is er! Kan ik boek niet via Boca-speler bij hem krij gen?' Geen antwoord. Als Arsenal - FC Porto 42 minuten oud is, begint de ArenA plotseling te vibre ren. Van de tribunes komt een snel in volume toenemend geroezemoes dat zwanger lijkt van spanning en sensatie. Op twee grote schermen is te zien dat bene den voor perstribune en ereterras een groepje mensen de trap naar het veld oploopt. In het midden een niet al te fors gebouwde man in een fel gele polo, met aan zijn hand een jongetje. Als het publiek ziet wie hij is, maakt het geroe zemoes plaats voor een ovationeel applaus. De speaker roept met over slaande stem: 'Ladies and gentlemen, would you welcome please in the Amsterdam Arena the greatest footbal ler of all time, Diego Maradona!' Mijn lichaam wordt omsloten door kippenvel en achter mijn ogen begint het te misten. Arsenal en FC Porto spe len rustig de laatste minuten van de eerste helft uit, maar niemand heeft He

Magazine (1987-2007) | 2005 | | pagina 65